(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
5 کتاب جدید برای تقویت هوش کودکان

5 کتاب جدید برای تقویت هوش کودکان

برای داشتن کودکی تیزهوش و نابغه نیاز به برنامه‌های آموزشی و کاربردی می‌باشد+5 کتاب خوب برای چگونگیافزایش خلاقیت و هوش کودکان + ارسال رایگان

برای داشتن کودکی تیزهوش و نابغه نیاز به برنامه‌های آموزشی و کاربردی می‌باشد و باید برای تعلیم و تربیت تلاش و تکاپوی بیشتری داشت. با ارزش‌ترین مهارتی که باید به کودکان آموزش دهیم، مهارت فکر کردن است، که یکی از راه‌های تقویت آن افزایش توانایی در یادگیری است .

پدر و مادر نقش بزرگی در افزایش هوش و خلاقیت هوش کودک خود دارند که با ایجاد فضای مناسب و به کارگیری روش‌های آموزشی می‌توانند افزون بر رشد جسمانی مناسب، زمینه افزایش بهره هوشی کودک خود را تقویت کنند. پایه‌ریزی در شکل‌گیری رشد جسمانی و ذهنی، از بارداری تا 5 سال می‌باشد و با به کارگیری و آموزش کتاب و بازی، به رشد همه جانبه و مناسب کودک کمک کند. بسیاری از والدین مشتاق هستند که کتبی را برای تقویت هوش با کودک خودت کار کنند، در این جهت، ساربوک مجموعه کتبی را برای شما گردآوری کرده‌‌است تا در خانه و همچنین مربیان در مهد به کودکان آموزش بدهند.

شیوه‌های تقویت هوش نوزاد

تقویت هوش نوزاد

برای آموزش مفید و کاربردی، باید بدانیم کودک در هر سنی چه درکی از محیط اطراف خود دارد.

مجموعه کتب شیوه تقویت هوش نوزاد، از 3 ماهگی شروع می‌شوند این مجموعه شامل کتبی می‌باشد که دارای رنگ‌ها و شکل‌هایی است که به صورت ساده به نوزاد می‌آموزد بهتر و دقیق‌تر به اطراف خود نگاه کند

. در 3 ماهگی

رنگ و مفهوم پنهان و آشکار را درک کند و بتواند دسته‌بندی و گروه‌ها را تشخیص دهد.

. در 6 ماهگی

اجزای چهره را می‌شناسد و مفهوم زیاد و کم را درک می‌کند

. در 9 ماهگی

اعضای بدن و مفهوم رابطه و فاصله‌‎ی بین اشیا را درک می‌کند و به اندازه و شکل اشیا پی می‌برد.

مجموعه کودک باهوش من

کودک باهوش من

آموزش این مجموعه از دو سال شروع می‌شود و نویسنده، «داریوش صادقی» این کتاب را بر اساس جدیدترین منابع علمی و روانشناسی برای تقویت مهارت‌های شناختی-ذهنی، یادگیری مفاهیم ریاضی ، بازی‌هایی برای درک کودکان از 2 تا 5 سال طراحی کرده است و نیز در نهمین جشواره کتاب برتر کودک1396 تقدیر شده است.

تمرین‌ها در سه سطح آسان تا سخت نوشته است که پس از انجام هر تمرین باید کودک خود را تشویق کنید؛ زیرا برای حل این کتب نیاز به تمرکز دارند و ممکن است خسته کننده شود، تا برای انجام تمرینات بعدی آماده شوند و تمرینات برایشان حوصله سر بر نشوند، حل تمریناتی مثل ماز ، مارپیچ به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند مداد را بهتر در دست کنترل کنند .

مجموعه زنگ شادی

زنگ شادی

ذهن کودک حاصل تعامل مغز با پدیده های طبیعی است که با انجام یک سری از تمرینات باید ذهن آن ها را درگیر کرد. اگر ادراک بینایی و حرکتی کودک به موقع شکل نگیرد، باعث ایجاد اختلال شناختی رفتاری می‌شود. با انجام این تمرینات، کودک ارتباط جز به کل، الگوهای تصویری، توالی دیداری، درک ارتباطات فضایی، پایداری و ثبات شکل را دنبال می‌کند. و همچنین علاوه بر اینکه هدف خاصی را دنبال می‌کند، برای افزایش دقت و تمرکز نیز مناسب هستند.

مجموعه دنیای کودکان تیزهوش

کودکان تیزهوش

کودک تیزهوش می‌تواند به کمک فکر، استدلال و استفاده از فرآیند ذهنی خود، به راه حل‌های سریع برسد و استعدادها و خلاقیت خود را پرورش دهد. کتاب‌های دنیای کودکان تیزهوش برای افزایش توانایی‌های ذهنی و ارتقای مهارت فکر کردن می‌باشد و دارای تمریناتی برای آمادگی نوشتن دارد که هر چقدر کودک این تمرینات را بیشتر انجام دهد از سرعت، دقت و مهارت بیشتری برخوردار خواهد بود.

همچنین تمریناتی برای کودک 1 تا 4 سال دارد که در این سن در مورد محیط اطراف خود اطلاعاتی به دست می‌آورد و کودک 5 ساله که باید مهارت مشاهده دقیق را کسب کند. نکته‌ای که والدین در هنگام آموزش باید رعایت کنند، این است که در آموزش خود سخت گیری نداشته باشند و بیش از اندازه کتبی با کودک خود کار نکنند تا نتیجه به گونه‌ای پیش نرود که کودک را خسته از انجام تمرینات هوشی بشود و زمانی که پا به مقطع دبستان می‌گذارد، حتی درس‌های مدرسه نیز برایش ساده و خسته کننده شوند. همچنین دسته‌ای دیگر از والدین هستند که هیچ آموزشی تا قبل از دبستان به کودک خود نمی‌دهند. به این دلیل که اگر کودکشان این مسائل را زودتر یاد بگیرند در مدرسه این دروس برایشان ساده می‌باشند . اما باید تعادل را در این موضوع در نظر گرفت و نداشتن آگاهی قبل از کلاس اول باعث ضعیف بودن کودک در مدرسه شود.

مجموعه «کتاب‌های قاصدک دانایی»، «می‌خواهم یاد بگیرم» و «دنیای کودکان باهوش» نیز از این دسته مجموعه می‌باشند که والدین می‌توانند به فرزند خود آموزش دهند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion