هشتمین دوره پویش مطالعاتی روشنا

هشتمین دوره پویش مطالعاتی روشنا

هشتمین دوره مسابقه «پویش مطالعاتی روشنا» با کتاب های «آن بیست و سه نفر» و «ملا صالح، سرگذشت شگفت‌انگیز مترجم اسرای ایرانی در عراق» آغاز شد.

هشتمین دوره مسابقه «پویش مطالعاتی روشنا» با کتاب «آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف‌زاده و کتاب «ملا صالح، سرگذشت شگفت‌انگیز مترجم اسرای ایرانی در عراق» به قلم رضیه غبیشی آغاز شد.

رمان «آن بیست و سه نفر» ماجرای گروهی از رزمندگان کم سن و سال (بین 13 تا 17 سال) است که در جریان جنگ تحمیلی به اسارت بعثی‌‌ها درآمدند و رژیم عراق و در رأس آن صدام حسین، پس از مطلع شدن از این خبر که این اسرا نوجوانانی کم سن هستند، تصمیم می گیرد از این مساله استفاده ابزاری کند و بر سود خود از آن بهره‌برداری کند. در نتیجه صدام فورا دستور می‌دهد این بیست و سه نوجوان را از باقی اسرا جدا نموده و آن‌ها را به حضور او بیاورند...

«ملا صالح» داستان زندگی آزاده ایرانی است که به اجبار به ترجمه اوامر و کلام نیروهای عراقی تن می‌دهد. ملا صالح قاری وطن پرستی بود که سراسر عمرش را وقف مقاومت و دفاع از ایران کرد. وی پس از آزادی از استغفارات به جرم خیانت به ایران زندانی شد و از سوی وزارت اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفت تا بلاخره بی‌گناهی وی اثبات گردید و با نامه سید علی اکبر ابوترابی‌فرد آزاد شد.

هشتمین دوره پویش روشنا تا 16 مهرماه 96 ادامه دارد و همانند دوره‌های قبلی برندگان به صورت هفتگی هر یکشنبه شب معرفی شده و جوایزی همچون کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و هدایای نقدی دیگر به قید قرعه به ایشان اهدا می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه شرکت در این مسابقه می توانید به پایگاه اطلاع رسانی روشنا rushana.ir به آدرس مراجعه نمائید.


فروشگاه اینترنتی ساربوک دات کام در حمایت از این پویش کتاب های فوق را با 10 درصد تخفیف برای اعضای خود عرضه کرده است.

برای ورود به صفحه خرید کتاب ها کلیک کنید: