ده کتاب پرفروش سال 2019+ ارسال «کاملا» رایگان

ده کتاب پرفروش سال 2019+ ارسال «کاملا» رایگان

«شدن»، «جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند» و «دختر تحصیلکرده» در صدر کتابهای پرفروش

ده کتابی که بنابر گزارش آمازون و نیویورک تایمز، در سال 2019 پرفروش بوده اند. در میان این لیست کتابهایی هستند که به فارسی ترجمه شده اند و از آثار پرفروش در ایران نیز به شما می آیند و بعضی موارد، مانند انسان خردمند، حواشی زیادی در بازار کتاب ایران داشته اند.

 

این کتاب برای 20 هفته، پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز بود. این داستان دو خط زمانی را دنبال می‌کند که به مرور در دل داستان به هم می‌پیچند. اولین آن در مورد زندگی و ماجراهای دختر جوانی به نام کیا بوده که در حال بزرگ شدن است و در باتلاق‌های کارولینای شمالی از سال‌های 1952 تا 1969 دور افتاده است. دومین آن در مورد بازجویی قتل از چیس اندروز است که فرد مشهوری در بارکلی کاو است؛ بارکلی کاو شهری خیالی در کارولینای شمالی است. این کتاب جزء بهترین کتاب‌های سال 2018 بارنز اند نوبل انتخاب شده است. تا ماه مارس 2019، ‌این کتاب یک‌ونیم میلیون نسخه فروخت.

 

شدن زندگینامه خود نوشتِ میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکاست. این کتاب در سال 2018 منتشر شد و در مدت 15 روز دو میلیون نسخه در آمریکا و کانادا فروش داشت و همین باعث شد به پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا تبدیل شود. میشل اوباما تجربیاتی را بیان می‌کند که شخصیت او را از دوران کودکی در منطقه‌ای فقیرنشین در شیکاگو تا زمانی که به بانوی اول آمریکا تبدیل شد، شکل می‌دهد. این کتاب شرحی است از موفقیت‌ها و ناکامی‌های او در زندگی شخصی و اجتماعی.

انتشارات بارنز اند نوبل اعلام کرد که کتاب خاطرات اوباما بیشترین آمار پیش‌فروش را از زمان پیش‌فروش کتاب «یک دیده‌بان بگمار» هارپر لی در سال 2015 به خود اختصاص داده است.

این کتاب در ایران توسط ناشران متفاوتی ترجمه و منتشر شده است. در میان ترجمه های متعدد، ترجمه های منتشر شده توسط نشر مهراندیش و کتاب پارسه از اعتبار و صحت قابل قبولی برخوردارند.

 

همچنین بخوانید: ده کتاب پرفروش 1398

سومین کتاب پرفروش نیز یک زندگینامه خودنوشت دیگر است نوشته تارا وستور، تاریخ نگار و نویسنده آمریکایی.

دختر تحصیلکرده، کتابی که بلافاصله او را معروف کرد و به تشخیص بسیاری، از جمله ویراستاران آمازون، نیویورک تایمز، باراک اوباما، بیل گیتس و… در صف بهترین آثار سال 2018 قرار گرفت. این اثر 57 هفته‌ متوالی رتبه اول پرفروش‌‌های نیویورک‌تایمز در سال 2018 را به خود اختصاص داد و به 30 زبان دنیا نیز ترجمه شده است، همچنین توانست مقام پرفروش‌ترین کتاب در سایت‌های آمازون و یو‌اس‌ای تودی و جایزه بهترین کتاب سرگذشت‌نامه سایت گودریدز را از آن خود کند.

 

10 کتاب پرفروش 2019
 

خودت باش، دختر! نوشته ریچل هالیس

کتاب خودت باش دختر، که در سال 2018 منتشر شد، هر بخش آن با دروغی شروع می‌شود که هالیس زمانی به آن باور داشت؛ دروغی که باعث شده بود احساسی از بی‌ارزشی، سردرگمی و ناامیدی در او به وجود آید. هالیس به عنوان مادری شاغل و زنی که اضطراب‌ها و دغدغه‌های زیادی درباره زندگی و روابطش داشته، به زنان کمک می‌کند تا از چارچوب‌های ذهنیِ محدودکننده و آسیب‌زا فاصله بگیرند و با اعتماد‌به‌نفس، استعدادهای خود را شکوفا کنند و به پیشرفت برسند.  

هنر ظریف رهایی از دغدغه ها، نوشته مارک منسن

ملموس، غافلگیرکننده و خواندنی سه ویژگی بارز کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه» است. مارک منسن در این اثر که برای 60 هفته متوالی در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیوویورک تایمز قرار داشته، توانسته است طرح و روشی نو را برای خوب زندگی‌کردن به خواننده کتاب معرفی نماید.

به باور منسن، نویسندگان کتاب‌های انگیزشی و خودیاری آنچه را که به عنوان کمبودهای شخصی و شکست‌های فردی می‌شناسیم نشانه می‌گیرند و آن‌ها را برای خوانندگان آثارشان برجسته می‌کنند اما رویکرد نویسنده کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه ها» کاملا با این جریان رایج زاویه دارد و همانطور که بارها در جای جای کتاب اشاره می‌کند شعار وی تنها یک کلمه است و آن «صداقت» است.

شرمنده نباش، دختر! نوشته ریچل هالیس

کتاب دیگری از ریچل هالیس با نام «شرمنده نباش، دختر!»، یک زنگ بیدار باش را به صدا درآورده است. او می‌داند که زنان بسیاری، به جای آنکه یاد بگیرند خودشان که هستند و چه می­خواهند خود را از نگاه دیگران تعریف می‌کنند؛ به عنوان همسر، دختر، مادر، کارمند و…

این کتاب در سال 2019 منتشر شده است و بیش از 17 هفته در فهرست کتابهای پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفت.

انسان خردمند نوشته یووال نوح هراری

«انسان خردمند» اولین بار در سال 2011 در اسرائیل به زبان عبری منتشر شد. سه سال بعد ترجمه انگلیسی آن منتشر شد.این کتاب غیرداستانی که رویکردی تاریخی و اجتماعی به حیات بشر دارد، اولین بار در سال 1396 توسط فرهنگ نشر نو منتشر شد و در ایران با استقبال زیادی مواجه شد. این کتاب در آمریکا نیز در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت  و افرادی همچون باراک اوباما، بیل گیتس و مارک زاکربرگ آن را به دیگران پیشنهاد داده‌اند. با این همه، بسیاری از دانشگاهیان و متخصصان علوم طبیعی به ادعاهای این کتاب به دیده تردید نگاه می‌کنند و هراری بعد از انتشار آن با انتقادهایی روبه‌رو شد.

کشتن مرغ مقلد، نوشته هارپر لی

هارپر لی با انتشار رمان «کشتن مرغ مینا» در سال 1964 نه تنها جوایز معتبری چون پولیتزر را بدست آورد بلکه اثری خلق کرد که با گذشت بیش از نیم قرن از چاپ آن همچنان میلیون‌ها نسخه از آن به فروش می‌رود. این رمان بر دوره‌ای از تاریخ امریکا تمرکز کرده است که نماد نابرابری نژادی و تبعیض در حق سیاه پوستان این کشور است. در سال 1962 فیلمی با همین نام و کارگردانی رابرت مولیگان و بازی گریگوری پک ساخته شد که نام و آوازه رمان را بیشتر جهانی کرد.

الینور آلیفنت کاملا خوب است، نوشته گیل هانیمن

رمانی روایتگر زندگی دختری سی ساله که به‌ دلیل گذشته‌ سختی که گذرانده و جای زخمی که روی صورت و روی روحش باقی مانده است، کمی متفاوت از بقیه‌ مردم در اجتماع ظاهر می‌شود؛ به‌طوری‌‌که این ویژگی او موجب می‌شود شخصیت فردی‌ او در نظر دیگران عجیب و ناخوشایند به ‌نظر برسد. گیل هانیمن برای این کتاب جایزه معتبر کاستابوک 2017 را دریافت کرده است.

خرده عادت ها

در این کتاب جیمز کلییر عصاره‌ ای از بنیادی ‌ترین اطلاعات در مورد شکل‌گیری عادت‌ها را در اختیار مخاطبان اثر قرار می‌دهد؛ اصولی که مولف در این اثر ارائه می‌دهد به مخاطب کمک می‌کند تا با تمرکز روی مسائلی کم‌تر، کارهای بیشتری را با بازدهی بیشتری به انجام برساند. اگر می‌خواهید راه‌های آسان و اثبات‌شده برای ایجاد عادت‌های خوب و ازبین‌بردن عادت ‌های بد پیدا کنید حتما این کتاب شما را به هدف‌تان خواهد رساند.