فروش خارق العاده در یک هفته!!!

فروش خارق العاده در یک هفته!!!

فروش بیش از 9000 جلد از کتاب «جاناتان مرغ دریایی» در یک هفته!!!

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «جاناتان مرغ دریایی» اوایل بهمن 96 برای چهاردهمین بار از سوی انتشارات امیرکبیر در تیراژ ۱۵۰۰۰ نسخه منتشر شده و ظرف یک هفته بیش از نه هزار نسخه از آن به فروش رفت.
این کتاب در سال
۱۹۷۰ توسط ریچارد باخ نوشته شده است. داستان مرغ دریایی‌ای که نمی‌خواهد مثل بقیه مرغان دریایی زندگی کند. او می‌خواهد تندتر و بالاتر پرواز کند، اما همنوعانش تغییر را دوست ندارند و او را از جمع خود می‌رانند. سرگذشت این مرغ دریایی بلندپرواز، نزدیک چهل است که میلیون‌ها نفر را مسحور خود کرده است.

«جاناتان مرغ دریایی» کتابی است سرشار از امید. داستان پرواز و رهایی، داستان چگونه پریدن و چگونه دل کندن، داستان رها کردن و شکستن تمام عادات. یک داستان نمادین که می‌شود از آن اوج گرفتن را آموخت. اینکه هرگز نباید مایوس شد و دست از تلاش کشید.

نویسنده این کتاب، ریچارد باخ، خلبانی است که تاکنون سه کتاب درباره پرواز نوشته است و کتاب جاناتان مرغ دریایی، یکی از زیباترین این آثار است.

این کتاب برای بار اول در سال 1355 با ترجمه هرمز ریاحی، فرشته مولوی، کاوه میرعباسی، سلماز بهگام و مهسا یزدانی منتشر شد.

هرمز ریاحی به مناسبت انتشار چاپ چهاردهم رمان «جاناتان مرغ دریایی» می‌نویسد: «جاناتان به‌گفته دوستی، سیمرغ امروزین است. نماد و امکانات ذات انسان است در جهان بی‌پایان خویش. چه‌کسی پس از خواندن کتاب شیفته این پرواز و پرنده نخواهد شد؟ جاناتان دریا را در دل و آسمان را پیش‌رو دارد. تلاش می‌کند و بی‌وقفه پیش می‌رود. جاناتان همانند سی‌مرغ عطار است که سیمرغ می‌شود. اکنون که جاناتان نماد است، هر پرنده نیز می‌تواند به تنهایی نماد شود و پیشرفت کند.»