(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
reading یادگیری مهارت را با چه کتابی شروع کنم؟

reading یادگیری مهارت را با چه کتابی شروع کنم؟

ما در تیم محتوای ساربوک با هدف آشنایی هرچه بیشتر با کتاب‌های متنوع آموزش زبان، سعی داریم در قدم اول به معرفی کتاب‌های حوزه «Reading» پرداخته و در ادامه با ارائه اطلاعات دقیق از محتوای مجموعه‌ها، امکان مقایسه آن‌ها با یکدیگر را در اختیار مخاطبان قرار دهیم تا بتوانند با آرامش خاطر بهترین مجموعه آموزشی متناسب با سطح خود را پیدا کرده و انتخابی مطلوب داشته باشند.

در بین مهارت‌های 4گانه آموزش زبان انگلیسی، مهارت «Reading» اولین مهارتی است که زبان‌آموزان با آن مواجه می‌شوند. هر کتابی که در حوزه آموزش زبان باز کنید یا به هر سایتی که برای تقویت زبان مراجعه کنید، ناخودآگاه شروع به خواندن جملات و کلمات می‌کنید. بنابراین تقویت این مهارت در ابتدای مسیر آموزش زبان بسیار کلیدی است و باعث افزایش اعتمادبه‌نفس فراگیران می‌شود.

اگرچه در ظاهر، مهارت «Reading» به توانایی زبان‌آموزان برای خوانش متون به زبان اصلی کمک می‌کند اما در باطن، نقش مهمی در افزایش دایره واژگانی، آشنایی با متون دانشگاهی و عمومی، شناخت ساختمان دستوری، جمله‌سازی و سایر عناصر متنی ایفا می‌کند. بنابراین نمی‌توان از جایگاه مهارت «Reading» به‌عنوان مهارتی پایه‌ای در آموزش زبان چشم‌پوشی کرد. اگر نگاهی به حوزه چاپ و نشر هم داشته باشید متوجه می‌شوید کتاب‌های متنوعی در این حوزه به بازار عرضه شده و در دسترس زبان‌آموزان قرار گرفته است.

ما در تیم محتوای ساربوک با هدف آشنایی هرچه بیشتر با کتاب‌های متنوع آموزش زبان، سعی داریم در قدم اول به معرفی کتاب‌های حوزه «Reading» پرداخته و در ادامه با ارائه اطلاعات دقیق از محتوای مجموعه‌ها، امکان مقایسه آن‌ها با یکدیگر را در اختیار مخاطبان قرار دهیم تا بتوانند با آرامش خاطر بهترین مجموعه آموزشی متناسب با سطح خود را پیدا کرده و انتخابی مطلوب داشته باشند.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت ساربوک و یا از طریق لینک‌های همین مقاله، مستقیماً به صفحه محصول دسترسی داشته باشید و با چند کلیک ساده، خرید خود را نهایی کنید. فراموش نکنید با خرید از ساربوک محصول خود را در هر جای ایران، با ارسال رایگان، سریع و آسان، دریافت نمایید.

بهترین کتاب‌های آموزش «reading»:

:ACTIVE Skills for Reading

بهترین کتاب‌های آموزش readingبهترین کتاب‌های آموزش reading

اگر می‌خواهید تبدیل به یک «Active Reader» شوید با استراتژی متخصص مهارت خواندن، «نیل جی.اندرسون» در مجموعه ACTIVE Skills for Reading»» همراه شوید.

در این مجموعه که شامل 5 سطح مختلف (Intro,1,2,3,4) متشکل از 12 درس می‌باشد، شما با موضوعات عمدتاً عمومی و پیرامون مباحث روزمره سروکار دارید. در هر درس، نه‌تنها «Motivational Tips» لحاظ شده تا انگیزه فراگیران را در جهت تقویت مهارت خواندن افزایش دهد، بلکه بستر مناسبی برای «Discussion» پیرامون موضوع موردبحث بین زبان‌آموزان ایجاد شده است.

در خلال متون، واژگان پربسامد و پرکاربرد، برجسته شده و واژگان یا عباراتی که احتمالاً برای زبان‌آموز ناآشناست به‌صورت زیرنویس در پایین متن توضیح داده شده است. به‌علاوه نویسنده برای تقویت درک مطلب و تفکر روی معانی، بخشی را به «Critical Thinking» اختصاص داده تا علاوه بر افزایش دایره واژگان، مهارت تحلیل متن را نیز به فراگیر بیاموزد.

در پایان هم تمریناتی ارائه شده تا فراگیر، میزان پیشرفت خود را در طول دوره مطالعه مورد ارزیابی قرار دهد. هر سطح از این مجموعه همراه با یک cd صوتی از خوانش متون کتاب با لهجه آمریکایی می‌باشد. در ضمن این مجموعه زیر نظر موسسه «نشنال جئوگرافیک» و «Cengage» تهیه و تدوین شده و البته پایه دانشگاهی آن باعث شده که نه‌تنها به‌صورت خودخوان بلکه در مراکز آموزشی و با حضور مدرس نیز مورد استفاده قرار بگیرد. 5 سطح این مجموعه هم‌اکنون روی سایت sarbook.com قابل تهیه است.

:Inside Reading

بهترین کتاب‌های آموزش readingبهترین کتاب‌های آموزش reading

مجموعه «Inside Reading» انتخاب بسیاری از فراگیران برای آمادگی بیشتر و تقویت مهارت خواندن متون علمی، دانشگاهی و مدرنِ جهان امروز است. این مجموعه از منابع معتبری نظیر«Wall Street Journal, Popular Science, New York Times» و هم‌چنین شامل مثال‌ها و نمونه‌های ارزنده‌ای از «Oxford English Corpus» برای آموزش هر چه‌بهتر «real-life English» می‌باشد. انتشارات آکسفورد این مجموعه آموزشی را در 5 سطح (Intro,1,2,3,4) و همراه با فایل صوتی متناسب با لهجه آمریکایی تهیه کرده است.

هر سطح از این مجموعه شامل 10 درس مختلف و پیرامون مباحثی نظیر علوم زیستی، تغذیه، نجوم، متون علمی، فنی مهندسی و غیره می‌گردد. قبل از شروع هر درس، اهداف متنی و موضوعی در جهت تقویت مهارت خواندن، خودآزمایی پیرامون واژگان طرح شده در متن و یک فایل ویدئویی ارائه می‌شود که در وب‌سایت مخصوص این مجموعه قرار داده شده و در راستای آمادگی بیشتر زبان‌آموز با موضوع و تقویت دانش عمومی او شکل گرفته است.

از ویژگی‌های بارز این مجموعه می‌توان به طرح موضوع برای بحث آزاد اشاره کرد که تقویت دانش زبانی زبان‌آموز را ارتقا می‌دهد. آموزش روش‌مند واژگان دانشگاهی هم‌زمان با تجزیه‌وتحلیل متن ازنظر مباحث دقیق دستوری و محتوایی و هم‌چنین نحوه خواندن نمودارها، جداول و ارجاعات از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این مجموعه به شمار می‌رود. به‌علاوه تمرین‌هایی که به دنبال هر درس می‌آیند نقش کلیدی در آموزش کاربردها و معانی واژه در جایگاه‌های متفاوت، تقویت مهارت نوشتاری زبان‌آموز و هم‌چنین فضای مناسب برای داشتن تفکر انتقادی نسبت به متون را برای فراگیر ایجاد می‌کند. تمامی سطوح این مجموعه را هم‌اینک از سایت ساربوک تهیه نمایید.

هر سوالی درباره تافل دارید را در این مطلب پیدا کنید.

بهترین کتاب‌های آموزش reading

:Select Readings

بهترین کتاب‌های آموزش readingبهترین کتاب‌های آموزش reading

مجموعه «Select Reading» یکی از مجموعه‌های معتبر و به‌نام تقویت مهارت خواندن است که از 4 سطح مختلف (Elementary، Pre-intermediate، Intermediate، Upper-intermediate) تشکیل شده و از سطح A1 تا C1 را پوشش می‌دهد.

هر سطح از این مجموعه شامل 14 درس مختلف است که هرکدام به موضوع منحصربه‌فردی با محتوای عمومی و رایج روزمره می‌پردازد. از ویژگی‌های بارز این مجموعه می‌توان به افزایش دایره واژگان عمومی در بافت متن همراه با تمرین‌های متعدد اشاره کرد که فراگیر را در زمینه تحلیل دستوری و درک مفهوم متن یاری می‌دهد. در کنار این آموزش‌ها زبان‌آموز با تمرین‌هایی روبرو می‌شود که برای او چالش ذهنی ایجاد کرده و زمینه را جهت ارتقای تفکر نقادانه فراهم می‌کند. به‌علاوه دانش‌آموز با پاسخ به سؤالات متن، مهارت نوشتاری خود را نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این مجموعه محصول انتشارات آکسفورد و محتوی یک فایل صوتی با لهجه آمریکایی است تا مهارت شنیداری فراگیر را نیز درگیر کند. این مجموعه هم‌زمان خودخوان و مدرس‌محور است و معمولاً به‌عنوان زبان پایه در رشته‌های مختلف دانشگاهی توسط اساتید مختلف در کشور در حال تدریس است. شما می‌توانید همین حالا در سایت ساربوک سطوح مختلف این مجموعه را مشاهده کرده و آسان خرید کنید.

بهترین کتاب‌های آموزش reading

تقویت مهارت «خواندن» و درک مطلب در یک نگاه

:Introductory English Texts

بهترین کتاب‌های آموزش reading

اگر در جستجوی یک کتاب پایه و مبتدی برای شروع تقویت مهارت خواندن هستید، از کتاب «Introductory English Texts» غافل نباشید. نویسنده در این کتاب از متون مختلف با موضوعات متنوع در هر درس بهره برده و به تقویت دانش زبانی، افزایش سطح واژگان، درک مطلب، جمله‌سازی، ساخت و تأویل متن و کاربرد درست مباحث دستوری و واژگان در بافت جمله پرداخته و در همین راستا تمرین‌هایی ارائه کرده تا فراگیر با پاسخ به آن‌ها درس به درس میزان یادگیری و تقویت مهارت خود را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد. این مجموعه در سال 99 مورد بازنگری و تجدیدنظر قرار گرفت و هم‌اکنون ویراست سوم آن در سایت ساربوک موجود و قابل تهیه است.

:Strategic Reading

بهترین کتاب‌های آموزش readingبهترین کتاب‌های آموزش reading

«Jack C. Richards» نویسنده‌ای نام‌آشنا در حوزه آموزش زبان انگلیسی که ید طولایی در طراحی و ارائه متدهای آموزشی زبان نظیر «Interchange, Four Corner, Touchstone» و بسیاری از منابع دیگر دارد این بار به همراه «Samuela Eckstut-Didier» مجموعه «Strategic Reading» را در زمینه تقویت مهارت خواندن به زبان‌آموزان معرفی می‌کند. این مجموعه در 3 سطح متفاوت (1،2،3) چاپ‌شده و از سطح «Pre-intermediate» شروع و تا سطح «Upper-intermediate» ادامه پیدا می‌کند.

هر کتاب از این مجموعه شامل 12 درس با متونی به‌روز و کاربردی از منابع معتبر می‌باشد. از ویژگی‌های این مجموعه که آن را از سایر مجموعه‌های آموزشی در این حوزه متمایز می‌کند بخش نکات مرتبط با تدریس است که همه آن‌چه را که مدرس برای تدریس لازم دارد (شیوه ارائه مطلب، مسائل فرهنگی، واژگان مکمل در هر درس و 000) در اختیار او قرار می‌دهد. به‌علاوه این مجموعه که توسط انتشارات معروف کمبریج به چاپ رسیده است به‌گونه‌ای طراحی‌شده تا به‌صورت خودآموز نیز برای فراگیرانی که سطح مبتدی خود را گذرانده‌اند کارا باشد. در هر کتاب از این سطح تمریناتی ارائه‌شده که به زبان‌آموز در درک بهتر متن و خوانش روان‌تر آن کمک می‌کند. در پایان هر درس هم تمرینات خودارزیابی وجود دارد تا میزان پیشرفت زبان‌آموز در آن مورد ارزیابی قرار گیرد. کتاب‌های مختلف این مجموعه را می‌توانید در سایت ساربوک مشاهده کنید و از همان‌جا به‌آسانی خرید کنید.

:Discovering Fiction

بهترین کتاب‌های آموزش reading

اگر از آن دسته از مخاطبینی هستید که به دنبال یک منبع خاص و منحصربه‌فرد می‌گردید مجموعه «Discovering Fiction» پیشنهاد ما به شماست. این مجموعه ارزنده در سه سطح مختلف (Intro,1,2) توسط انتشارات کمبریج به بازار معرفی شده است. نویسندگان این مجموعه با گردآوری داستان‌های کوتاه و خواندنی از نویسندگان معروف ادبی، تقویت مهارت خواندن را با خوانش داستان‌های ادبی آمریکای شمالی ارتقا می‌دهد. علاوه براین در خلال آموزش مهارت خواندن، فراگیر با پاسخ به سؤالاتی که بعد از هر درس ارائه‌شده نه تنها با تفکر منطقی و نقادانه آشنا می‌شود بلکه با عناصر داستانی، تجزیه و تحلیل شخصیت‌ها و داستان‌پردازی نیز اطلاعاتی کسب می‌کند.

خواندن متون کتاب‌های این مجموعه نه تنها تفاوت بین متن معمولی و ادبی را برای فراگیر عیان می‌کند بلکه به خاطر قالب داستانی این متون، انگیزه زبان‌آموز برای پیش‌برد کار و رسیدن به انتهای داستان باعث می‌شود اگر در میانه متن به واژگان تازه یا نکات دستوری جدیدی برخورد کرد، وقفه‌ای در کار خوانش متن پیدا نشود و فراگیر با در نظرگرفتن کلیت متن، به راحتی نکات جدید را هم حدس بزند. بدین ترتیب مهارت تاویل و درک متن او نیز ارتقا می‌یابد.

هر کتاب از این مجموعه شامل 12 بخش و هر بخش دارای 5 الی 7 داستان کوتاه می‌باشد. ازجمله نویسندگانی که آثارشان در این مجموعه آمده می‌توان به Sinclair Lewis, Kate Chopin, Mark Twain» و Morley Callaghan» اشاره کرد. این مجموعه معمولاً به‌صورت خودآموز و به‌عنوان یک کتاب مکمل آموزشی مورداستفاده فراگیران قرار می‌گیرد اما به خاطر ماهیت ادبی و داستانی آن مورد توجه اساتید ادبیات انگلیسی نیز قرار گرفته و به‌عنوان واحد درسی نیز در برخی دانشگاه‌ها ارائه می‌شود. این مجموعه را از ساربوک خریداری کرده و از مزایای ارسال رایگان به سراسر کشور بهره‌مند گردید.

:Q Skills for Success Reading and Writing

Q Skills for Success Reading and WritingQ Skills for Success Reading and Writing

سری کتاب‌های «Q Skills for Success» که به‌تازگی از ویراست سوم خود رونمایی کرده است، در چهار سطح برای رده سنی بزرگسال تهیه و طراحی شده‌اند. انتشارات آکسفورد این کتاب‌ها را برای تقویت مهارت‌های خواندن «Reading» و نوشتن «Writing» و با تمرکز بر لهجهٔ آمریکایی به دو صورت خود خوان و مدرس محور چاپ کرده است.

هر کتاب شامل ده درس است که هرکدام مربوط به موضوع خاصی نظیر اقتصاد، علوم زیستی، ورزش و غیره می‌شوند. این سری کتاب‌ها برای فراگیری متون انگلیسی دانشگاهی و آمادگی آزمون‌های تافل و آیلتس نیز مناسب است. دانش‌آموزان می‌توانند پاسخ پرسش‌های مطرح شده در درس‌ها را در انتهای کتاب مشاهده کنند. ویژگی مهارت محور این مجموعه دانش‌آموزان را به‌سوی پیشرفت دانشگاهی و خصیصه پرسش محور این کتاب‌ها آن‌ها را به سمت تفکر انتقادی سوق می‌دهند. این امر باعث پیشرفت مهارت‌های شناختی مانند آنالیز، تلفیق و ارزیابی می‌شود و درعین‌حال مهارت‌های زبانی لازم برای موفقیت دانشگاهی را تقویت می‌کند.

نتایج یادگیری هر درس و بخش‌های تکمیلی خودارزیابی و لیست لغات جدید و کاربردی در انتها و ابتدای آن مشخص شده‌اند که باعث می‌شود معلمان بر این اساس بازده کلاس و یادگیری دانش‌آموزان را راحت‌تر بسنجند. هر سطح از کتاب‌های «Q skills» شامل دوشاخهٔ مهارتی اصلی می‌شود: «Reading» و «Writing»، «Listening» و «Speaking». اگر بخواهیم هر سطح از این مجموعه را جداگانه در نظر بگیریم، 100 ساعت زمان برای تدریس هر شاخه نیاز است.

هر درس با یک سؤال شروع می‌شود و این سؤال در طول درس برای دانش‌آموزان مدام تکرار می‌شود تا بتوانند از جنبه‌های مختلف آن را موردبررسی قرار بدهند و در یک سری تمرین تحت عنوان «نظر شما چیست؟» از خود راهکار ارائه دهند. در پایان هر درس دانش‌آموزان باید با کمک بخش خودارزیابی میزان یادگیری خود را بسنجند. این روش تأثیر بیشتری درروند یادگیری فراگیران ایجاد می‌کند. در ضمن این مجموعه یک کتاب کار دیجیتال نیز به‌عنوان کتاب مکمل در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد که شامل تمرین‌ها، منابع و سؤالات امتحانی است. تمامی کتاب‌های این مجموعه را از ساربوک بخرید و لذت خرید آسان، با ارسال رایگان، به سراسر ایران را تجربه کنید.

:Facts and Figures

Facts and Figures

این مجموعه در 4 سطح مختلف (Facts and Figures, Thoughts and Notions, Cause and Effect, Concepts and Comments) ارائه شده و همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست، با رویکرد آموزش تفکر منطقی و انتقادی در جهت تقویت مهارت خواندن پیش می‌رود. موضوعات این کتاب درباره مسائلی هم‌چون اختراعات و مخترعان، ورزش‌ها، غذاها، رمز و رازها، تجارت و امور اقتصادی و ... است.

در هر کتاب از این مجموعه، زبان‌آموز به‌طور متوسط حدود 1500 تا 2000 واژه جدید به دایره لغاتش اضافه می‌کند. هم‌چنین در این مجموعه توجه ویژه‌ای به افعال 2 کلمه‌ای و همایندها «collocation» نیز شده و دانش‌آموز با کاربرد صحیح واژگان در کنار هم آشنا می‌شود. هر سطح از این مجموعه شامل 5 بخش و هر بخش شامل 5 درس مختلف می‌باشد و بدین ترتیب از سایر مجموعه‌ها در حوزه مهارت خواندن از متون بیشتری بهره برده است. تمامی سطوح این مجموعه روی سایت ساربوک قابل مشاهده و تهیه می‌باشد. به ساربوک سر بزنید و از تازه‌های کتاب خبردار شوید.

:Oxford Primary Skills Reading and Writing

Oxford Primary Skills Reading and Writing 5Oxford Primary Skills Reading and Writing

این مجموعه به همت انتشارات آکسفورد در زمینه تقویت مهارت‌های خواندن و نوشتن برای رده سنی کودکان طراحی و تدوین شده است. این مجموعه شامل 6 سطح مختلف و با 2 لهجه آمریکایی و بریتانیایی در کتاب‌های مجزا به گردآوری موضوعات و متون متنوع و جذاب متناسب با سنین کودک و نوجوان پرداخته است.

اگرچه سطوح مختلف این کتاب همگام با سطوح کتاب آموزشگاهی «Family and Friends» پیش می‌رود اما در کنار سایر کتاب‌های آموزشی نیز به‌عنوان کتاب مکمل قرار گرفته و با آن‌ها تناسب دارد. به‌علاوه تصویرگری جذاب و رنگی این کتاب جذابیت آن را برای کودکان دوچندان می‌کند. از ویژگی‌های دیگر این مجموعه می‌توان به تقویت مهارت نوشتاری نیز اشاره کرد که با ارائه تمرین‌هایی از فراگیر خواسته می‌شود که با استفاده از واژگانی که از خلال متن یاد گرفته‌اند، یک یا دو پاراگراف کوتاه پیرامون مباحثی که به آن علاقه‌مند هستند بنویسند. هرکدام از سطوح این مجموعه حاوی یک فایل صوتی نیز می‌باشد که خوانشی از متون موجود در کتاب است. این مجموعه را از طریق ساربوک به فرزندانتان هدیه دهید.

:Cover to Cover

Cover to Cover 1

از دیگر مجموعه‌های ارائه شده برای تقویت مهارت خواندن می‌توان به مجموعه جذاب «Cover to Cover» اشاره کرد. این مجموعه که در سه سطح مختلف (1، 2، 3) طراحی شده، متون متنوع و متعدد زبان انگلیسی با موضوعات عمومی و روزمره را دربرمی‌گیرد.

هر سطح از این مجموعه دارای 12 درس بوده و از مجموعه کتاب‌های آموزشی است که مهارت‌های خواندن و درک مطلب را تقویت کرده، واژگان بسیار کاربردی برای استفاده از متون مختلف را ارتقا داده و اصول و استراتژی‌هایی برای گسترش دایره لغات را ارائه می‌دهد. متون متنوع در این کتاب، نه تنها از مجلات و روزنامه‌ها گرفته شده، بلکه از داستان‌های کلاسیک محبوب و مشهوری از قبیل:«The Phantom of the Opera and The Adventures of Tom Sawer» نیز گرفته شده است. تمام اقتباس‌های این کتاب شامل متونی برگرفته از مجلات، روزنامه‌ها و داستان‌های کوتاه، زبان‌آموزان را با مهارت «Extensive reading» آشنا می‌کند تا بتوانند در کنار کتاب‌های آموزشگاهی، داستان‌های سطح‌بندی شده از این قبیل را بخوانند، لذت ببرند و مهارت‌هایشان را تقویت کنند.

تمرین‌های مربوط به واژگان، تمرکز ویژه‌ای روی معانی، مفهوم و گسترش لغات درون متن دارد. اقتباس‌های برگرفته از سری کتاب‌های «Oxford Bookworms» در قالب داستان کوتاه، سرعت، شیوایی، تسلط و روانی کلام در مهارت خواندن را توسعه داده و زبان‌آموزان را در جهت خوانش هر چه بیشتر متون داستانی به زبان اصلی، ترغیب و تشویق می‌کند. به‌طورمعمول، زبان‌آموزان این توانایی را دارند که به‌صورت خودخوان از این مجموعه بهره ببرند اما مدرسان نیز از این کتاب‌ها برای افرادی که هیچ سطح پایه‌ای زبان انگلیسی ندارند، استفاده می‌کنند. این مجموعه را از ساربوک، آسان و با خیال راحت تهیه و خریداری کنید.

به قلم: مسعود پاکروان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion