در محیط کار آرامش خود را حفظ کنید

در محیط کار آرامش خود را حفظ کنید

آرامش در محیط کار اثر سوفی مُرین توسط انتشارات شمعدونی منتشر شد.

کتاب آرامش در محیط کار اثر سوفی مُرین توسط  نشر شمعدونی منتشر شد.

هر فرد روزانه، با استرس و فشار زیادی در محیط کار خود روبرو می شود تا جایی که گاهی اوقات به ترک کار و یا تغییر محیط کار فکر می کند ولی متاسفانه مسائل اقتصادی و غم نان  اجازه ترک کار نمی دهد. آرامش در محیط کار مهارت هایی به ما می آموزد تا بتوانیم در مقابل استرس ها و مشکلات محیط کار دوام بیاوریم.

  همچنین به ما می‌آموزد که چطور به یک انتقاد در محیط کار پاسخ بدهیم، چگونه از دیگران تعریف کنیم. با رفتارهای فریبنده و یا تصنعی همکارانمان چگونه برخورد کنیم.

اگر در موقعیت مشاجره یا نزاع قرار گرفتیم چگونه رفتار کنیم. با رفتارهای پرخاشگرانه چه کنیم. چگونه با مدیریت زمان به همه کارهای خود برسیم.
 

به عنوان یک زن با تبعیض، آزار و اذیت جنسی در محل کار چگونه برخورد کنیم. این کتاب بر اساس اتفاقات کسانی نوشته شده که از استرس و فشار محیط کار در فرانسه به روان‌درمانگری روی آورده‌اند.
بر اساس نتایج نظرسنجی استیل کیس که به تازگی در فرانسه منتشر شده، فقط 5 درصد از نیروی کار این کشور از کار خود رضایت کامل دارند و به معنای واقعی در محل کارشان سرگرم هستند.

 

با وجود تمامی فشارها و عوامل استرس زا در محیط کار (مانند توزیع نامناسب حجم کار، کاهش حمایت اجتماعی و افزایش تعارض ارزش‌ها) همچنان از کارمندان انتظار می‌رود سازگاری بیشتر با این شرایط داشته باشند.
بنابراین شاهدیم که تعداد افراد مبتلا به استرس و فرسودگی کاری هر روز افزایش می‌یابد. این کتاب به ما کمک می‌کند تا عوامل استرس زای محیط را کاهش دهیم و سپس محیط کار شاد و آرامی داشته باشیم.

کتاب آرامش در محیط کار

 

  • در بخشی از کتاب آرامش در محیط کار می‌خوانیم:

 «این باورهای جزم‌اندیشانه ما هستند که باعث شکل‌گیری احساسات منفی و استرس در ما می‌شوند. برخی از این طرح‌واره های شناختی عبارت‌اند از: «من باید در هر کاری که بر عهده می‌گیرم، موفق شوم»؛ استقلال، «من باید بتوانم به تنهایی از پس کارهای خودم برآیم و گلیم خودم را از آب بیرون بکشم، کمک گرفتن از دیگران نشانه ضعف است!»؛ تأیید، «نباید باعث ناراحتی دیگران شوم!»؛ هوشیاری، «من باید به تمام مسائل اطرافم آگاه باشم»؛ اداره دنیا، «همه کارها باید آن‌گونه که من پیش‌بینی کرده‌ام پیش بروند.» در دنیای کار نیز باچنین کلیشه‌هایی مواجه هستیم: «زنان در کار خود احساس مسئولیت کمتری می‌کنند» یا «زنان در مدیریت، نسبت به مردان، مهارت کمتری دارند.»

این کتاب از مجموعه کتاب‌های «زندگی بهتر» است که زیر نظر فردریک فانژه روانپزشک فرانسوی منتشر می شود و تاکنون دو کتاب از این مجموعه با عنوان‌های «زندگی مشترک جرات می‌خواهد» و «مدیریت رفتارهای یکهویی» توسط انتشارات شمعدونی منتشر شده که در ایران با استقبال مخاطبان روبه روشده و هم اکنون توسط مرکز مشاوره و کلنیک‌های روانشناسی به مراجعان، توصیه می شود.

کتاب آرامش در محیط کار را مرجان گلریز از فرانسه به فارسی ترجمه کرده است و انتشارات شمعدونی در تیراژ هزار نسخه در 220 صفحه با قیمت 29000 تومان منتشر کرده است.

 

کتاب آرامش در محیط کارتمامی محصولات انتشارات شمعدونی