(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
عیدی کتاب، بهترین عیدی 1401

عیدی کتاب، بهترین عیدی 1401

ساربوک در این مقاله قصد دارد برای هر گروه سنی و افراد خاص کتابهای مناسب را معرفی کند تا شما نه‌تنها در ساربوک که در هرنقطه ایران بتوانید؛ آنها را به‌راحتی خرید کنید.

انتخاب عیدی کتاب، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دادن عیدی به دیگران است. یکی از مناسکی که نه‌تنها در ایران بلکه در همه جهان، با آغاز سال نو برگزار می‌شود، رسم هدیه دادن است. در کشورهای مسیحی این مراسم در کنار درخت کاج و از طرف بابانوئل انجام می‌شود. یهودی‌ها در روز (روش هشانا) به یکدیگر عیدی می‌دهند و در کشورهای فارسی‌زبان مراسم عیدی دادن در روز اول سال و پای سفره هفت‌سین برگزار می‌شود؛ اما آنچه در تمام کشورهای جهان و برای همه مردم سخت است؛ انتخاب عیدی مناسب، برای عزیزان است. امسال عیدی چه بدهم؟ یکی از سوالاتی است که معمولاً در روزهای پایانی سال بیشتر تکرار می‌شود.

ساربوک در این مقاله قصد دارد برای هر گروه سنی و افراد خاص کتابهای مناسب را معرفی کند تا شما نه‌تنها در ساربوک که در هرنقطه ایران بتوانید؛ آنها را به‌راحتی خرید کنید.

چرا عیدی کتاب هدیه بدهیم

قبل از آنکه به معرفی کتاب‌های مناسب برای کادوی عید بپردازیم، بهتر است در مورد مزایای انتخاب کتاب به‌عنوان عیدی بپردازیم. زمانی که از مشاوران و کارشناسان فروش درباره مزایای عیدی کتاب پرسیده می‌شود، آن‌ها پنج مورد را برای انتخاب کتاب به‌عنوان عیدی بیان می‌کنند.

1. عیدی کتاب یک هدیه ماندگار است. یک کتاب تأثیرگذار می‌تواند سالیان سال در کتابخانه‌ها باقی بماند و نسل به نسل یادگار بین افراد منتقل می‌شود.

2. کتاب می‌تواند زندگی یک فرد را متحول کند. شما هر هدیه‌ ارزشمندی به دیگران بدهید بازهم نمی‌تواند زندگی فرد را متحول کند. نهایت تأثیرگذاری یک کالا یک یا دو سال است؛ اما یک کتاب می‌تواند مانند یک بمب عمل کرده، ریشه‌های فکری فرد را متحول کرده و او را به سمت زندگی جدید بکشاند.

3. هدیه دادن کتاب یک عیدی اقتصادی است. در میان کالاهایی که می‌توان عیدی داد، کتاب یک هدیه اقتصادی به شما می‌آید. هرچند ارزش معنوی کتاب بسیار بالاست؛ اما قیمت آن ارزان‌تر از هدایای دیگر است.

4. می‌توانید کتاب را با تخفیف خریداری کنید. اگر قصد دارید کتاب عیدی بدهید، می‌توانید با مراجعه به سایت ساربوک و خرید کتاب‌های خود، از تخفیف لازم بهره‌مند شوید.

5. کتاب ارزش معنوی دارد؛ اگرچه کتاب دارای مبلغ تمام شده است و میزان مشخصی برای خرید آن پرداخت می‌کنید؛ اما عیدی دادن کتاب به‌عنوان یک هدیه یک عیدی معنوی به‌حساب می‎‌آید و ارزش آن برای فرد دوچندان است.

البته می‌توان به عناوین فوق، مواردی چون زیبا بودن، نفیس و ماندگار بودن را نیز اضافه کرد.

چه کتابی عیدی بدهیم؟

حال به سراغ سؤال اصلی می‌رسیم که چه کتابی عیدی بدهیم. برای پاسخ به این سؤال تعداد زیادی کتاب می‌توان نام برد؛ پاسخ به این سؤال بسیار سخت است، زیرا سلیقه‌ها متفاوت است و موضوعی که هر کس آن را دنبال می‌کند بسیار متفاوت است؛ برای همین ما تلاش کردیم عمومی به موضوع نگاه کرده و یک راهنمایی کلی ارائه دهیم.

اگر در خانه کودک دارید

عیدی کتاب برای کودکان جذاب نیست زیرا آن‌ها دوست دارند عروسک یا اسباب‌بازی هدیه بگیرند؛ اما کتاب‌هایی وجود دارد که برای کودکان زیر هفت سال بسیار مناسب است.

زندگی شبیه باد است

مواظبت از بابابزرگ شیطون

داستان‌های فیلی و فیگی

• چی‌شبیه به چیه

کتابهای ماکاموشی

کتابهای دیگری نیز مانند حواستوجمع کن، قصه‌های من و بابام و

اگر می‌خواهید به نوجوان عیدی کتاب بدهید

این کتاب‌ها برای او مناسب خواهد بود. البته باید عنوان کنیم که کلاً نوجوانان از هر کتابی که فاز پند و نصیحت داشته باشد، استقبال نمی‌کنند برای همین بهتر است به دنبال کتاب‌های ماجراجویی، جذاب و قهرمانانه باشید. کتاب‌های زیر می‌تواند برای یک نوجوان مناسب باشد

هری پاتر: یکی از شخصیت‌های جادویی و سحرانگیز که داستان‌های فوق‌العاده جذاب دارد، داستان‌های هری‌پاتر است. هری پاتر نام شخصیتی است که پدر و مادر خود را از دست داده است و نزد یکی از اقوام زندگی می‌کند. روزی برای پاتر نامه‌ای از مدرسه جادوگری می‌رسد و او به این مدرسه برای آموزش جادوگری دعوت می‌شود. مجموعه کامل کتاب‌های هری‌پاتر ماجراها و داستان‌هایی است که در مدرسه جادوگری هاگوارتز رخ می‌دهد. ماجراهای حیرت‌انگیز و جذاب که حول سحر و جادو شکل می‌گیرد. خرید مجموعه کامل کتاب‌های هری پاتر یا کتاب‌های تک‌جلدی آن یک هدیه جذاب و یک عیدی کتاب دوست‌داشتنی برای نوجوانان خواهد بود.

رمان‌های جاویدان نشر افق: یکی دیگر از مجموعه‌های دوست‌داشتنی که می‌توان به عنوان عیدی کتاب به دیگران هدیه داد. کتاب‌های رمان جاویدان نشر افق است. این کتاب‌ها که گزیده‌ای از کتاب‌های کلاسیک ادبیات جهان است که در زمره بهترین کتاب‌های ادبیات داستانی است. کلکسیون کلاسیک نشر افق شامل داستان‌هایی چون دور دنیا در هشتاد روز، تام سایر، از زمین تا ماه، موبی دیک، رابینسون کروزو، آرزوهای بزرگ و الیورتویست است. این مجموعه در قطع رقعی و با جلد گالینگور یک هدیه مناسب برای کتاب عیدی به نوجوانان است.

• دایره‌المعارف: یکی از کتاب‌هایی که می‌توان به نوجوانان عیدی داد، کتاب‌های دایره المعارف است. بی‌هیچ توضیح و مقدمه‌ای توصیه می‌کنیم اگر قصد داشتید عیدی کتاب به دیگران بدهید حتما دایره‌المعارف‌های نشر سایان را در سایت ساربوک مشاهده کنید. طرح نفیس کتاب جدای از محتوای بی‌نظیر آن یک عیدی شگفت‌انگیز برای هر نوجوانی خواهد بود.

مزایای خرید دایره‌المعارف سایان

• نفیس است و دارای قاب جداگانه هست. صفحات داخلی کتاب تماماً رنگی و ورق گلاسه است.

• به موضوعات مختلف و متفاوت می‌پردازد. از آناتومی بدن انسان تا فضای بیکران، جنگ جهانی، شگفتی‌های آفرینش و دنیای لباس همه موضوعات جذابی است که نشر سایان به آن پرداخته است.

• قیمت‌های کتاب دایره المعارف متفاوت است و هرکس با هر توان خرید می‌تواند نشر سایان را خریداری کند.

به جوانان عیدی کتاب بدهید

انتخاب کتاب عیدی، برای جوانان هم آسان و هم کمی سخت است. آسان ازآن‌جهت که موضوعات مختلفی برای عیدی دادن وجود دارد و سخت ازآن‌جهت که سلیقه افراد دستخوش تغییر است؛ برای همین باید کتاب‌هایی ماندگار انتخاب کرد. ماندگار نه ازنظر نوع جلد، بلکه ماندگار ازلحاظ مرجع بودن که تا سالها راهنمای زندگی جوانان باشد.

کتاب‌های سیصد و شصت‌وپنج روز: الهی قمشه‌ای عارف و ادیب معاصر ایرانی است که سخنرانی‌های نغز و شیرین او در یاد اکثر افراد مانده است. یکی از آثار ماندگار که در سالهای اخیر موردتوجه قرار گرفته است، مجموعه جوان و فرهنگ جوانی است که توسط استاد تالیف شده است. این سری کتاب که با عنوان 365 روز شناخته می‌شود شامل عناوین زیر است

• سیصد و شصت‌وپنج روز در صحبت قرآن

سیصدوشصت‌وپنج‌روز با سعدی

• سیصدوشصت‌وپنج‌روز با مولوی

• سیصدوشصت وپنج روزدرصحبت حافظ

مطالعه این کتابها می‌تواند در تمام سال برای یک جوان راهگشا باشد و نگرش ایجاد کند.

افسانه‌های پهلوان ایرانی: یکی از کتاب‌هایی که می‌تواند برای یک جوان، به‌خصوص جوان ایرانی جذاب و ماندگار باشد کتاب افسانه‌های پهلوان ایرانی است. این کتاب توسط نشر خاموش منتشر شده است و سرگذشت قهرمانان و پهلوانان ایرانی به رشته تحریر درآمده است. پهلوانان ایرانی که در این کتاب اسمی از آن‌ها به میان آمده است در دو گروه پهلوانان ملی و دینی جمع‌آوری شده‌اند

کتاب‌های خودیاری: در مورد کتاب‌های خودیاری و موفقیت مطالب زیادی در فضای اینترنت وجود دارد و کتاب‌های زیادی معرفی‌شده است که در این محتوا نمی‌توان همه آن‌ها را معرفی کرد؛ اما می‌توان به چند کتاب مهم اشاره کرد که با مطالعه آن هر جوانی می‌تواند زندگی بهتری برای آینده خود ایجاد کند.

اثر مرکب

سنگفرش هر خیابان از طلاست

جادوی فکر بزرگ

باشگاه پنج صبحی‌ها

بیندیشید و ثروتمند شوید

بی‌حدومرز

آیا خرید کتاب برای پدران یک عیدی مناسب است؟

خرید عیدی کتاب برای پدران یک چالش بزرگ به‌حساب می‌آید. آن‌ها اندر گرفتاری دارند که گاه زمان کافی برای خواندن کتاب ندارند یا شناخت موضوع موردعلاقه آن‌ها کمی سخت است؛ برای همین انتخاب عیدی کتاب برای پدران واقعاً مشکل است؛ اما کارشناسان ساربوک چند کتاب مهم را برای شما انتخاب کرده‌اند.

• پدران علاقه‌مند به تاریخ: کتاب معمای هویدا، سفرنامه برادران امیدوار، روزگاران و خواب آشفته نفت

• پدران علاقه‌مند به ادبیات: برادران کارامازوف، ابله، درخت انجیر معابد، آینه‌دان و دایی‌جان ناپلئون

• پدران علاقه‌مند به علوم اجتماعی: انقلاب 1989، سرگذشت پنجاه کنشگر اقتصادی، صنعت و امپراتوری، کار کار انگلیسی‌هاست و انسان خداگونه

• پدران علاقه‌مند به علوم پایه: نظریه پیچیدگی، اخلاق و مغزمشاور، چگونه به سگم از نسبیت بگویم، چگونه گورخر راه‌راه شد و جهان در پوست گردو

• پدران علاقه‌مند به دین و مذهب: اولین دانشگاه آخرین پیامبر، قاف، در دادگاه جهل مقدس، آن‌سوی مرگ و پس از بیست سال

• به این کتاب‌ها می‌توان هنر درگذر زمان، دائره‌المعارف مقدس، تاریخ مصور آمریکا و 21 درس برای قرن 21 را اضافه کرد.

اگر برای مادرتان عیدی کتاب می‌خرید

مادرها مهربان هستند و از هر هدیه کوچک عیدی ذوق می‌کنند، حیف است این عزیزان عیدی داده نشود. فرقی نمی‌کند فرزند کوچک خانواده هستید یا ازدواج کرده‌اید و برای خودتان زندگی تشکیل داده‌اید؛ عیدی خریدن برای مادر را فراموش نکنید. خرید عیدی کتاب برای مادران زیاد سخت نیست، آن‌ها هر کتابی را قبول کرده و خوشحال می‌شوند؛ اما چه کتاب‌هایی برای مادران خریداری کنیم؟

عشق در زمان وبا

ویلت

تئوری انتخاب

تکه‌‎هایی از کل منسجم

• ماندلا

اگر برای همسرتان عیدی کتاب می‌‎خرید

عیدی کتاب برای همسر، کاری غیرمعمول است؛ برای همین ما پیشنهاد می‌کنیم در کنار دیگر هدایا یک کتاب عیدی بگیرید. خرید کتاب برای همسر باید مطابق باسلیقه و چشم‌گیر باشد؛ برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از کتاب‌های نفیس ساربوک دیدن کنید. بااین‌حال اگر قصد خرید عیدی کتاب برای همسرتان را دارید کتاب‌های زیر بسیار مناسب است.

• کتاب آشپزی مستطاب

• دائره‌المعارف مد

• کلیات سعدی

کلیدر

ست قرآن و جفت گلدان میناکاری

ست حافظ و جفت گلدان میناکاری

رمان 3 جلدی اسپرسو

کلام پایانی

همه ما دوست داریم عیدی بگیریم و این یک سنت قدیمی است. هیچ گفته‌ای نیز وجود ندارد که عیدی گرفتن را کار ناپسندی بداند؛ اما عیدی باید در کنار ارزشمند بودن متحول کننده نیز باشد. همان‌گونه که بهار جهان را متحول می‌کند؛ انسان نیز باید در ابتدای سال متحول شود و چه‌کاری بهتر از این‌که انسان عیدی کتاب به دیگران بدهد و موجب تحول و انقلاب در زندگی افراد شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion