ساربوک

انتشارات سیته

معرفی انتشارات سیته
حوزه تخصصی:
بازاریابی، تبلیغات و برندینگ

 


 

به جرات می توان گفت اگر به طور فرض ۲۰ کتاب "خوب" در کتابخانه با موضوع بازاریابی و مفاهیم مربوط به آن داشته باشید بیش از نیمی از آن را» انتشارات سیته» به چاپ رسانده است.

انتشارات سیته در سال ۱۳۸۱ با هدف آموزش و فراهم کردن بستری جدید برای رشد و شکوفایی در حوزه‌ی بازاریابی، تبلیغات و برندینگ کشور تأسیس شد و از سال ۱۳۸۵ فعالیت مستمر خود را آغاز نمود. این انتشارات هم اکنون با چاپ بیش از ۷۰ عنواپپن کتاب در حوزه‌های بازاریابی، تبلیغات، ارتباطات و برندینگ که همگی در زمره‌ی کتاب‌های برگزیده، ارزشمند و به روز دنیا هستند، جایگاه خود را به عنوان نخستین ناشر کتاب‌های تخصصی بازاریابی و تبلیغات در این حوزه ثبت کرده است. پشتوانه‌ی سال‌ها فعالیت در حوزه‌ی تبلیغات باعث شده است تا انتشارات سیته با نگاه و بینش متفاوت‌تری نسبت به سایر رقبا به فعالیت خود ادامه دهد.

این انتشارات در طول ۸ سال فعالیت حرفه‌ای خود توانسته است:

  •  حوزه‌های تخصصی در نشر کتاب‌های بازاریابی و تبلیغات کشور ایجاد نماید؛
  • در شیوه‌های بازاریابی و فروش در صنعت نشر کشور تغییرهای ساختاری ایجاد کند؛
  • به ایجاد و طراحی هویت بصری یک برند تخصصی در حوزه‌ی نشر بپردازد.

به زعم مدیران این انتشارت، هدف انتشارات سیته این است که روزی نه چندان دور خواندن کتاب‌های این حوزه برای هر ایرانی یک ضرورت باشد.

شاید دلیل این تفاوت سابقه‌ی طولانی مجموعه‌ی سیته در امر بازاریابی و تبلیغات باشد. این یعنی نگاه سیته به نشر صرفاً یک نگاه نظری نیست که از دل تحقیقات و پرس و جوها بیرون آمده باشد. رویکرد این انتشارات بر مبنای آگاهی و شناخت نسبت به فضاهای خالی و نیازهای پاسخ داده نشده‌ی این حوزه است و این نخستین انگیزه‌ی سیته در انتخاب و تولید کتاب‌های تخصصی بازاریابی، تبلیغات و برندینگ بوده و به بیان ساده‌تر، ایجاد حوزه‌ی تخصصی کتاب های بازاریابی و تبلیغات رسالت انتشارات سیته بوده است.

انتشارات سیته نخستین انتشارات ایرانی است که برای پخش و فروش کتاب‌های خود از مدیریت بازاریابی و فروش بهره می‌برد و پایگاه‌داده‌ی مشتریانش را با برنامه‌ی سی‌.آر.ام مدیریت می‌کند. ارتباط منسجم با مشتریان باعث شده است تا سیته با اطلاع از نیازهای خریداران و مخاطبان نسبت به تولید کتاب‌های جدید اقدام کند و به این ترتیب به نقطه‌نظر تمامی آنان احترام بگذارد. این ارتباط پس از تولید هر کتاب نیز حفظ می‌گردد به این مفهوم که ورود هر کتاب به بازار از طریق رسانه‌های اجتماعی، ای‌میل، پیامک و غیره به مخاطبان اطلاع رسانی می‌شود. هم‌چنین سیته تلاش کرده تا با طراحی و ایجاد نوعی هویت بصری، به یک برند تخصصی در این حوزه تبدیل شود. به این دلایل می‌توان گفت این انتشارات شیوه‌های قدیمی تولید و فروش صنعت نشر کشور را دستخوش تغییر کرده است.
 

معرفی کتاب های انتشارات سیته