برگزاری کارگاه «کتابخوانی و نویسندگی خلاق»

برگزاری کارگاه «کتابخوانی و نویسندگی خلاق»

کارگاه «کتابخوانی و نویسندگی خلاق» توسط علی اکبر زین العابدین، نویسنده کودک و نوجوان جهت کتابخوانی و آموزش کودکان 9 تا 12 سال، از تاریخ 19 مهرماه در خانه مهارت برگزار می گردد.

خبرنگار: محیا باقری

به نقل از خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، علی اکبر زین العابدین، نویسنده کودک و نوجوان در رابطه با برگزاری کارگاه «کتابخوانی و نویسندگی خلاق» اظهار داشت: این کارگاه از چهارشنبه 19 مهر ماه جهت کتابخوانی و آموزش کودکان 9 تا 12 سال در خانه مهارت برگزار می گردد.

زین العابدینی کارگاه را در دو بخش کتابخوانی و نگارش خلاق معرفی نمود و افزود: در این کارگاه کودکان بر اساس اصولی که به آنها آموزش داده می شود به معرفی کتاب ها می پردازند و در پایان لیستی از کتاب های معرفی شده در هر جلسه تهیه گشته و در اختیار والدین قرار می گیرد.

او در ادامه به معرفی بخش نگارش خلاق پرداخت و گفت: در این بخش نیز بر اساس نکات و تکنیک های آموزش داده شده به کودکان، آنها در گروه هایی تقسیم گشته و پس از خوانش متون مجلات کودک، به تمرینات گروهی جهت نگارش این متون می پردازند.

وی هدف خود از برگزاری این کارگاه را علاقه مند کردن کودکان به کتاب، کتابخوانی و نویسندگی دانست و افزود: تلاش بر این است که کودکان در این کارگاه ها با مباحثی از جمله قالب های مختلف تالیف، ترجمه، انتشارات مختلف، آثار بازنویسی، آثار کلاسیک ایرانی و خارجی آشنا گردند و همچنین جهت افزایش انگیزه آنها نیز، تدابیری جهت برگزاری اردو های کتابی در مکان های مرتبط اندیشیده شده است.

زین العابدینی در ادامه بیان کرد: همچنین از تاریخ 19 مهرماه کارگاهی با عنوان «روزنامه نویسی» نیز برای گروه ستی 18 سال به بالا در همین مکان برگزار می گردد. در این کارگاه افراد مبتدی و علاقه‌مند به نویسندگی یاد می‌گیرند چگونه اتفاقات روزمره زندگی‌شان را به داستان تبدیل نمایند.