ساربوک

دهه ولایت


بزرگداشت دهه ولایت

 

آتش به جانم افکند، شوق لقای دلدار
 

«ابتدایش حج است، حج یعنی آهنگ، مقصد یعنی حرکت نیز هم. و همه چیز با کندن از خودت، از زندگیت و ازهمه علقه‌هایت آغاز می‌شود، مگر نه که در شهرت ساکنی؟ سکونت، سکون، حج نفی سکون. چیزی که هدفش خودش است یعنی مرگ. حج یعنی جاری شو! هجرت از «از خانه خویش» به «خانه خدا»، «خانه مُردم»!

ای برلب‌های دیگران ترانه‌ساز، آهنگ نیستان خویش کن!

...بعد داستان غدیر است؛ که پیغمبر، در حالی که دارد برمی‌گردد، یکی‌یکی اصحاب و یارانش را از زیر نظر می‌گذراند و ارزیابی می‌کند، که فردا دور چه کسانی جمع خواهند شد: عثمان اینطور است، ابوبکر آنطور است، سعدبن ابی وقاص اینطور است، عبدالرحمن آنطور است... تا به علی می‌رسد:«در این میان، علی برجستگی خاصی دارد.وی تنها صحابی نامی محمد است که با جاهلیت پیوندی نداشته است؛ نسلی است که با اسلام آغاز شده و روحش در انقلاب محمد شکل گرفته است. ویژگی تربیتی دیگر وی آن است که دست مهربان فقر او را از خانه خویش، در آن دوره سنی که نخستین ابعاد روح و فکر انسان ساخته می‌شود، به خانه محمد می‌برد، و تصادفی بزرگ، کودک را با داشتن پدر، به دست عموزاده می‌سپارد. تا روح شگفت مردی که باید نمونه یک انسان ایده‌آل گردد، در مدرسه‌ای پرورش یابد که در آن محمد آموزگار است و کتاب قرآن. از هم آغاز با نخستین پیامی که می‌رسد آشنا گردد و بر لوح ساده کودک خطی از جاهلیت نقش نپذیرد.»

دکتر شریعتی (با اندکی تغییرات)فروشگاه اینترنتی ساربوک دات کام ضمن تبریک این ایام خجسته، گزیده ای از کتب ویژه این ایام را با تخفیف ویژه معرفی و عرضه می کند، تخفیف های روزانه ای نیز به این منظور در نظر گرفته شده است:
 

 

 

مشاهده تخفیف های روزانه