هفتمین پویش مطالعاتی روشنا

هفتمین پویش مطالعاتی روشنا

هفتمین دوره مسابقه «پویش مطالعاتی روشنا» با کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» و کتاب کودک «بچرخ تا بچرخیم» اثر آغاز شده است.

هفتمین دوره مسابقه «پویش مطالعاتی روشنا» با کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» نوشته محمد صادق کوشکی و کتاب «کودک بچرخ تا بچرخیم» اثر محمد سرشار آغاز شده است.

کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» اثری تاریخی است که سعی دارد با زبان طنز تاریخ آمریکا را روایت کند.

دکتر محمد صادق کوشکی (از اساتید و کارشناسان مسایل سیاسی و بین المللی و عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر) در این کتاب به بررسی تاریخ آمریکا می پردازد. مطالب در این کتاب بر سه محور تشکیل آمریکا، آمریکا و جهان و آمریکا و ایران بررسی شده اند. در مسیر معرفی آمریکا،  کوشکی علاوه بر زبان طنز از همکاری مازیار بیژنی برای کاریکاتورهای آن، استفاده نموده و بر جذابیت نوشتار خود افزوده است.

نویسنده، در این راه از مشورت های عباس سلیمی نمین و فواد ایزدی دو نفر از چهره‌های آشنا با تاریخ آمریکا بهره برده است. از نکات قابل ذکر برای این کتاب می توان به استفاده از منابع متعدد و مرتبط با آمریکا که در خارج از جمهوری اسلامی منتشر شده اند، اشاره نمود؛ که این خود بر مستند بودن و جذابیت بیشتر اثر برای عموم مردم، دانشجویان و دانش آموزان افزوده است. 

نویسنده، کتاب را در مقدمه این گونه معرفی می کند: «هدف کتاب، آموزش تاریخ نیست بلکه روایت آن است! به همین دلیل هرچه در این کتاب می خوانید "مستند" است! یعنی منابع و اسنادش موجود است! هیچ مطلبی بدون سند نیامده! اما راست و دروغش گردن ما نیست! گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن ها در انتهای هر مطلب آمده! آن هایی که حال و حوصله تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن هایی که بی حال و حوصله اند به ما اعتماد کنند!»

در دوره جدید این پویش هم همانند دوره های قبلی برندگان به صورت هفتگی هر یکشنبه شب معرفی شده و جوایزی همچون کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و هدایای نقدی دیگر به قید قرعه به ایشان اهدا می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه شرکت در این مسابقه می توانید به پایگاه اطلاع رسانی روشنا rushana.ir به آدرس مراجعه نمائید.

فروشگاه اینترنتی ساربوک دات کام در حمایت از این پویش کتاب فوق را با 30 درصد تخفیف ویژه برای اعضای خود عرضه کرده است. برای تهیه این کتاب اینجا کلیک کنید.