5 گام تا همچون نابغه اندیشیدن

5 گام تا همچون نابغه اندیشیدن

این کتاب به شما تکنیک هایی برای رفتن به سوی مگا خلاقیت یا خلاقیت های بسیار زیاد ارائه می کند.

به قلم: محبوبه قدیریان

انسان های نابغه می توانند همچون انیشیتین غنیمتی راهبردی، همچون ادیسون و بیل گیتس و مارک زاکربرگ آینده ساز و همچون مریم میرزاخانی افتخار یک ملت باشند. اما آیا شما از آن دسته کسانی هستید که گمان می کنند برای نابغه بودن باید نابغه به دنیا آمد؟ از کودکی نشانه های نابغه بودن را از خود نشان داد؟ یا فکر می کنید نابغه شدن تصادفی است؟

باید بگوییم که در اشتباه هستید و این نکته ای است که کتاب مگاخلاقیت اثر دکتر آندره جی الینیکف بر آن تاکید دارد. برای نابغه بودن شما باید کارها و تمریناتی را انجام دهید. این کتاب سعی می کند شما را به شکستن کلیشه ها و ورود به حیطه هیجان انگیز تفکر خلاقانه هدایت کند و پنج گام برای همچون نابغه اندیشیدن ارائه می کند.

این کتاب به شما تکنیک هایی برای رفتن به سوی مگا خلاقیت یا خلاقیت های بسیار زیاد ارائه می کند و انتخاب با شماست که زندگی خلاقانه تری داشته باشید یا نه. دست از دست کشیدن بکش!، چرا نه به هر نه؟، به دنبال یک میلیون باش، به مردم ارزش بالایی دهید و پیش به سوی قلمرو نبوغ پنج گام ارائه شده توسط این نویسنده هستند که از شما می خواهند که ذهن خود را بگشایید و نبوغ کودک درون خود را کشف کنید. به ممکن و غیرممکن ها بله بگویید و به دنبال نوآوری باشید و از سیستم ها خارج شوید. در متدهای نوابغ خبره شوند و به نبوغ نوآورانه خود سرعت ببخشید.

اگر شما کارمند یا صاحب منصبی خشک و مستند و پس رونده هستید، اگر فردی ترسو هستید، اگر کارهای یکنواخت را می پسندید یا مخالف رویاپردازی هستید یا از تازگی و هرچیز تازه می گریزید خلاقیت ندارید و این کتاب تنها در صورتی به کمک شما می آید که شما بخواهید و تصمیم بگیرید که تغییر کنید. اما اگر عاشق تفریح و بازی هستید و عاشق چیزهای جدید و شوخی و انعطاف پذیری ذهن هستید، دوست دارید آینده را ببینید، ایده های جسورانه و اعمال باشهامت را دوست دارید، دوست دارید تغییری ایجاد کنید و عاشق رویاپردازی هستید این کتاب را حتما دوست خواهید داشت. کتاب مگاخلاقیت علاوه بر روش هایی برای باز کردن ذهن شما روش تفکر جدیدی را ارائه می کند و قدرت خلق ایده های بیشتری به شما می دهد.

اگر خلاقیت در انسان ها وجود نمی داشت اختراعات و اکتشافات کوچک و بزرگ بشری رخ نمی داد. به اطراف خود نگاه بیندازید و ببینید که چگونه زندگی شما با خلاقیت و نبوغ انسانهای نوآور و با جسارت ساختن و پرداختن ایده های جدید و بزرگ متحول شده است. چنانکه این کتاب مثال می زند برادران رایت رویای خلاقانه ای داشتند که همه مردم در آینده بتوانند قادر به پرواز باشند. اما در زمان آنها هیچ کس چنین چیزی را باور نمی کرد و چه بسا آنها را دیوانه می پنداشتند. یا تصور کنید در سال 1800 که طاعون و بیماریهای دیگر جهان را دچار آشفتگی کرده بود  اگر یک پزشک می گفت که رویایی و راهی خلاقانه برای ریشه کن کردن طاعون دارد خیلی ها باور نمی کردند. روشهای نوین آموزشی توسط افراد خلاق در تلاش هستند که آموزش را متحول کنند و بتوانند کودکان و نوجوانان را به شیوه ای نوین آموزش دهند تا قابلیت ها و پتانسیلهای آنان شکوفا شود و تبدیل به انسانهای بزرگ و موثر و خلاقی شوند.

گفتنی است نویسنده این کتاب دکتر الیکنیف یک سخنران با شهرت جهانی و پیشگامی در زمینه آموزش است که  زندگی انسان های زیادی در دنیا را متحول ساخته است. او متخصص پیشگام در زمینه مگاخلاقیت در جهان  است.


کتاب فوق را می توانید از فروشگاه ساربوک، شعبه تلگرافخانه یا به صورت غیرحضوری از اینجا تهیه کنید.