همراهی با کودکان زلزله زده

همراهی با کودکان زلزله زده

ارسال یک کامیون شامل اسباب ‌بازی‌ برای کودکان زلزله زده کرمانشاهی

خبرنگار: محیا باقری

به نقل از خبرگزاری نهاد کتابخانه های عمومی، محمد الهیاری معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور چندی پیش در تاریخ 96/8/23، پس از وقوع زلزله در کرمانشاه اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کنار دیگر دستگاه های اجرایی و فرهنگی کشور تمامی نیروهای خود را برای خدمت رسانی به مردم مصیبت زده کرمانشاه بسیج کرده است.

الهیاری افزود: از همان ساعات ابتدای حادثه دبیرکل، معاونان و مدیران با بررسی وضعیت کتابخانه ها و کتابداران مناطق زلزله زده در جریان حادثه قرار گرفتند. همچنین دبیرکل نهاد، گروهی را برای بازدید از مناطق زلزله زده و کتابخانه های تخریب شده این استان مأمور کرده است تا ضمن برآورد  میزان خسارت های وارد شده، در اسرع وقت نسبت به بازسازی این کتابخانه ها اقدام گردد.

به نقل از خبرگزاری کتاب(ایبنا) امروز در تاریخ 96/9/6، نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کنار سایر دستگاه های اجرایی و فرهنگی کشور، با هدف امداد رسانی اجتماعی و کاهش آلام و افسردگی و اضطراب پس از امداد و نجات برای کودکان و نوجوانان، بسته هایی از جمله کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب بازی را برای ارسال به مناطق زلزله زده تهیه کرده است.

به این ترتیب اولین محموله، شامل اسباب ‌بازی‌ در ۳ مقطع سنی خردسال، کودک و نوجوان، که روز گذشته وارد کرمانشاه شد، با حرکت کامیون حامل این کمک‌ها، از کرمانشاه به سمت سرپل ذهاب، میان کودکان این مناطق و همچنین روستاهای تخریب شده در این مسیر، توزیع شد.

همچنین ۲ کامیون دیگر حامل لوازم‌التحریر و اسباب بازی و یک کامیون کتاب در روز های آینده به این مناطق ارسال و میان کودکان توزیع خواهد شد.

نهاد کتابخانه ها همچنین از مردم درخواست کرده تا کمک های خود در این زمینه را به کتابخانه های عمومی سراسر کشور تحویل دهند.