(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
ده عاشقانه معروف و مطرح برای نوجوانان+ارسال رایگان

ده عاشقانه معروف و مطرح برای نوجوانان+ارسال رایگان

رمان عاشقانه ایرانی برای نوجوانان | رمان عاشقانه ایرانی بدون سانسور | رمان نوجوان طنز | داستان رمان عاشقانه| دانلود رمان عاشقانه و جذاب| شرایط ارسال رایگان

عاشقانه‌های جذاب برای نوجوانان

به قلم: مسعود پاکروان

همیشه بزرگترها مقاومت خاصی در برابر معرفی رمان‌های عاشقانه به نوجوانان از خود نشان می‌دهند. آن‌ها رمان‌های عشقی را برای خودشان مناسب می‌دانند اما برای کوچکترها نه! چرا؟ چون معتقدند داستان‌های عاشقانه اقتضای سن نوجوانان نیست و ممکن است چیزهایی متوجه شوند که آن‌ها را از راه به بیراهه بکشاند. جملات زیادی را از والدین هنگام مشاوره در مورد کتاب به نوجوانان از ایشان شنیده‌ایم مثل: «لطفا اگر کتاب عاشقانه برداشت او را منصرف کنید»!!

معمولا پدر و مادرها از مطرح کردن مستقیم بعضی مسائل از جمله عشق با نوجوانان طفره می‌روند. حتی از آن‌ها مراقبت می‌کنند تا خدایی نکرده در موقعیت‌هایی قرار نگیرند که با این مسائل آشنا شوند. حال سوال اینجاست: وقتی کتاب را که رفیق شفیق آدمی در تمامی سنین زندگی است از نوجوانان دریغ کنیم، پس قرار است آن‌ها کجا با این مسائل آشنا شوند؟

از عشق گفتن برای ما ایرانیان که ادبیاتمان سرشار از عشق و موسیقی و ادب است، کار گزافی است. اما از آن‌جا که گفتن از عشق به کلاممان، جان می‌دهد و ضمیرمان را روشن نگه می‌دارد، باید گفت و گفت و گفت که عشق روح آدمی را جلا می‌دهد، زندگی را برای همگان شیرین کرده و تیرگی‌های دنیا را به روشنی بدل می‌کند. در واقع، عشق است که کورسوی امید بشر را حراست می‌کند و به آدمی انگیزه حیات می‌دهد. به بیان دیگر، سرچشمه همه صفات نیک آدمی در عشق نهفته است. پس بیایید عشق نثار هم کنیم، فرزاندانمان را با عشق آشنا کنیم، و نترسیم و آن‌ها را سرزنش نکنیم اگر واژه عشق بر لبانشان جاری شد. اگر خودمان هم نمی‌خواهیم مستقیماً با آن‌ها از عشق صحبت کنیم، لااقل با کتاب‌های عاشقانه آشنایشان کنیم و در روز عشق، عشق را به آن‌ها هدیه بدهیم.

با همین دید است که در این نوشته سعی کرده‌ایم 10 عنوان از برترین رمان‌های عاشقانه جهان را برای نوجوانان معرفی نماییم. در هر کدام از این کتاب‌ها به عشق از زاویه متفاوتی نگاه شده و هرکدام از آن‌ها در نوع خود جذاب و منحصر به فرد است. نظرات خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی ساربوک با ما در میان بگذارید. با ما همراه باشید.

1- پنج قدم فاصله

وقتی عشق می‌آید، همه چیز از کنترل خارج می‌شود. «استلا» با بیماری ریه دست و پنجه نرم می‌کند. او به بیماری «فیبروز سیستیک» مبتلاست و باید به صورت ایزوله و بدون ارتباط با اطرافیان در اتاقی در بیمارستان بستری باشد تا از هرگونه آلودگی در امان بماند. هر چند برای او سخت است اما او توصیه پزشکان را جدی گرفته و برای رسیدن به بهبودی کامل، به خوبی توانسته دستورالعمل‌ها را اجرا و اوضاع را تحت کنترل خود درآورد. همه چیز خوب پیش می‌رود تا این که او با پسری به نام «ویل» آشنا می‌شود. از قضا «ویل» هم به بیماری «استلا» مبتلاست و در همان بیمارستان بستری شده است. همین موضوع وجه اشتراک آن دو شده و به رابطه بینشان منجر می‌شود. اما رابطه‌ای دور و غیر قابل دسترس. آن‌ها مدتی را دور از یکدیگر و با حفظ فاصله مشخص از هم می‌گذرانند، اما تحمل این شرایط برای دو عاشق نوجوان تا کی می‌تواند ادامه یابد؟ آیا آن‌ها برای رسیدن به یکدیگر این حریم را می‌شکنند؟ با ساربوک همراه باشید و تازه های کتاب را از sarbook.com مشاهده کنید.

2- من پیش از تو

«بعضی کتاب‌ها را نمی‌توان زمین گذاشت. پیشنهاد ما: کتاب «من پیش از تو» را باید همراه با یک جعبه دستمال کاغذی فروخت». «آسوشیتدپرس»

اگر داستان‌های غم‌‌‌انگیز اشک‌آور به دلتان می‌نشیند، «من پیش از تو» را از دست ندهید. «جوجو مویز» نویسنده‌ای که به نوشتن رمان‌های عاشقانه معروف است، قصه را با یک حادثه شروع می‌کند. «ویل ترینر» ورزشکار، ماجراجو، اهل سفر و عاشق زندگی از آن دسته آدم‌هایی است که هیچ کم و کاستی در زندگی ندارد، اما یک حادثه او را از عرش به فرش می‌رساند. تصادف با یک موتور سیکلت به مهره‌های 5 و 6 ستون فقرات او آسیب جدی وارد می‌کند و فلج او را در پی دارد. اکنون «ویل» در خانه زمین‌گیر شده و برای او پرستار گرفته‌اند. در کنار پرستار، «لوییزا کلارک» به عنوان دستیار وارد داستان می‌شود. «لو» دختری ساده و از خانواده‌ای با وضع مالی متوسط به پایین است. او همیشه برای تامین مخارج روزانه‌اش مجبور بوده کار کند، به جایی سفر نکرده و بسیاری از لذت‌هایی که «ویل» در زندگیش تجربه کرده، نداشته است. حالا «لو» موظف شده تا افسردگی را از «ویل» دور کند و تا می‌تواند به او روح زندگی هدیه دهد. آیا کسی که خودش از زندگی روی خوشی ندیده، می‌تواند برای «ویل» پیام‌آور روح زندگی باشد؟ با خرید از ساربوک، بدون هیچ هزینه اضافی کتاب را با قیمت پشت جلد تهیه کنید.

3- نغمه‌ای برای الا گری

حتما تا به حال در مورد «عشق در یک نگاه» چیزهایی به گوشتان خورده، اما در مورد «عشق از طریق صدا» چطور؟ «نغمه‌ای برای الا گری» عاشقانه‌ای شیوا، روان و جذاب است که افسانه «ارفئوس و اودیکه» را به زیبایی تمام و با روایتی امروزی به تصویر می‌کشد. «الا گری» دختر جوان یتیمی است که از کودکی تحت سرپرستی خانواده‌ای نیکوکار پرورش یافته و بزرگ شده است. یار غار «الا گری» در تمام این سال‌ها «کلر» است. «کلر» با تعدادی از دوستانش به سفر کوتاهی رفته و در آن‌جا پسری حضور دارد که همه دختران را شیفته خود کرده است. این پسر جذاب و دوست‌داشتنی کسی نیست جز «ارفئوس». درست همان موقع که «الا گری» و «کلر» با هم تماس گرفته بودند و خوش و بش می‌کردند، «ارفئوس» در حال خواندن ترانه‌ای زیبا، آن هم با صدایی جادویی است. «الا گری» لازم نداشت تا «ارفئوس» را از نزدیک ببیند تا صد دل عاشقش شود. همین صدای جادویی تا کنه وجود «الا گری» رسوخ کرد و شد تنها آرزوی «الا». عشقی دور و دست‌نیافتنی. حکایت عشق «الا گری»، داستان بسیاری از عشاق جوان امروزی است. شما می‌توانید این کتاب را از طریق ساربوک به همه کسانی که رویاهای زیبا در سر دارند هدیه بدهید.

4- گتسبی بزرگ

شاید کمتر کسی باشد که با «گتسبی بزرگ» آشنا نباشد. داستان از زبان «کاراوی» همسایه گتسبی روایت می‌شود. «گتسبی» فقیری است که اکنون به ثروت زیادی دست یافته است. از کجا؟ هیچ چیز قطعی وجود ندارد. چیزی که واضح و مبرهن است مهمانی‌های اشرافی و دورهمی‌های تجملاتی «گتسبی» است که آوازه‌اش همه جا پیچیده است. در همین اثنا و در حالی که او غرق در شادی و لذت زندگی تجملی خودش بنظر می‌رسد، عشق به «دیزی» در او بیدار می‌شود. گفته می‌شود دیزی معشوقه قدیمی «گتسبی» بوده اما زمانی که او به سربازی می‌رود، «دیزی» با مردی ثروتمند به نام «تام» ازدواج می‌کند. حالا «گتسبی» که به رابطه فامیلی «کاراوی» با «دیزی» پی برده خودش را نزدیک‌تر از همیشه به معشوقه سابقش می‌بیند. این داستان از عشقی ممنوعه حکایت دارد؛ عشقی که باید دید چگونه به سرانجام خواهد رسید؟ داستان «گتسبی بزرگ» یکی از شاهکارهای ادبیات داستانی جهان است. این کتاب را از وبسایت ساربوک به آسانی خرید کنید.

5- یاغی شن‌ها

«یاغی شن‌ها» همان‌طور که از اسمش برمی‌آید عاشقانه‌ای هیجان‌انگیز و ماجراجویانه است. زندگی در هر جایی به یتیمان، فقیران و زنان سخت می‌گیرد چه برسد به اینکه آن‌جا «میراجی» باشد. «امانی» دختر یتیم و فقیری است که در همین سرزمین در خانه خاله‌اش زندگی می‌کند. او در اینجا محکوم به مرگ یا ازدواج اجباری است. اما روح سرکش «امانی» زور را نمی‌پذیرد. همین سرکشی و گستاخی اوست که شوهرخاله‌اش، او را در تنگنای ازدواج با خود قرار می‌دهد تا به این واسطه به راهش بیاورد.

«امانی» که تیرانداز ماهری است سعی دارد تا با تکیه بر همین مهارت، در مسابقه شرط‌بندی شرکت کند، پولی به جیب بزند و راه فرار را در پیش بگیرد. او با پوشش پسرانه در مسابقه شرکت می‌کند اما درست زمانی که همه چیز برای «امانی» خوب پیش می‌رفت، عده‌ای حقه بازی کردند تا همه چیز را به نفع خود به پایان ببرند. اگرچه پولی دست «امانی» را نگرفت اما با خارجی تازه‌واردی آشنا شد که او هم تحت تعقیب ماموران حکومتی بود و به دنبال همراهی برای فرار می‌گشت. «امانی» با خودش فکر کرد شاید این خارجی همان فرشته نجات برای فرار از «میراجی» باشد. بنابراین آن دو باهم راهی بیابانی پر رمز و رازی شدند که افسانه‌ها و داستان‌های مرموزی از آن به گوش می‌خورد. در جریان همین سفر شگفت‌انگیز است که خون در رگ‌های «امانی» می‌جوشد و حس و حالی در خودش تجربه می‌کند که قبل از این با آن مواجه نشده بود. کشف عشق در بیابانی که جن و پریان بر آن حکومت دارند، عاشقانه جذاب و هیجان‌انگیزی است که خوراک همه کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای است. این کتاب را در وبسایت ساربوک مشاهده و به آسانی و با ارسال رایگان خریداری کنید.

6- اپل و رین

«سارا کروسان» نویسنده ایرلندی با نگاه فلسفی و عاشقانه خود، عشق جذاب «اپل و رین» را به تصویر کشیده است. مادر «اپل» او را در کودکی تنها گذاشته و او تمام کودکیش را پیش مادربزرگش «نانا» گذرانده است‌. تنهاییِ این سال‌ها از «اپل» انسانی زودرنج و عجول و عصبی ساخته؛ تا اینکه مادرش بعد از این همه مدت دوباره برگشته و حالا «اپل» با چالش جدیدی روبروست؛ او نمی‌داند با مادری زندگی کند که او را ترک کرده و تنها گذاشته و مسبب همه سال‌های سختی و بی‌کسی است یا در کنار مادربزرگش که تنها پناهگاه او در این سالها بوده بماند. «اپل» با خودش فکر می‌کند حالا که مادر برگشته شاید همه تنهایی‌ها تمام شود و زندگی روی خوش خودش را نشان دهد. در حالی که او در حال تصمیم‌گیری بزرگی برای زندگیش هست، سر و کله «رین» و یک رابطه جدید شروع می‌شود. از قضا «رین» از «اپل» هم تنهاتر است. حالا «اپل» که خودش قربانی تنهایی بوده و طعم زندگی را نچشیده با «رین» همراه می‌شود. اگر آن‌ها در کنار هم باشند و بمانند دیگر زور تنهایی به آن‌ها نمی‌رسد و دنیا جای قشنگ تری خواهد بود. اما براستی آیا همه چیز همان‌طور پیش می‌رود که عاشقان می‌خواهند؟ باید دید...

7- ما تمامش می‌کنیم

««ما تمامش می‌کنیم» یک داستان عاشقانه معمولی نیست. این کتاب قلبتان را می‌شکند و هم‌زمان آن را از امید لبریز می‌کند. تا انتهای داستان، در میان گریه، خواهید خندید». این جمله از «سارا پیکانن» نویسنده رمان پرفروش «همسایگان بی‌عیب و نقص» است. داستان حول محور «لیلی» دختری 23 ساله‌ می‌چرخد. دختری که دلِ خوشی از پدر نداشته و حتی به خاطر بدرفتاری‌های او با مادرش، از او متنفر است. حالا پدر، مرده و او رسما در سخنرانی مراسم خاکسپاری، تنفرش را به زبان می‌آورد. بعد از این افشاگری، حال «لیلی» بد می‌شود. به پشت‌بام ساختمانی پناه می‌برد و وقتی از بالا به پایین نگاه می‌کند، فکر مرگ، ذهن و ضمیرش را درگیر می‌کند. او قصد خودکشی ندارد اما دکتر «رایل کینکید» که اتفاقی به پشت‌بام آمده، این طور فکر نمی‌کند و برای این که او را از این کار منصرف کند، با او صحبت می‌کند. همین اتفاق سرآغاز یک رابطه عاشقانه بین آن دو می شود. عشق، روح تازه‌ای به زندگی«لیلی» می‌بخشد اما چالش‌های رابطه جدید دوباره فکر او را مشغول می‌کند. در همین دوران او بار دیگر با «اتلس» مواجه میشود؛ «اتلس» عشق سابق لیلی است که یادآوری خاطرات او شیرین و لذت‌بخش است. مواجهه با «اتلس» به تردید «لیلی» در مورد رابطه جدیدش دامن می‌زند. تصمیم «لیلی» برای ادامه زندگی عاشقانه‌اش چه خواهد بود؟ کتاب پرفروش «ما تمامش می‌کنیم» را از ساربوک با ارسال رایگان تهیه نمایید.

8- النور و پارک

نیازی نیست که در جستجوی عشق باشید؛ وقتش که برسد عشق راه خودش را به قلبتان باز می‌کند و هیچ چیز جلودارش نیست. برای «النور» که هیچ روی خوشی از زندگی ندیده، آشنایی با «پارک» سرآغار همه شگفتی‌هاست. اگرچه عشق، جان تازه‌ای به هر دوی آن‌ها بخشیده اما مسیر عشق، سرشار از فراز و فرودهاست. «النور» در خانواده‌ فقیری بزرگ شده که رنگ و بویی از عشق در آن جریان ندارد. ناپدری «النور» اغلب اوقات مست و پاتیل است و خانواده از خشونت‌ها و بدمستی‌های او در امان نیستند. او حتی نمی‌تواند مایحتاج روزانه خانواده را تامین کند. لباس‌های «النور» وصله دار و جورواجور است و حتی مسواک هم ندارد. از طرف دیگر «پارک» نوجوان 16 ساله دورگه امریکایی آسیایی است که در خانواده‌ای نه چندان ثروتمند زندگی می‌کند و روح عشق در روابط اعضای خانواده جاری است. اولین باری که «پارک» با «النور» مواجه می‌شود، بیش ازآن‌که به او علاقه داشته باشد، به او ترحم می‌کند و کنار خود به او جا می‌دهد. این آغاز آشنایی آن‌ها با یکدیگر است. موسیقی و مجله‌های کمیک، وجه اشتراک علایق آن‌ها شده و دیری نمی‌گذرد که آن‌ها دست در دست هم مسیر خانه را می پیمایند. آن‌ها در این مسیر تلاش می‌کنند یکدیگر را بشناسند و درک کنند، اما این پایان ماجرا نیست. باید دید که رویکرد خانواده‌ها تا چه اندازه رابطه آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این عاشقانه را از وبسایت ساربوک و با ارسال کاملا رایگان تهیه کنید.

9- پس از تو

«جوجو مویز» این کتاب را در ادامه داستان «من پیش از تو» نوشته است. این کتاب هم با یک حادثه شروع می‌شود، اما این بار برای «لوئیزا کلارک». «لو» که اکنون «ویل» را ترک کرده و در لندن ساکن شده، سعی دارد رهنمودهای «ویل» را سرلوحه زندگی خود قرار دهد و طوری زندگی کند که «ویل» به او یاد داده است. در واقع، «ویل» از او خواسته زندگی خود را از یکنواختی درآورد، سفر کند، جسورانه به دنبال خواسته‌های خود باشد و زندگی را از زاویه دیگری ببیند. اما هضم این‌گونه زندگی کردن برای «لو» که تا الان چنین تجربه‌ای نداشته، دشوار به نظر می‌رسد...

10- وزن آب

«وزن آب» اثر دیگری از «سارا کروسان» است. اگر «اپل و رین» را هم خوانده باشید متوجه می‌شوید تنهایی تم اصلی بیشتر آثار این نویسنده است. اگر تنهاییِ «اپل» و «رین»، آن‌ها را به هم رساند، در کتاب «وزن آب» با زن و دختری مواجه می‌شویم که تنهایی ناشی از شکست عشقی را تجربه می‌کنند. «کاسینکا» نوجوان لهستانی است که پدرش «تاتا»، او و مادرش را ترک کرده و از آن‌ها جدا شده است. مادر «کاسینکا» افسرده و سرخورده با قلبی آکنده از افسوس در افسردگی کامل به سر می‌برد و «کاسینکا» که چند سالی است شاهد مشاجره پدر و مادرش بوده، حالا شاهد جدایی آنهاست و درگیر چالش‌های عجیبی شده و نمی‌داند چه کار کند. تا این‌که مادر «کاسینکا» تصمیم به مهاجرت به انگلستان می‌گیرد تا از رهگذر این سفر بتواند همسر سابقش را پیدا کند. آیا او قصد دارد رابطه از دست رفته را دوباره احیا کند؟ هرچه که هست «کاسینکا» مجبور است در این سفر او را همراهی کند. آیا «کاسینکا» و مادرش می‌توانند راهی برای تسلای تنهایی خویش پیدا کنند؟ کتاب‌های «سارا کروسان» را از طریق ساربوک به هرکس در هرجای ایران هدیه دهید و از مزایای ارسال رایگان آن بهره‌مند شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion