محبوب ترین کتاب سال 2017 کدام است؟

محبوب ترین کتاب سال 2017 کدام است؟

انتخاب محبوب ترین کتاب های سال 2017 توسط مجله «لیت هاب»

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ماه‌های گذشته فهرست بهترین کتاب‌های سال 2017 در حوزه‌های مختلف داستانی، غیرداستانی، کودک، کمیک، سیاسی، هنری، ورزشی، آشپزی و... در مجلات متفاوت معرفی شده است.

بسیاری از این آثار در فهرست‌های مختلف تکرار شده و بعضی از آن ها شانس حضور در چندین فهرست مختلف را داشته‌اند. فهرست منتخب 35 مجله مختلف توسط مجله «لیت‌هاب» کنار هم قرار گرفته و در نتیجه محبوب‌ترین کتاب سال 2017 معین شده است. نیویورک‌تایمز، یواس ای تودی، پابلیشرز ویکلی، واشنگتن‌پست، شیکاگوتریبون، لس‌انجلس تایمز، فایننشال تایمز، آماوزن، کاسمپولیتن، تایم، اکونومیست، و بوستون گلوب از جمله مجلاتی هستند که فهرست منتخبشان در این مطلب بررسی شده است.

نتایج این بررسی به شرح زیر است:
کتاب «لینکلن در باردو» تنها اثری است که در 22 فهرست مختلف حضور دارد و در واقع بهترین کتاب سال 2017 محسوب میگردد. «لینلکن در باردو»، نخستین داستان بلند جورج ساندرز، نویسنده داستان کوتاه آمریکایی است که جایزه من بوکر 2017 را برای وی به ارمغان آورد.

کتاب «از غرب خارج شوید»، نوشته محسن حمید و کتاب «بخوان، دفن نکن، بخوان»؛ نوشته جسمین وارد با حضور در 19 فهرست مختلف، در رتبه دوم این آثار قرار دارند.

همچنین از دیگر کتاب هایی که در فهرست های مختلف نام برده شده است می توان به کتاب «قاتلین ماه کامل»؛ نوشته دیوید گران که در 14 لیست حضور داشته، کتاب «پاچینکو»؛ نوشته مین جین لی، کتاب «پدر روحانی»؛ نوشته پاتریشیا لاکوود و کتاب «آتش در همه جا»؛ نوشته سلیت نِگ که در 13 فهرست مختلف حضور داشته، کتاب «گرسنگی»؛ نوشته روکسانا گی و کتاب «بدنش و دیگر اعضا»؛ نوشته کارمن ماریا ماچادو که در 12 لیست از آن ها نام برده شده، کتاب «ما 8 سال در قدرت بودیم»؛ نوشته تا نهیسی کوتز، کتاب «قلب زخمی»؛ نوشته جنی ژانگ که در 9 فهرست بوده اند، کتاب «مجبور نیستی بگویی دوستم داری»؛ نوشته شرمن الکسی که در 8 فهرست مختلف حضور داشته، کتاب «قدرت»؛ نوشته نایومی آلدرمن، کتاب «ساحل منهتن»؛ نوشته جنیفر ایگان و کتاب «آینده تاریخ است»؛ نوشته ماشا گرسن، کتاب «ترک‌کنندگان»؛ نوشته لیسا کو، کتاب «اشک‌های سفید»؛ نوشته هاری کونزرو، کتاب «پاسخ‌ها»؛ نوشته کاترین لیسی، کتاب «قوانین در این مورد صدق نمی‌کند»؛ نوشته آریل لِوی، کتاب «خانه آتش»؛ نوشته کامیلا شمسی و کتاب «به دنیا آمده»؛ نوشته جف وندرمیر در 7 فهرست متفات حضور داشته، همچنین کتاب «با من بمان»؛ نوشته آیوبامی آدبایو، کتاب «ابله»؛ نوشته الیف باتومان، کتاب «آنچه از دست می‌دهیم»؛ نوشته زینزی کلمانز، کتاب «چه اتفاقی افتاد»؛ نوشته هیلاری کلینتون، کتاب «هیچ‌وقت در دنیای واقعی یکدیگر را نمی‌بینیم»؛ نوشته سامانتا ایربی و کتاب «بچه جایگزین»؛ نوشته ویکتور لاوال نیز  در 6 فهرست برتر کتاب‌های سال 2017 در مجله‌های مختلف آمده‌اند.