آثار برگزیده یازدهمین دوره جایزه جلال

آثار برگزیده یازدهمین دوره جایزه جلال

معرفی آثار برگزیده یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در آیین اختتامیه جایزه جلال آل احمد رمان «رهش» نوشته رضا امیرخانی از نشر افق به عنوان اثر برگزیده در بخش رمان و داستان بلند معرفی شد.
به این ترتیب رهش تنها اثری بود که در میان بخش های مختلف جایزه امسال جلال، به تنهایی عنوان اثر برگزیده را از آن خود کرد. او معادل 30 سکه (100 میلیون تومان) و لوح تقدیر جایزه ادبی جلال آل احمد را از آن خود کرد.
رضا امیرخانی جایزه نقدی خود را به موسسه پژوهشی دانایار اهدا کرد که کار آن آموزش به معلم‌های مقطع ابتدایی در سیستان و بلوچستان است.
محمد حنیف، احمد اکبرپور و محمدرضا شرفی خبوشان داوری این بخش را برعهده داشتند.

کتاب «بلاغت ساختارهای نحوی در تاریخ بیهقی» به قلم لیلا سیدقاسم از نشر هرمس اثر شایسته تقدیر در بخش نقد ادبی یازدهمین جایزه جلال آل احمد معرفی شد.
داوران این بخش متشکل از محمدسرور مولایی، بهمن نامور‌مطلق و امیرعلی نجومیان بودند.

دو اثر «الف لام خمینی» به قلم «هدایت‌الله بهبودی» از انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی و «رکاب‌زنان در پی شمس» به قلم «حسن کرمی قراملکی» از انتشارات ستوده به طور مشترک آثار برگزیده در بخش مستندنگاری یازدهمین جایزه جلال آل احمد شدند.
این دو اثر به داوری مصطفی رحیمی، گلستان جعفریان و مریم برادران انتخاب شدند.

مجموعه داستان «زخم شیر» نوشته صمد طاهری از نشر نیماژ به عنوان اثر شایسته تقدیر بخش مجموعه داستان یازدهمین دوره جایزه جلال آل احمد معرفی شد و معادل 10 سکه جایزه گرفت.
طاهری پس از دریافت جایزه از ناصر زراعتی صفدر تقی زاده و و هوشنگ گلشیری به خاطر کمک به او برای انتشار نخستین داستان هایش تشکر کرد.
یزدان سلحشور، علی چنگیزی و ابراهیم حسن‌بیگی داوری این بخش را به عهده داشتند.