(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
بهترین کتاب‌ها در زمینۀ رشتۀ مدیریت

بهترین کتاب‌ها در زمینۀ رشتۀ مدیریت

قبل از اینکه وارد بحث شویم، می‌خواهیم دربارۀ مخاطبان این مقاله صحبت کنیم: دانشجویان رشته مدیریت و مدیران بخش‌های خصوصی و دولتی و تمامی افرادی که به موضوعات مدیریتی علاقه‌مند هستند از مخاطبین این مقاله هستند.

«بهترین کتاب‌های مدیریتی برای همه»

مفهوم مدیریت امروزه کاملاً تخصصی شده و دیگر صرفاً به برخوردهای سختگیرانه و خشونت‌آمیز اطلاق نمی‌شود اما این به این معنا نیست که مدیریت یک فعالیت مربوط به تخصص مدیر است. مدیریت در ابعاد مختلف در زندگی روزمره اتفاق می‌افتد که بخشی از آن مربوط به زندگی شخصی است و بخشی هم مربوط به زندگی اجتماعی چه در سطح روابط و چه در سطح برنامه‌ریزی شغلی.

با این حساب دایرۀ مخاطبان کتاب‌های مدیریتی هم افزایش یافته است. بنابراین اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در زمینۀ علم مدیریت افزایش دهید، اول ببینید که هدفتان از مطالعه چیست؟

• می‌خواهید اطلاعات مقدماتی به دست آورید؟

• یا می‌خواهید اطلاعات تخصصی خود را در این زمینه افزایش دهید؟

در این مورد شما باید طبقه‌بندی کلی کتب مدیریتی را بشناسید؛ ما در هر یک از این طبقه‌بندی‌ها دو کتاب به شما معرفی می‌کنیم تا برای شروع مطالعاتتان از آن‌ها استفاده کنید و توضیح خواهیم داد که برای کدام مخاطب مفید خواهد بود. شما با مراجعه به لینک‌های ارجاع به کتاب‌ها می‌توانید به تمام کتاب‌های مشابه در ساربوک https://www.sarbook.com/ دسترسی داشته باشید.

1. تصمیم‌گیری

شرط اساسی در مدیریت درست، اتخاذ تصمیم‌های مناسب در شرایط مختلف است؛ طوری که مقتدرانه، پرفایده و همه‌جانبه باشد. تصمیم‌گیری فقط عملی مبتنی بر تجربه نیست، باید علم آن را کسب کنیم.

تصمیم‌گیری و تحقیق عملیات در مدیریت

دکتر محمدجواد اصغرپور

دانشگاه تهران

مناسب برای کسانی که قصد دارند، مطالعات تخصصی را در این زمینه شروع کنند. برای اطلاعات بیشتر و خرید کتاب به لینک مراجعه کنید

هنر شفاف اندیشیدن

اثر رولف دوبلی

نشر چشمه

این کتاب به دلیل چهره بودن مترجمش بسیار معروف است و مخاطبان بسیاری دارد و مناسب خوانندگان حرفه‌ای مدل‌های تصمیم‌گیری است؛ بااین‌همه بعد از خواندن این کتاب نیاز شما به مطالعه کتب تخصصی تصمیم‌گیری از بین نمی‌رود. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر لینک مراجعه کنید

2. کارآفرینی

ای‌کاش وقتی 20 ساله بودم، می‌دانستم

تینا سیلیگ

نشر هامون

اگر 20 سالتان شده یا از آن گذشته‌اید، تفاوتی ندارد، برای شروع کارآفرینی و کسب اطلاعات مربوط به آن از زبان یک متخصص، این کتاب را مطالعه کنید.

خلق مدل کسب‌وکار

الکساندر اوستروالدر و ایوز پیگنر

نشر آریاناقلم

اگر یک کارآفرین هستید و تاکنون این کتاب را مطالعه نکرده‌اید، حتماً به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. در این کتاب مدل‌های کسب‌وکار با زبانی ساده برای صاحبان کسب‌وکارهای نوپا ارائه می‌شود و به همین دلیل یکی از پرمخاطب‌ترین کتب در سطح بین‌الملل است.

3. رفتار سازمانی و منابع انسانی

رفتار سازمانی

استیون پی رابینز و تیموتی ای جاج

نشر نص

اگر یک مدیر نوپا هستید یا می‌خواهید که با مدیریت رفتار سازمانی آشنایی پیدا کنید، نمی‌توانید از این کتاب رد شوید. برای اطلاعات بیشتر و تهیه کتاب، روی لینک کلیک کنید:.

مبانی مدیریت منابع انسانی

گری دسلر

انتشارات دفتر پژوهش‌های فرهنگی

این کتاب مناسب کسانی است که مدیریت بخش یا مجموعه‌ای را بر عهده دارند یا هدف جدی آن‌ها برای آینده، همین است و می‌خواهند اطلاعات تخصصی دربارۀ مدیریت منابع انسانی کسب کنند. هر مدیر موفقی به‌خوبی می‌داند که با مدیریت درست منابع انسانی، بهترین بازدهی را از کسب‌وکار خود خواهد دید.

4. مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی

دکتر احمد روستا؛ دکتر داور ونوس؛ دکتر عبدالحمید ابراهیمی

انتشارات سمت

نشر سمت را که می‌شناسید، اگر دانشجوی مدیریت باشید که حتماً اسم مؤلفین کتاب هم به گوشتان خورده است. شک نکنید که تمام آنچه که یک مبتدی برای آشنایی با مدیریت بازاریابی نیاز دارد؛ به‌طور دقیق و با زبانی روان و قابل‌درک در این کتاب خواهد یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب، حتماً سری به ساربوک بزنید: https://b2n.ir/u31963

گاو بنفش

ست گادین

نشر کتیبه پارسی

اگر کار بازاریابی را شروع کرده‌اید، حتماً باید با زیروبم‌های این کار به‌طور علمی آشنا باشید تا بتوانید کسب‌وکار خود را به‌درستی مدیریت کنید و به بالاترین سطح بازدهی و بهره‌وری برسید. در این کتاب نگاه شما به سمت علم بازاریابی نوین گشوده می‌شود و قدم اول را برای موفقیت در حرفۀ بازاریابی کسب می‌کنید. کتاب را از ساربوک تهیه کنید

5. رهبری

رهبری؛ درس‌هایی از زندگی و سال‌ها کار در منچستر یونایتد

آلکس فرگوسن و مایکل مورتیز

ناشر: میلکان

همه‌چیز واضح است؛ اگر در پلۀ اول ایستاده‌اید، سرگذشت رهبران توانمند تاریخ را بخوانید. می‌توانید از طریق کتاب را اینترنتی تهیه کنید.

رهبری شجاعانه

برنی براون

انتشارات بهار سبز

برای موفقیت در کسب‌وکار تجاری یا زندگی مالی و اجتماعی، رفتار حرفه‌ای داشته باشید؛ مانند یک رهبر مقتدر. مطالعه این کتاب را به خوانندگان حرفه‌ای کتب مدیریتی توصیه می‌کنیم.

6. رفتار مناسب و مفید در محیط کار

فقط مدیران نیستند که نیاز به کسب دانش مدیریت دارند؛ شما در هر شغلی که باشید باید بتوانید محیط کار خود را با به‌کارگیری رفتار حرفه‌ای مدیریت کنید.

کتاب جامع آداب معاشرت در محیط کار

امیلی پست و پیتر پست و آنا پست

انتشارات پندار تابان

در هر جایگاه شغلی و با هر سطح تجربه که هستید، برای موفقیت بیشتر در محیط کار و ارزیابی وجوه مثبت و منفی خودتان در محیط کار، این کتاب را مطالعه کنید.

7. تفکر سیستمی و استراتژی

خلاصه کلام: اصل بر گروه کسب‌وکار است و تصمیمات باید به بهبود شرایط گروه و افزایش بهره‌وری آن کمک کند؛ برای مدیرانی که به دنبال پیشرفت حرفه‌ای هستند:

پنجمین فرمان؛ خلق سازمان یادگیرنده

پیتر سنگه

انتشارات سازمان مدیریت صنعتی

تمام اطلاعاتی که برای بهبود سازمان تحت رهبری خود نیاز دارید، در این کتاب معروف پیتر سنگه خواهید خواند.

رویکرد تفکر سیستمی به برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک

استیون هینز

نشر نی

نام کتاب، نام نویسنده و نام ناشر برای خوانندگان حرفه‌ای مدیریت جای شکی باقی نخواهد گذاشت. شما با خواندن این کتاب می‌توانید نتیجه دهه‌ها پژوهش نویسنده را دربارۀ تفکر سیستمی مطالعه کنید و برای بهبود سازمان تحت رهبری خود از آن استفاده کنید. مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

نویسنده: فاطمه لطفیان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion