تجلیل از آزاده سرافراز «ملاصالح قاری»

تجلیل از آزاده سرافراز «ملاصالح قاری»

از آزاده سرافراز ملاصالح قاری و رضیه غبیشی نویسنده کتاب ملاصالح در عصرانه ادبی فارس تجلیل شد.

از آزاده سرافراز ملاصالح قاری و رضیه غبیشی نویسنده کتاب ملاصالح  در عصرانه ادبی فارس تجلیل شد.

ملاصالح قاری در این مراسم با اشاره به گردآوری کتاب توسط خانم غبیشی در طی دوسال رفت و آمد به خانه ایشان گفت: می‌گفتم اگر یک‌نفر این خاطرات را بخواند و هدایت شود و از عبرت‌های آن استفاده کند برای بنده کافی است.

رضیه غبیشی نویسنده کتاب نیز گفت: شخصیت ملاصالح ناشناخته مانده بود. آنقدر که مردم تهران ملاصالح را می‌شناسند مردم آبادان او را نمی‌شناسند و باید اینجا گلایه‌ای از مسئولان شهر خود داشته باشم که هیچ حمایتی از این قبیل کتاب‌ها نمی کنند هرچند من منتظر حمایت ‌آنها نمی‌مانم و دست از نوشتن بر نمی‌دارم.

حمید خلیلی مدیر انتشارات شهید کاظمی ناشر این کتاب نیز در این مراسم  از امید به تاثیر این کتاب برای جلوگیری از حذف شدن قهرمانانی چون شهید فهمیده از کتاب ها سخن گفت.

کتاب «ملاصالح» روایت خاطرات مجاهد مبارز ملاصالح قاری و سرگذشت شگفت انگیز وی به عنوان مترجم اسرای ایرانی در عراق است. وی  که به زبان های عربی و فارسی مسلط بود در دیدار نوجوانان اسیر با صدام حسین مترجم گروه ۲۳ نفره بوده است.

ملاصالح قاری و بیست و دو نفر دیگر در برنامه ماه عسل نیز حضور یافتند و ضمن پخش گوشه‌هایی از فیلم دیدار با صدام و بیان خاطرات، از وی و بقیه گروه تقدیر شد.

گفتنی است کتاب «ملاصالح» به عنوان یکی از آثار محوری پویش کتابخوانی روشنا معرفی شده است.