برگزاری جشنواره «بال های کاغذی» به مناسبت روز جهانی کودک

برگزاری جشنواره «بال های کاغذی» به مناسبت روز جهانی کودک

جشنواره «بال های کاغذی» به مناسبت روز جهانی کودک و با حضور کودکان کار 7تا 12 ساله در کتابخانه ملی کشور برگزاری می گردد.

خبرنگار: محیا باقری

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) جشنواره ای با عنوان «بال های کاغذی» از تاریخ 16 الی 19 مهرماه در کتابخانه ملی برگزار می گردد. این جشنواره به مناسبت روز جهانی کودک و مخصوص کودکان کار 7تا 12 ساله برگزار گشته و از چهار کارگاه مختلف از جمله «کارگاه قصه خوانی»، «کتابدار کودک»، «آشنایی با صحافی کتاب» و «آشنایی کودکان کار با حقوق شهروندی» تشکیل شده است.

مدیرکل اداره اطلاع رسانی معاونت کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی، علت برگزاری این جشنواره را انجام فعالیت جانبی در حوزه کودک دانست و در رابطه با اهداف برگزاری این جشنواره اظهار داشت: کودکان کار به دلیل نداشتن سرپرست مناسب و همچنین اوقات مناسب جهت مطالعه، در معرض خطرات و آسیب های اخلاقی فراوانی بوده و نیازمند توجه و رشد فرهنگی هستند.

رضا شهرآبی در رابطه با کارگاه های موجود در جشنواره  افزود: در کارگاه های «قصه خوانی» همواره شاهد حضور نویسندگان حوزه کودک و بازخوانی کتب توسط آنها خواهیم بود. کارگاه «کتابدار کوچک» نیز جهت آشنایی کودکان با محیط کتابخانه برگزار گشته است.

وی در ادامه افزود: کودکان در کارگاه «آشنایی با صحافی کتاب» با موضوعاتی از قبیل نحوه تهیه کتابچه و دفترچه و مرمت کتاب ها بصورت ابتدایی آشنا گشته و کارگاه «آشنایی با حقوق کودکان» نیز شامل نکات آموزشی کودکانه جهت آشنایی آنها با حقوق اولیه خود است.

 شهرآبی در رابطه با برنامه آینده کتابخانه ملی افزود: کتابخانه ملی سعی دارد تا در کنار فعالیت‌های اصلی خود، به اجرای این‌ گونه فعالیت‌های فرهنگی جهت ارتقاء سطح فرهنگی کودکان پرداخته و در هفته کتاب امسال نیز شاهد اجرای  همین برنامه با کمی تغییر خواهیم بود.