(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
معرفی 20 رمان از جهان که همیشه پرفروش بوده اند

معرفی 20 رمان از جهان که همیشه پرفروش بوده اند

واندن رمان‎‌ها و داستان‌های بلند ما را از دنیای واقعی دور کرده و به دنیای جدیدی گره می‌زند. رمان‌ها در رشد و بارور کردن جنبه‌های مختلف احساسات ما نقش به سزایی دارند. شناخت رمان‌های پرفروش ما را در این مسیر یاری می‌کنند.

رمان‌ها آینه زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و گاه تخیلات ملت‌ها هستند. ما به واسطه رمان‌ها طعم خوش سفر به زمان و مکانی که اکنون در دسترس نیست را می‌چشیم. با شناخت رمان‌های پرفروش مخصوصا رمان‌های خارجی لذت همراهی با قومیتی که هیچ شناختی نسبت به آن نداریم را به خود هدیه می‌دهیم ضمن اینکه شاخه‌های درخت خلاقیت و خیال پردازی ما پربارتر خواهند شد.

در ادامه به معرفی برخی از پرفروش‌ترین رمان‌های دنیا می‌پردازیم. این معرفی به ما کمک خواهد کرد تا آگاهانه و هوشمندانه وارد دنیای جذاب داستان‌های بلند شویم.

قلعه حیوانات اثر جورج اورول

قلعه حیوانات

یکی از پرفروش‌ترین رمان های سال 2020 قلعه حیوانات است. نویسنده با بهره‌مندی از عنصر تشبیه حیوانات یک مزرعه را به شخصیت‌های سیاسی تشبیه کرده است. جو غالب و روابط میان حیوانات در مزرعه آینه تمام نمای اوضاع سیاسی و خفقان موجود در یک جامعه است. تعدد حیوانات و روابط پیچیده میان آن‌ها ذهن خواننده را وادار به ماجراجویی می‌کند و به جذابیت و گیرایی رمان می‌افزاید.

1984 اثر جورج اورول

کتاب 1984

به طور کلی دو رمان پرفروش «قلعه حیوانات» و «1984» از «جورج اورول» مورد توجه زیادی قرار گرفتند. این داستان در لندن شرایطی را به تصویر می‌کشد که طی آن قدرت‌های جهانی به طرز شگفت‌آوری بر این باورند که با افزایش ثروت جهانی سرنگون خواهند شد. آن‌ها راه‌حل را نابودی این ثروت طی جنگ‌های پایان ناپذیر می‌دانند. راه حل‌هایی که برای نابودی ثروت ارائه می‌دهند باعث جذابیت و گیرایی این رمان شده است. حتی اگر طرفدار رمان‌های سیاسی، اجتماعی نباشیم به صورت غیرقابل انکاری آن را پیگیری خواهیم کرد.

بادبادک باز اثر خالد حسینی

بادبادک باز

این رمان پرفروش داستان زندگی دو پسر افغانستانی را مصادف با سقوط رژیم سلطنتی افغانستان به تصویر می‌کشد. حوادث سیاسی و روابط انسانی هر دو به موازات یکدیگر در این رمان به تصویر کشیده می‌شوند. اتفاقات عجیب و گاه به شدت غم‌انگیزی که طی رمان رخ می‌دهند خواننده را میخکوب می‌کنند.

شدن اثر میشل اوباما

شدن میشل اوباما

این رمان خارجی یکی از پروفروش‌ترین رمان‌های دنیا است. این رمان با قلمی صمیمانه داستان پر فراز و نشیب زندگی میشل اوباما پیش از ورود به کاخ سفید را به تصویر می‌کشد. از آنجایی که میشل زندگی خود را از ابتدا به تصویر می‌کشد و خواننده شاهد سیر صعودی مسیر زندگی او است؛ میتوان این رمان را در گروه کتاب‌های انگیزشی قرار داد. همزاد پنداری و حس یگانگی خواننده با نویسنده از عوامل جذابیت این رمان است.

من او اثر رضا امیرخانی

من او

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های عاشقانه ایرانی است. این رمان داستان پسری است که در یک خانواده متمول و مذهبی متولد می‌شود و به دختر خدمتکارشان دل میبازد. این رمان یکی از جذاب ترین رمان های عاشقانه برای علاقمندان به این دست رمان‌ها است.

شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری

شارده کوچولو

«شازده کوچولو» رمانی خیالی و جذاب است. در این رمان معنویت پررنگ می‌شود و عناصر دنیای مادی به سخره گرفته می‌شوند. جذابیت و خیال‌انگیزی این رمان به حدی تاثیرگذار است که عموما خواننده به یک بار خواندن آن بسنده نمی‌کند و تاثیرگذاری خود را با بارها خواندن نیز حفظ می‌کند.

هری پاتر و سنگ جادو اثر جی کی رولینگ

هری پاتر و سنگ جادو

این رمان خارجی پرفروش زندگی یک پسربچه به اسم هری را به تصویر می‌کشد. هری با خاله و شوهرخاله نامهربانش زندگی سختی را می‌گذراند اما سرانجام طی اتفاقاتی وارد مدرسه جادوگری می‌شود و ... .

هری پاتر و تالار اسرار اثر جی کی رولینگ

هری پاتر و تالار اسرار

در جلد دوم از سری رمان‌های «هری پاتر» با نیرویی شیطانی مواجه می‌شویم که با نگاه قادر است افراد را به قتل برساند. هری با شجاعت و ذکاوت خود موفق به شکست وی می‌شود. به طور کلی سری رمان‌های هری پاتر بسیار جذاب و خیال‌انگیزند. جذابیت رمان‌های هری پاتر میان خوانندگان به حدی بوده است که یک سری سریال 8 قسمتی از آن نیز در سال های 2001 تا 2011 میلادی ساخته شد. با وجود گذشت سال های طولانی از نوشتن رمان و ساخت سریال هری پاتر به هیچ عنوان ذره ای از جذابیت آن در میان طرفدان کم نشده است. هری پاتر یکی از بزرگترین خاطرات نوستالژیک تمامی نسل هاست.

آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول

آلیس در سرزمین عجایب

در این رمان پرفروش آلیس وارد سرزمینی اعجاب انگیز می‌شود که از قوانین دنیا عادی پیروی نمی‌کند. طی این داستان آلیس موظف است قوانین عجیب جدید را بشناسد تا به واسطه آن بتواند راه خانه را پیدا کند. شناخت قوانین موجود در سرزمین عجایب خواننده را میخکوب میکند.

ماجرا‌های پینوکیو اثر کارلو کلودی

ماجراهای پینوکیو

پینوکیو یکی از رمان‎‌های پرفروش و معروف است. این رمان روایت عروسک چوبی است که آرزو پسربچه شدن دارد. تحقق این آرزو برای او تبعاتی را در بر دارد که در طی داستان شاهد آن خواهیم بود.

کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو

کیمیاگر

«کیمیاگر» یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های دنیاست. این رمان داستان پر فرازونشیب زندگی پسری را به تصویر می‌کشد که در راه رسیدن به یک گنج دنیوی با مسائل متعددی برخورد می‌کند. این مسائل باورهای او را به چالش می‌کشند. یکی از عوامل مهمی که باعث می‌شود خواننده نتواند داستان را رها کند حوادث زنجیره‌وار آن است.

صدسال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز

صد سال تنهایی

از «صدسال تنهایی» به عنوان یک رمان پرفروش یاد می‌شود. این رمان همه چیز را در مورد یک شهر افسانه‌ای به نام ماکوندو روایت می‌کند. اتفاقاتی که در این شهر میفتد خواننده را وادار به پیگیری داستان می‌کند.

آن شرلی در گرین گیبلز اثر لوسی ماد مونتگومری

آن شرلی

یکی از معروف‌ترین رمان‌های خارجی «آن شرلی» است. آن شرلی دختری پرانرژی و فعالی است که توسط یه خانواده به سرپرستی گرفته می‌شود. خانواده‌ای که آن شرلی را به سرپرستی می‌گیرند در ابتدا به دنبال یک پسر خوانده بوده‌اند اما به اشتباه آن شرلی را برای این خانواده می‌فرستند. روحیه آن شرلی و رفتاری که در شرایط مختلف بروز می‌دهد این خانواده را در نگه داشتن وی مصمم می‌کند.

ماجرا‌های شرلوک هولمز اثر سر آتور کانن دویل

شرلوک هولمز کتاب

در این رمان جنایی شخصیت اصلی داستان به بررسی موارد نقض عدالت می‌پردازد. این رمان یکی از جذاب‌ترین رمان‌های ژانر جنایی است و نویسنده را به راحتی با خود همراه می‌کند.

کلیدر اثر محمود دولت‌آبادی

کلیدر

«کلیدر» یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی است. دولت‌آبادی در این رمان طولانی وضعیت زندگی یک رعیت در خفقان سیاسی را به تصویر می‌کشد. مقایسه طبقه رعیت و ثروتمند و چالش‌های پیش رو آن‌ها از عوامل تاثیرگذاری این رمان است. کلیدر با وجود طولانی بودن از جذابیتی برخودار است که خواننده را تا لحظه آخر با خود همراه می‌کند.

چشم‌هایش اثر بزرگ علوی

چشم‌هایش

«چشم‌هایش» تلاش ناظم مدرسه‌ای را برای فاش‌کردن راز تابلو نقاشی که در مدرسه وی وجود دارد به تصویر می‌کشد. صاحب نقاشی دیگر در میان نیست و پرسش‌های متعددی پیرامون تابلو مطرح است. سرانجام شخصی از راه می‌رسد که ممکن است به حل صورت مسئله کمک کند و ... .

گتسبی بزرگ

گتسبی بزرگ

این رمان عاشقانه روایت فرد ثروتمندی است که مدام در حال برگزاری مهمانی‌های مجلل در منزل خود است. افراد بدون دعوت در این مهمانی‌ها حضور پیدا می‌کنند. اما رفته‌رفته میزبان یک هدف واحد از برگزاری مهمانی پیدا می‌کند. هدفی که داستان عاشقانه و جذاب این رمان معروف را شکل می‌دهد. جذابیت این رمان به حدی بودی است که فیلم گتسبی بزرگ در سال 2013 پیرو این رمان ساخته شد.

مسخ اثر فرانتز کافکا

مسخ کافکا

در ابتدا داستان شخصیت اصلی این داستان به صورت کاملا ناگهانی و بدون هیچ توضیحی به سوسک تبدیل می‌شود. و اصطلاح شروع باز برازنده این داستان است. استفاده از این استراتژی به همراه‌کردن خواننده و کشش داستان کمک کرده است.

کوری اثر ژوزه ساراماگو

رمان کوری

این رمان خارجی نیز همانند مسخ شروعی باز دارد. شهری را به تصویر می‌کشد که مردمان آن به صورت ناگهانی تک‌به‌تک بینایی خود را از دست می‌دهند. در طول این رمان خواننده با پرسش های متعددی روبرو می‌شود یافتن پاسخ این پرسش‌ها از عواملی است که رها کردن این داستان را دشوار می‌کند.

سووشون اثر سیمین دانشور

سووشون

«سووشون» یکی از رمان‌های پرفروش ایرانی است. معنی سووشون سوگ سیاوش است. سیاوش یکی از اسطوره‌های ایران باستان است و مرگ شخصیت اصلی داستان تشابه زیادی با مرگ سیاوش دارد. سووشون از سری رمان‌های ایرانی است که به شدت احساسات خواننده را برمی‌انگیزد و تا انتهای داستان او را با خود همراه می‌کند.

خواندن رمان‎‌ها و داستان‌های بلند ما را از دنیای واقعی دور کرده و به دنیای جدیدی گره می‌زند. رمان‌ها در رشد و بارور کردن جنبه‌های مختلف احساسات ما نقش به سزایی دارند. شناخت رمان‌های پرفروش ما را در این مسیر یاری می‌کنند. با خواندن خلاصه ای کوتاه از رمان‌ها و شناختی که نسبت به خود داریم می‌توانیم انتخاب صحیحی داشته باشیم و لذت گره‌خوردن با دنیای رمان و داستان بلند و بهرمندی از تجربیات متعدد شخصیات‌های داستان را به شکلی جذاب تجربه کنیم.

کتاب‌های این لیست را می‌توانید از سایت ساربوک مشاهده کرده و برای خود و عزیزان خود تهیه بفرمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion