(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
معرفی کتاب هزار خورشید تابان

معرفی کتاب هزار خورشید تابان

این رمان با زندگی مریم شروع میشه. مریم دختریه که حرامزاده خطاب میشه و او رو این‌طوری تحقیر می‌کنن. او همراه مادرش در کلبه‌ای روستایی زندگی میکنن در حالی‌که پدرش مردی بسیار ثروتمنده و به اون ها یاری نمیرسونه و اون‌ها را ترک کرده. مریم تو 15 سالگی ناخواسته با مردی بزرگسال و بداخلاق به نام رشید ازدواج می‌کنه. خلاصه‌ی زندگی مریم در تحقیرها، توهین‌ها و کتک‌ زدن‌هایی خلاصه میشه که شوهرش بر او روامی‌داره.

کتاب هزار خورشید تابان نوشته‌ی خالد حسینی روایتگر مردم ستمدیده‌ی افغانستانه و به داستان زندگی دو زن تو دوران اشغال این کشور توسط شوروی و استقرار حکومت طالبان می‌پردازه. این کتاب هفته‌ها جز پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بود.

رمان معروف هزار خورشید تابان (A thousand splendid suns) به زبان انگلیسی نوشته شده و به چندین زبان ترجمه شده. این رمان پس از رمان بی‌نظیر و محبوب بادبادک‌باز منتشر شده و برای خالد حسینی موفقیت‌های چشمگیری را به ارمغان آورد.

این رمان با زندگی مریم شروع میشه. مریم دختریه که حرامزاده خطاب میشه و او رو این‌طوری تحقیر می‌کنن. او همراه مادرش در کلبه‌ای روستایی زندگی میکنن در حالی‌که پدرش مردی بسیار ثروتمنده و به اون‌ها یاری نمیرسونه و اون‌ها را ترک کرده. مریم تو 15 سالگی ناخواسته با مردی بزرگسال و بداخلاق به نام رشید ازدواج می‌کنه. خلاصه‌ی زندگی مریم در تحقیرها، توهین‌ها و کتک‌ زدن‌هایی خلاصه میشه که شوهرش بر او روامی‌داره.

تو بخش دیگه‌ای از کتاب با دختر کوچکی به نام لیلا آشنا می‌شید که از همان اول با پسری به نام طارق دوسته و بر اثر ماجراهای زیادی از هم جدا میمونن. والدین لیلا هر دو تو جنگ داخلی کابل کشته میشن و لیلا کسی رو نداره و از طارق هم بارداره. او تو چنین شرایطی توسط رشید( همسر مریم) از زیر آوار نجات پیدا می‌کنه.

رشید با لیلا که دیگه بی‌کس و کاره ازدواج می‌کنه و مریم و لیلا در حقیقت هووی هم هستن و هر دو توسط رشید مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرن و کتک می‌خورن و همین موضوع منجر به ایجاد ارتباط و صمیمیت بین لیلا و مریم می‌شه.

خالد حسینی تو این کتاب تلاش می‌کنه تا زندگی زنانی را روایت کنه که دیده نمی‌شن اما در حقیقت همین زنان هستن که بیشترین آسیب رو از جنگ، خشونت و جهل می‌بینن، قربانی جنگ و موشک‌ می‌شن و توسط حکومت طالبان به سخت‌ترین مجازات‌ها محکوم میشن و هیچ حقی تو زندگی ندارن.

درون‌مایه دیگر شکل‌دهنده این کتاب، تاریخ 30 ساله‌ایه که بر افغانستان رفته : سال‌های پایانی سلطنت ظاهرشاه و کودتای جمهوری، به‌قدرت‌رسیدن کمونیست‌ها، حمله ارتش سرخ شوروی، جنگ‌های داخلی و حکومت مجاهدین، ظهور طالبان و سرانجام سقوط آنان از قدرت. شاید بخاطر همین ، بخش زیادی از وقایع رمان تو کابل رخ میده که مرکز سیاسی تحولات افغانستانه.

این کتاب بی‌نظیر رو رو می‌تونید از سایت ساربوک مشاهده و تهیه کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion