(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
کتاب‌های نفس‌گیر معمایی و پلیسی کودک و نوجوان

کتاب‌های نفس‌گیر معمایی و پلیسی کودک و نوجوان

یکی از ژانرهای پرطرفدار حوزه کودک و نوجوان، داستان‌های پلیسی و معمایی است. داستان‎های پلیسی، مفرح و لذت‎بخش هستند و کودکان و نوجوانان را از ملالت و کسالت اتفاقات روزمره دور می‌کنند و به جهانی سراسر هیجان، خطر و رمز و راز سوق می‎دهند.در این مقاله به معرفی 10 داستان برتر پلیسی و معمایی برای کودکان و نوجوانان می‌پردازیم. بخوانید و لذت ببرید...

به قلم : مسعود پاکروان

یکی از ژانرهای پرطرفدار حوزه کودک و نوجوان، داستان‌های پلیسی و معمایی است. داستان‎های پلیسی، مفرح و لذت‎بخش هستند و کودکان و نوجوانان را از ملالت و کسالت اتفاقات روزمره دور می‌کنند و به جهانی سراسر هیجان، خطر و رمز و راز سوق می‎دهند. از ویژگی های دیگر داستان‌های پلیسی، تسلط بر احساسات است. همه ما خوب می‌دانیم که در سنین رشد، احساسات بر منطق و تفکر غلبه دارد و این کاملا در رفتارهای فرزندانمان مشهود است.

کتاب‌های پلیسی، ضمن این که شور و هیجان زیادی را به دنبال دارد، به خوانندگانش آموزش می‌دهد چگونه در جریان اتفاقات ناگوار، عجیب و غیرعادی بتوانند بر احساساتشان غلبه کنند و با یک بینش منطقی ابعاد مختلف داستان را در نظر بگیرند، از زوایای مختلف ماجرا را ببینند، تکه‌های گمشده ماجرا را پیدا کنند، کنار هم بچینند و در نهایت بهترین تصمیم را در شرایط بوجود آمده بگیرند. کودکان و نوجوانان با مطالعه داستان‌های پلیسی به خوبی طریقه حل مسئله را یاد گرفته و توانایی مشاهده، دقت و توجه به جزئیات را فرا می‌گیرند. علاوه بر این ‌از آنجایی که شخصیت اصلی این داستان‌ها نیز در سنین کودک و نوجوانی قرار دارد، بچه‌ها با خواندن این داستان‌ها با او هم‌ذات‌پنداری می‌کنند و تجربه‌های شخصیت داستانی را زندگی می‌کنند و می‌آموزند. بنابراین در این مقاله به معرفی 10 داستان برتر پلیسی و معمایی برای کودکان و نوجوانان می‌پردازیم. بخوانید و لذت ببرید...

1.کارآگاه جرقه:

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

مجموعه «کارآگاه جرقه»، مخصوص بچه‌هایی است که دوست دارند چالش‌های تازه‌ای را تجربه کنند. جرقه، سگ پشمالو و وزوزو، که همه اعضای خانواده‌اش سگ‌های خانگی و عروسکی هستند، دوست دارد در آزمون استخدام پلیس کلانتری شهر «آفتابگردان» شرکت کند. او تمام تلاشش را می‌کند تا در مسابقه‌ی سگ پلیس در نبرد با زغال‌اره موفق شود. زغال اره خودش را از پیش، برنده مسابقه می‌داند، اما جرقه هم کسی نیست که به این سادگی‌ها پا پس بکشد.

با مجموعه 4 جلدی کارآگاه جرقه همراه شوید و داستان هوش و زرنگی جرقه برای جلب توجه گروهبان سخت‌پسند، دستگیری دزد جواهرنشان و ماجرای گرونگان‌گیری سگ‌های عروسکی را برای بقیه تعریف کنید. این مجموعه داستان برای کودکان ماجراجوی 7 تا 12 سال مناسب بوده و هم اکنون می‌توانید آن را در سایت ساربوک آسان بخرید.

2. کارآگاه لئوپل و دستیار مخفی‌اش

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

اگر به حل معماهای مرموز و پیچیده علاقه‌مندید کتاب «کارآگاه لئوپل و دستیار مخفی‌اش» را از دست ندهید. کارآگاه لئوپل همراه با فیلیبرت گربه چاق و شکمویش به تازگی به شهر جدیدی آمده و دفتر کار زده است. اولین پرونده آ‌ن‌ها مورد عجیبی است؛ جوراب‌های راه‌راه خانم همسایه، چندروز یکبار غیبش میزند و دوباره بعد از چند روز سر و کله‌اش پیدا می‌شود. لئوپل و فیلیبرت دست به کار می‌شوند. اما از کجا باید شروع کرد؟ سرنخ ماجرا چیست؟ این کتاب برای سنین 8 تا 12 سال نوشته شده و به آنها آموزش می‌دهد چگونه می‌توانند سرنخ قضایا را پیدا کنند و به اصل ماجرا پی ببرند. با خرید از ساربوک، کتاب را در هرجای ایران بدون هزینه ارسال دریافت کنید.

3. «همه پرسش های اشتباه»

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

کارآگاه‌ها آدم‌های دقیقی هستند که مو را از ماست می‌کشند. هیچ‌کس نمی‌تواند از دست سوالات ریز و درشتشان قسر در برود و آن‌ها را گمراه کند. اما اسنیکت فقط 13 سال دارد و اشتباه می‌کند. یعنی کلا راجع به همه چیز اشتباه می‌کند. او در مورد اتفاقاتی که در شهر می‌افتد، کم و بیش 4 سوال اشتباه می‌پرسد که همین قضیه را پیچیده‌تر از قبل می‌کند. هر جلد از این مجموعه 4 جلدی گزارش یکی از همین سوالات اشتباه است. این کتاب برای بچه‌های 12 تا 17 سال نوشته شده است. این مجموعه کتابِ سرگرم‌کننده و مهیج را در شب‌های سرد زمستانی بخوانید و گرم شوید. ساربوک همراه شماست.

4. «سرنخ های چوب کبریتی»

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

نمی‌شود عاشق کتاب‌های پلیسی باشید، ولی «سرنخ‌های چوب کبریتی» را نخوانده باشید‌. متنی ساده و روان و معمایی. قضیه از این قرار است که کارن دوست دارد یک روز خبرنگار روزنامه «ایونینگ پست» شود. البته می‌خواهد بعد از آنجا برای اسکای کار کند. چون همه سیاستمداران مهم دوست دارند اول از همه با اسکای مصاحبه کنند. به همین خاطر هر اتفاق جذاب و خبرسازی که می‌افتد، سعی می‌کند آن را با همه جزئیات در دفترچه‌اش ثبت کند. الان هم یک مرگ، البته شاید هم یک قتل، اتفاق افتاده باشد. پلیس، بی‌خیال ماجرا شده و ارزشی برای مرگ یک پیرمرد فکسنی قائل نیست، اما کارن تا ته و توی قضیه را در نیاورد آرام نمی‌گیگیرد!!

این کتاب در سالهای 2015 و 2016 برنده‌ی بالغ بر 10 جایزه معتبر از جمله «سنت هلنز بوک اوارد»، «اسکولز بوک اوارد»، «نورت هِرتز اسکولز بوک اوارد» و ... بوده است. «سرنخ‌های چوب کبریتی» پیشنهاد ساربوک به بچه های 11 تا 16 ساله است. این کتاب را از طریق ساربوک به هر کس در هر جای ایران هدیه بدهید.

همچنین بخوانید:   پیشنهاد ویژه ساربوک به کودکان و نوجوانان: بخوانید و بخندید(کتاب های طنز کودک و نوجوان)

5. مامور z

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

بعضی روزها اگرچه اتفاق خاصی نمی‌افتد، باز هم خوب است اما بخواهیم یا نخواهیم بعضی روزها مزخرف است، پس چه بهتر که خودمان، آن روزها را با تخیلات بزرگ از نو بسازیم و به هرجایی که می‌خواهیم سرک بکشیم. این ترفندی است که بن برای روزهای کسالت بار زندگی اش به کار می‌‌برد. او به همراه بارنی و جنکس باند «مامور z» را تشکیل می‌‌دهند. کارشان چیست؟ درست کردن دردسرهای خنده‌دار برای آدم های ساده لوح و بدجنس. این ماجراها منجر به تعقیب و گریزهایی می‌شود که خواندنش خنده دار و البته عبرت آموز است. مجموعه مامور z در 4 جلد مختلف نوشته شده و برای بچه ها در سنین 11 تا 16 سال مناسب است. اگر شما هم به تخیلات خود بال و پر می‌دهید، این کتاب را از دست ندهید. شما می‌توانید جلدهای مختلف این مجموعه را در سایت ساربوک ببینید و از آنجا آسان خرید کنید.

6- تعطیلات پلیسی

زندگی بعضی وقت ها بازی های جالبی دارد. لنا خودش را برای تعطیلات تابستانی آماده کرده اما یک دفعه چشم باز می‌کند و خودش را وسط یک معرکه دزد و پلیسی می‌بیند. چه چیزی دزدی شده؟ یک عروسک خیمه شب بازی. عروسک باارزشی که پل‌کله، نقاش سوییسی برای پسرش ساخته ‌و حالا از موزه دزدیده شده. چرا این عروسک باید دزدیده شود؟ چه کسی پشت این ماجراست؟ لنا کجای این داستان قرار دارد؟ شاید هم اصلا باید از زاویه دیگری به قضایا نگاه کنیم. این کتاب حاوی پیام مهمی‌است ک پل‌کله می‌خواهد به گوش همه ما برساند. این کتاب را بخوانید و از داستان هیجان‌انگیز آن لذت ببرید. ساربوک همیشه در کنار شماست.

7. مینا سان تلمو

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

این کتاب به همه علاقه‌مندان ماجراهای پلیسی، نویسندگی و هنر مدرن توصیه می‌شود. می‌پرسید چرا؟ مینا سان تلمو، نویسنده جوان داستان‌های پلیسی، حالا برای خودش اسم و رسمی ‌به‌هم زده، تا جایی که ناشر کتاب‌هایش از او خواسته که کتاب بعدی‌اش را شروع کند؛ اما این بار درباره هنر مدرن. مینا هم که عاشق داستان‌های پلیسی است، یک کتاب درباره هنر مدرن می‌نویسد، جوری که انگار یک معمای پلیسی است. این کتاب در 2 جلد و برای سنین 12 تا 18 سال نوشته شده است. در جلد اول یک کلکسیونر معروف آثار هنری در لندن به قتل رسیده است. مینا در جریان این پرونده با داستان عجیب و جذاب تاریخ هنر مدرن آشنا شده و به کمک این اطلاعات تکه های این پازل سردر گم را کنار هم می‌چیند. در جلد دوم پای سینما به میان می‌آید و مینا با یک کارگردان مشهور هالیوودی آشنا شده و با تاریخ سینما آشنا می‌شود. مطالعه این مجوعه جذاب پلیسی را از دست ندهید.

8. کوفسکی کارآگاه خصوصی

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

کیویاتکوفسکی، هر چیز مشکوکی را بو می‌کشد. از همان اول هم همین طوری بوده است. او عاشق سردرآوردن از اسرار و معماهاست و ول‌کن ماجرا هم نیست. او خودش را کارآگاه خصوصی درجه‌یک می‌داند، هم‌ردیف شرلوک هولمز و مایکل بلومکوئیست و مجانی هم کار نمی‌کند. اگر شما هم کارآگاه‌بازی ار دوست دارید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید. این مجموعه‌ی 5 جلدی برای کودکان 8 تا 12 سال مناسب است. جلدهای مختلف این سری داستان‌ها را از سایت ساربوک خریداری و با ارسال رایگان دریافت کنید.

9. کارآگاه کرگدن

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

کارآگاه کرگدن مثل بقیه کارآگاه‌هایی نیست که منتظر باشد کسی پرونده ای برایش بیاورد تا آن را حل کند. او عاشق کارآگاه‌بازی است و اگرچه چشمانش کمی‌ضعیف است، ولی هیچ چیز مشکوکی از نظرش پنهان نمی‌ماند. به محض این که اتفاقات غیرعادی می‌افتد با کمک دستیارش «طوطی پلیسه» یکی یکی نشانه ها را دنبال می‌کند تا به سر نخ اصلی برسد. مجموعه کارآگاه کرگدن شامل 6 جلد مختلف است که برای کودکان 8 تا 12 سال نوشته شده است. جلدهای مختلف این مجموعه را می‌توانید در سایت ساربوک مشاهده و خرید کنید و از مزایای ارسال رایگان بهره مند شوید.

10. کارآگاه سیتو

بهترین کتاب های پلیسی و معمایی کودک و نوجوان

کارآگاه سیتو و دستیارش «چین می‌ادو» در اداره پرونده‌های عجیب، مرموز و خیلی سخت کار می‌کنند. کارآگاه سیتو در دفترش مشغول خواندن دانش‌نامه کارآگاه‌های بزرگ است که در آن عجیب‌ترین پرونده‌های مشهورترین کارآگاه‌ها نوشته شده است. یعنی می‌شود یک روز هم اسم کارآگاه سیتو را در این دانش‌نامه بنویسند؟ بله چرا که نه! فقط باید سیتو با حل کردن معماهای پیچیده توانایی‌هایش را به همه ثابت کند. این مجموعه شامل 10 جلد کتاب مختلف است که در هر جلد یک مسئله و معمای جدید مطرح شده و در جلد پایانی کارآگاه سیتو با رسیدگی و حل سه پرونده ویژه مجموعه را به پایان می‌برد. این داستان ها برای سنین 6 تا 14 سال و برای تمام بچه‌هایی است که عاشق حل معماهای پیچیده‌اند. این مجموعه کارآگاهی را از ساربوک تهیه کنید و نظرتان را در وبسایت ساربوک با ما به اشتراک بگذارید.

در پایان، آیا شما هم پیشنهاد جدیدی دارید که در این مقاله از قلم افتاده است؟ خوشحال می‌شویم نظراتتان را در واتساپ یا از طریق پیج ساربوک با ما به اشتراک بگذارید.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion