(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
کار عمیق، کاری سخت

کار عمیق، کاری سخت

امروزه کار کردن ارزشمند نیست بلکه انجام کار عمیق است که می‌تواند صاحب‌کار را فردی ارزشمند معرفی کند. نیوپورت معتقد است در جهانی آشفته و پرآشوب کنونی برای رسیدن به موفقیت باید کار به شکل عمیق انجام گیرد. برای همین کتاب کار عمیق برای همه افراد مفید است به‌خصوص برای کارآفرینان، هنرمندان و فریلنسرها که باید مدام تولید محتوا کنند. در این مقاله، ما درباره کارعمیق، معرفی کتاب کار عمیق و چگونگی انجام این فرایند، برای شما صحبت خواهیم کرد.

کار عمیق، کاری سخت، غیرممکن و طاقت‌فرسا است. مطالعات نشان داده‌اند راندمان کارکنان هرروز در حال کم شدن است. به‌طور متوسط کارمندان آمریکایی روزانه دو ساعت از زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند. جدای از سازمان‌ها، افراد نیز به دلیل عدم تمرکز در حال تجربه کردن پایین‌ترین راندمان در طول سال‌های گذشته‌اند.

اگر روزگاری کار کردن به معنای فعالیت در محیط خارج از خانه بود، امروزه کار معنای خاص نداشته و هر فعالیتی کار نامیده می‌شود. برای همین امروزه کار کردن ارزشمند نیست بلکه انجام کار عمیق است که می‌تواند صاحب‌کار را فردی ارزشمند معرفی کند.

در این مقاله، ساربوک درباره کار عمیق، معرفی کتاب کار عمیق و چگونگی انجام این فرایند، برای شما صحبت خواهد کرد.

کار عمیق چیست؟

کار عمیق اولین بار توسط «کال نیوپورت تئوری» پردازی شد. نیوپورت استاد دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر و تاکنون شش کتاب چاپ کرده که آخرین آن‌ها مینیمالیسم دیجیتال بوده است. کال نیوپورت مخالف زندگی در اوضاع آشفته کنونی است و به نظر او فضای مجازی باعث شده است مردم به‌درستی امور روزانه خود را انجام ندهند. طبق نظر نیوپورت در جهان امروز کار به دو صورت انجام می‌شود:

• کار سطحی

• کار عمیق

کار عمیق به فعالیتی گفته می‌شود که فرد با تمرکز کامل و بدون حواس‌پرتی و توقف آن را انجام می‌دهد. در کار عمیق شخص بدون وقفه روی فعالیت خود تمرکز می‌کند و تمام فعالیت‌های او در راستای اهداف است.

در مقابل کار عمیق کار سطحی وجود دارد؛

کار سطحی چیست؟

کار سطحی به فعالیتی گفته می‌شود که فرد با آنکه فعالیت خود را انجام می‌دهد، تمرکز کافی برای کار نداشته و مدام کار را رها کرده و مشغول کارهایی می‌شود که برای او جذابیت بیشتری دارد.

اگر بخواهیم خلاصه کتاب کار عمیق را در یک جمله برای شما ذکر کنیم، باید فرمول زیر را یادداشت کنید تا بدانید چه مقدار از کار روزانه شما به صورت عمیق انجام می‌شود:

کار عمیق= مقدار زمان فعالیت* درصد تمرکز

اگر شما ده ساعت کارکرده‌اید ولی میزان تمرکز شما بیست درصد بوده است

کار عمیق= 10*20%

میزان عمق کار شما دو ساعت بوده است. برای همین لازم است کار به‌صورت عمیق و متمرکز انجام شود.

تکنیک‌های کارعمیق چگونه است؟

البته نمی‌توان تکنیک کار عمیق را در یک مقاله خلاصه کرد، اما کارشناسان فروش ساربوک جملاتی از کتاب کار عمیق را انتخاب کرده‌اند که برای شما بازگو می‌کنیم و این جملات می‌تواند تکنیک‌های کار عمیق قلمداد شود.

• همه موارد حواس‌پرتی را از خود دور کنید.

• کارهای خود را گروه‌بندی کنید و روی موارد مهم تمرکز کنید.

• رفتار خود را در طول کار تحلیل کنید به رفتارهایی برسید که کارتان را به‌پیش ببرد.

• برای خود روال کاری ایجاد کنید.

• شبکه‌های اجتماعی را ترک کنید.

• یک دستورالعمل کاری برای خود بنویسید.

• روی ذهن و قدرت تمرکز کارکنید.

• در میان حواس‌پرتی‌ها استراحت نکنید، بلکه در زمان تمرکز استراحت کنید.

و مهم‌ترین اقدام برای انجام کار عمیق؛

• تغییر ایجاد کنید

چگونه جی کی رولینگ باکار عمیق کتاب خود را نوشت؟

افراد زیادی مانند «یونگ بیل گیتس»، «پیتزشانکمن» و «جی کی رولینگ» با فرمول کار عمیق توانستند به موفقیت برسند، اما یکی از مهم‌ترین و هیجان‌انگیزترین داستان‌ها داستان رولینگ بود. جی کی رولینگ برای نوشتن کتاب یادگاران مرگ فشار زیادی را تحمل می‌کرد. او امکان تمرکز و کار مداوم را نداشت و از سوی ناشر در فشار بود.

رولینگ تصمیم گرفت حرکت بزرگ انجام دهد و کار عمیق خود را عملی کند. او ساختار فکری‌اش را به مکانی که نیاز داشت، انتقال داد. او به هتلی پنج ستاره در شهر ادینبورگ رفت، اتاقی کرایه کرد و بدون آنکه کسی مزاحمش شود یا با شخصی در ارتباط باشد مشغول نوشتن شد.

رولینگ حتماً نمی‌دانست که کار عمیق چیست؟ اما او موفق شده بود با همین قانون کتاب خود را به پایان برساند.

کتاب کار عمیق برای چه کسانی مفید است؟

اگر شما بخواهید خرید کتاب کار عمیق را انجام دهید، باید به این مطلب آگاه شوید که آیا این کتاب برای شما مفید است یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال مقدمه‌ای که کال نیوپورت بر کتاب کار عمیق نوشته راهگشای شما است.

«کارل نیوپورث» معتقد است موفقیت در جهان دیجیتال و اقتصاد جدید به دو شکل انجام می‌شود:

1. به‌سرعت در کارهای سخت مهارت پیدا کنید

2. محصول یا محتوایی که تولید می‌کنید باید با بهترین کیفیت و بهترین سرعت اتفاق شکل بگیرد

نیوپورت معتقد است در جهانی آشفته و پرآشوب کنونی برای رسیدن به موفقیت باید کار به شکل عمیق انجام گیرد. برای همین کتاب کار عمیق برای همه افراد مفید است به‌خصوص برای کارآفرینان، هنرمندان و فریلنسرها که باید مدام تولید محتوا کنند.

کار عمیق

بهترین ترجمه کتاب کار عمیق کدام است؟

خواندن کتاب با ترجمه درست موجب فهم و درک بهتر موضوع می‌شود. انجام کار به صورت عمیق ساده نیست و هر کس نمی‌تواند کار عمق‌دار انجام دهد. برای همین باید کتاب کارعمیق کامل و درست خوانده شود. آنگاه متوجه خواهید شد که چرا کار عمیق سخت است؟

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم کتاب کار عمیق را با ترجمه ناهید ملکی بخوانید، زیرا ترجمه ضمن سادگی و روان‌بودن، دقیق و درست انجام شده است. ترجمه خانم ملکی بر کتاب کار عمیق توسط نشر نوین چاپ شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion