کتابگردی مطابق نظر هنر و سینما...مخالف نظر صدا و سیما

کتابگردی مطابق نظر هنر و سینما...مخالف نظر صدا و سیما

حمید فرخ نژاد بازیگر سینما و تلویزیون به همراهی جمعی از مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر کاشان در آئین کتابگردی دوم آذرماه، در فروشگاه ساربوک حضور یافت.

حمید فرخ نژاد بازیگر سینما و تلویزیون به همراهی جمعی از مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر کاشان در آئین کتابگردی دوم آذرماه، در فروشگاه ساربوک حضور یافت.
وی ضمن ادای دین به ساحت کتاب، حرکت کتابفروشی را دارای ارزشی بیش از سریال های میلیاردی دانست که نتیجه اش «معمای شاه» می شود که تاریخ را تحریف می کند.
 

در این دیدار دکتر جوادی مقدم، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیف الله امینیان رئیس اسبق میراث فرهنگی و مشاور مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، استاد جهان آرایی شاعر خوش ذوق کاشانی و جمعی از علاقه مندان به حوزه فرهنگ و کتاب وی را همراهی کردند.  

در این مراسم پس از خوش آمدگویی دکتر جوادی، سیف الله امینیان ضمن گرامیداشت حضور هنرمندی دغدغه مند، به معرفی مختصری از شهر کاشان پرداخت و از پیشینه فرهنگی و تاریخی این شهر سخن گفت. وی از هنرمندانی چون بیضایی و فرید از این خطه نام برد و از سابقه کتابفروشی در این شهر و تلاش های ابوالفضل اکبری مدیریت و کارکنان فروشگاه های ساربوک که عاشقانه در حفظ فرهنگ کتاب خوانی تلاش می کنند، تقدیر کرد.

حمید فرخ نژاد ضمن تائید صحبت های  امینیان، حضورش را در این جمع به بهانه یک رویداد فرهنگی افتخار دانست و افزود: کسانی که در مملکت ما کار فرهنگی می کنند عاشقانی هستند که از وجود خود مایه می گذارند و متاسفم که ما قدردان ایشان نیستیم.
کشورهای جنوب خلیج فارس با تلاش فراوان فرهنگ سازی کرده و پول خرج می کنند تا فرهنگ را بخرند. آن ها مبالغ کلانی خرج می کنند تا با راه اندازی جشنواره فیلم بواسطه حضور یک هنرمند خارجی شانیت پیدا کنند؛ به فرانسوی ها پول می دهند و موزه لوور احداث می کنند.

او کاشان را موزه ای روباز دانست و گفت: جای جای این شهر آثاری وجود دارد که می تواند همانند سیلک یک موزه باشد. ولی متاسفانه قدر داشته هایمان را  نمی دانیم وهمیشه یک سری آدم دلسوز که از وجود خویش مایه می گذارند فرهنگ را پیش می برند.

وی در رابطه با هنر سینمای ایران گفت: جای تاسف است که در سینما بیشتر هزینه‌ها رویکرد سیاسی دارد و حتی اگر تاریخی هم هست صَرف تحریف وقایع به نفع یک تفکر خاص می شود. یقینا کار کتابفروشی ارزشش بیشتر از سریال های میلیاردی است که نتیجه آن «معمای شاه» و تحریف تاریخ می شود.

فرخ نژاد در پایان سخنانش ضمن ابراز خوشحالی مجدد از حضور در بین کتابدوستان تصریح کرد: همه دلخوشی ما حضور کسانی همچون استاد امینیان و امثال آقای مسجد جامعی، مبدع حرکت کتابگردی؛ هستند که خودشان با خلاقیت های فردی سعی در حفظ و رواج فرهنگ در جامعه دارند.

شعرخوانی استاد جهان آرایی، اهدای کتاب به فرخ نژاد و ثبت عکس یادگاری از برنامه های پایانی این مراسم بود.