تجلیل از برگزیدگان باشگاههای کتابخوانی در کاشان

تجلیل از برگزیدگان باشگاههای کتابخوانی در کاشان

در این مراسم، از باشگاههای برتر، مربیان، دانش آموزان و اعضای فعال باشگاههای کتابخوانی در کاشان تقدیر شد.

 

آیین تجلیل از برگزیدگان اولین دوره جام باشگاههای کتابخوانی در روز هفتم اردیبهشت در دبستان طالبیان مقدم برگزار شد.

در این مراسم علی اصغر سیدآبادی، مدیر دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کسب عنوان مهم شهر خلاق در ترویج کتابخوانی توسط کاشان  کاشان را از نظر تعداد و کیفیت باشگاه های کتابخوانی از شهرهای فعال در کشور دانست.

مصطفی جوادی مقدم، مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: اولین دوره آموزشی باشگاه های کتابخوانی با حضور 40 نفر از متقاضیان در شهریور گذشته برگزار شد و پس از آن  133 باشگاه در کاشان تشکیل شد که اکثر آن ها در مدارس تشکیل شد. ما نیز طی داوری ها 10 باشگاه برتر را انتخاب کردیم که 9 تای آن از آموزش و پرورش است.

وی با تشکر از مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: بخش اعظمی از اینکه در میان شهرهای ایران که نزدیک به 30 تا از آنها مرکز استان  هستند در طرح پایتخت کتاب شرکت کردیم و دومین شهر در بحث ترویج کتابخوانی شدیم مدیون آموزش  وپرورش هستیم. درهای آموزش و پرورش به روی ما باز بود و در خصوص کتاب در مدارس هرکاری توانستیم کردیم.

جوادی مقدم همچنین با اشاره به تاسیس اولین کتابخانه خیرساز در مدرسه طالبیان مقدم توسط خانم محدثه طالبیان مقدم گفت: با قراردادی که با مجمع خیرین مدرسه ساز داشته ایم قرار شده است  که در مدارس خیرساز خیری از همان خانواده یا خانواده های دیگر کتابخانه آن مدرسه را تجهیز نماید.

در این مراسم از دبیرستان حضرت علی اصغر (ع) و دبستان‌های طالبیان مقدم، قریشی، امینی، برکت و طالبیان به عنوان باشگاه‌های برتر تجلیل شد. خانم ها زهرا آردی، سهیلا الماسی، زهرا فرخیان، زهرا نمدی، شمایی، خانی و آقای سید جلال جلیلی نیز از مربیان تقدیر شده در این مراسم بودند.

 در بخش نامه به نویسنده از زهرا کامویی، سارا حسنی ده آبادی، پریا باقری، زینب صمدی مفرد، نرگس مقنی و الیاس عفتی و  در بخش فیلم موبایلی نیز از فاطمه شفیعی، فرزانه تاجری، محمد هدایتی، الیاس عفتی و حنانه کوچک زاده به عنوان آثار برتر مرحله شهرستان تقدیر به عمل آمد.

همچنین از خانم حسین زاده، مدیریت مدرسه طالبیان مقدم، محدثه طالبیان مقدم در بخش کتابخانه خیرساز،  حاج اکبر طالبیان مقدم خیر مدرسه ساز، محمد کتابچی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز، محمود خدمتی رییس آموزش و پرورش، لیلا شعبانی کارمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان نیز تجلیل به عمل آمد.