کتاب های پرفروش پاییز 99+ ارسال کاملا رایگان

کتاب های پرفروش پاییز 99+ ارسال کاملا رایگان

پاییز هم با همه ماجراهای عجیب و غریبش تمام شد. انگار در یک فصل به اندازه دو سال تحولات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در این کشور به وقوع پیوسته است. از کرونا و اوج‌گیری وحشتناکش تا صعود قیمت دلار و طلا و سکه و... و شوخی‌های تلخ سیاستمداران با مردم! تا اتفاقات جهانی ... کتاب در این میانه به چه کار می‌آید؟ شاید در این زمانه ی پر آشوب و دلهره، کتاب کارکردی بیشتر از همه اوقات یافته است.اندکی آرامش، اندکی امید، اندکی معنای زندگیِ پوچ شده، اندکی فهم تاریخی از وضع موجود، شاید دوای درد بی درمان این روزها باشد. پرفروش‌های پاییز را گرد آورده ایم. مدتهاست تکانی در عناوین پرفروش کتابفروشی‌ها نمی‌خورد و این نشان‌دهنده ترس ناشر و نویسنده از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های جدید و بکر است. با این حال سعی کرده‌ایم با معرفی کتاب‌های جدیدتر به مشتریان، جایی نیز برای سلایق متفاوت در نظر بگیریم.

10-مربع‌های قرمز: خاطرات شفاهی حاج حسین یکتا از کودکی تا پایان دفاع مقدس :

کتاب «مربع ‌های قرمز» به خاطرات شفاهی حاج حسین یکتا از دوران کودکی تا پایان دفاع مقدس اختصاص دارد. وی سال ‌ها به عنوان رزمنده و فرمانده جنگ در دفاع مقدس حضور داشته و در سال ‌های اخیر نیز در عرصه فرهنگی-جهادی فعال بوده است. در این کتاب خاطرات روزهای جنگ تحمیلی از زبان حسین یکتا بیان شده که می‌تواند سندی بر رویدادها و ماجراهای رخ‌داده در آن دوران باشد. این کتاب از چهارده فصل تشکیل شده که در هر فصل بخشی از خاطرات حاج حسین یکتا بیان شده است. در این کتاب با روایتی ساده و صمیمی روبه‌رو هستیم که در آن روزهای امدادگری و شناسایی حاج حسین یکتا در دوران دفاع مقدس تا چشیدن تجربه تلخ قطعنامه با ذکر جزئیات به نگارش درآمده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «ستون گردان بی‌سر و صدا از کنار مسجد گذشت. آسمان خودش را به گنبد رسانده بود. ستاره‌ها مثل پولک. راه خاکی تنش را در دل تاریکی از کنار مسجد تاب داده بود، ما هم دنبالش. هر چه جلوتر می‌رفتی، دلم بیشتر می‌لرزید. انگار بعد از مسجد دنیا تمام شده بود. ما بودیم و خدا. زیر دید و تیر مستقیم عراق گردن کشیده بودیم و راه می‌رفتیم. از هیچ‌کس صدایی شنیده نمی‌شد. بی‌سیم‌ها حنجره‌ای روی گلوی فرمانده گردان گروهان بسته شده بود تا با ارتعاش تارهای صوتی ‌شان با هم ارتباط برقرار کنند. بوی بهشت میامد. اشک روی صورتم راه باز کرده بود».

روایت روزهای جنگ با تمام شیرینی ‌ها و تلخکامی ‌هایش از بازیگوشی ‌های کودکانه سربازان دفاع مقدس گرفته تا تلخکامی قطعنامه در باور آن‌ها باعث‌شده بسیاری از جوانب گوناگون جنگ تحمیلی از زاویه دید حاج حسین یکتا بیان شود؛ خاطراتی که کمتر در منابع و خاطرات مربوط به جنگ تحمیلی بازگو شده است. کتاب «مربع ‌های قرمز» هم حاوی خاطرات و نگاه حاج حسین یکتا به سال‌های دفاع مقدس است و هم منبعی برای شناخت بهتر از این شخصیت به شمار می‌رود.

9- لیلی های لیبرال :

این کتاب با تمرکز بر ماهیت عشق های کلاسیک و مدرن به نگارش درآمده است. سید عبدالحمید ضیایی پرسش های گوناگونی که در این سالها درباره مفهوم عشق و انواع آن در جراید و کتابهای گوناگون وجود داشته است را گردآوری کرده است. مولف سخن گفتن و دقت ورزیدن درباره عشق را کار آسانی نمی داند زیرا همواره به نتایج دلخواه ختم نمی شود اما وی از اینکه پاسخ درخوری برای پرسش های مطرح شده در کتاب نداشته باشد ترسی به خود راه نداده است، زیرا بر این باور است که عشق، خود پرسشی مهیب و هول انگیز است. ضیایی معتقد است عشق و فارغ شدن از عشق، هنوز از مهمترین مسائلی است که مردمان روزگار ما با آن درگیر هستند. مراد نویسنده از لیبرال اشاره به تنوع طلبی و کثرت گرایی نهفته و شاید هم آشکار آدمیان هم روزگار ماست. در عشق لیبرال برخلاف عشق اسطوره گرای انحصارگرا، به جای آن که معشوقی یگانه تا آخرین نفس همدم فرد باشد، کوشش وی بر آن است افراد بیشتری را به میزان کمتر دوست داشته باشد تا ضریب وقوع خطرات و مخاطرات را نیز به همان میزان به حداقل برساند. کتاب پیش رو با دیدی عمیق به مفهوم عشق و انواع آن در روزگار ما می پردازد.

8- توپ‌های ماه اوت :

تاکمن در این کتاب خواندنی و ارزشمند به موضوع جنگ جهانی اول و حمله آلمان به فرانسه و بلژیک پرداخته است. مطالب این کتاب با تمرکز بر زمینه‌های آغاز این جنگ و توجه به ماه اوت 1914 تالیف شده است. مولف روایت خود در این کتاب را از مراسم خاکسپاری ادوارد هفتم، پادشاه انگلستان در سال 1910 آغاز می‌کند و با معرفی جناح ‌های درگیر در شعله ‌ور شدن آتش جنگ بین‌الملل اول، اطلاعات ارزشمندی از این جنگ عظیم و پرتلفات به مخاطب خود منتقل می‌کند. باربارا تاکمن سعی کرده است از نسبت‌دادن حرفی به اشخاص و حدس‌زدن نیت آدم‌های روزگار پیشین بپرهیزد و تنها با اتکا به سند و مدرک روایت کند. دید نویسنده در این کتاب همه جانبه، قلمش دقیق و چشم‌اندازی که در برابر می‌نهد گسترده است. جنگ جهانی اول فاجعه‌ای بود در بهره‌ گیری از فناوری قرن بیستم با طرز فکر و تاکتیک‌های قرن نوزدهم و حتی بیش از آن. ابزار مدرن بود، آدم‌ها قدیمی بودند. این کتاب شرح یک ماه از 1200 ماه

آن قرن است و روایت آنچه در کابینه‌ها و ستادها و جبهه‌ها گذشته است.

در کتاب «توپ ‌های ماه اوت» میدان جنگ بوته ‌ی آزمایشی است برای سنجش رفتار آدم‌ها در موقعیتی تاریخی که همیشه آرزویش را داشته‌اند تا لیاقت خویش را نشان دهند و این که خطا، حماقت، خلق و خو و تصادف صرف تا چه حد بر ترکیب واقعیات عینی، منافع و مطامع اقتصادی، موقعیت تاریخی، طرح‌های استراتژیک و اراده فرد اثرگذار است. باربارا تاکمن تمام مطالب بیان‌شده در این کتاب را که شامل شرایط جوی، احساسات، موقعیت‌های ذهنی و افکار، چه عمومی و چه شخصی می‌شود را مستند به مدارک مهمی ذکر می‌کند که می‌تواند مورد ارجاع محققان در این حوزه نیز قرار گیرد. این کتاب با شکست نیروهای آلمانی در نبرد مارن به پایان می‌رسد. خواننده با مطالعه این کتاب می‌تواند در جریان تمام مسائل مربوط به جنگ جهانی اول قرار گیرد.

7- همه دروغ می‌گویند: اینترنت چه چیزهایی درباره‌ی خود واقعی‌مان به ما می‌گوید:

در اثر پیش‌رو نویسنده سعی کرده است با بررسی کلان‌داده‌های رد و بدل‌شده بین مردم در اینترنت و فضای مجازی به حقایق جالب توجهی درباره فضای حاکم بر ذهن انسان امروزی دست یابد. نویسنده اثر معتقد است کلان داده‌های وب و رده‌پاهایی که انسان‌ها در فضای مجازی به جای می‌گذارند، منابع ارزشمندی هستند که با واکاوی آن‌ها می‌توان به رفتار آدمیان و گروه‌های اجتماعی پی‌برد و با پس‌زدن پرده‌ی دروغ‌هایی که سرهم می‌کنند، به واقعیت خواست و نظریاتشان دست یافت. ست استیونز برای تحلیل‌های خود در این کتاب به حوزه‌های گوناگون زندگی آمریکاییان، از سیاست گرفته تا مسائل جنسی سرزده است و توانسته با بیان نمونه‌های متعدد نشان دهد که چگونه می‌توان از اقیانوس عظیم اطلاعات و داده‌های موجود در اینترنت و فضای مجازی بهره برد. تحقیقات گسترده مولف به حقایق ارزشمندی منتهی شده است که از جمله می‌توان به نژادپرستی غیرآشکار در جامعه آمریکایی اشاره کرد و این که تا چه حد در جامعه آمریکایی ریشه گسترانده است.

در اثر پیش‌رو نویسنده با طرح پرسش‌های خلاقانه و بهره‌گیری از روش‌های نوآورانه برای پاسخ به این پرسش‌ها توانسته اثری جذاب و خواندنی تالیف کند که در بسیاری از زمینه‌ها مخاطب را به درک عمیقی از شرایط حاکم بر جامعه جهانی خواهد رساند. از طرفی دیگر استیونز از زبانی ساده و قابل‌فهم برای بیان نکات پیچیده علمی بهره گرفته است که این خود یکی از ویژگی‌های مهم این اثر به شمار می‌رود. شیوه‌ای که نویسنده اثر حاضر در طرح و روایت مباحث موردنظرش درپیش‌گرفته آنچنان جذاب و روشنگرانه است که نه تنها مخاطب را به درک بیشتری در مسائل مربوط به اینترنت و فضای مجازی خواهد رساند بلکه قدرت تخیل وی را نیز افزایش خواهد داد. تمام اطلاعاتی که ما هر روزه در فضای مجازی به اشتراک می‌گذاریم یا کلماتی را که در موتورهای جستجوگر وارد می‌کنیم می‌تواند بیانگر دنیایی باشد که ما در آن زندگی می‌کنیم و افکاری که در ذهن داریم پس بیاید نگاهی به نتیجه تحلیل این داده‌ها در کتاب پیش‌رو داشته باشیم.

6- نامه هایی به همسر کارآفرینم:

خانم فاطمه حسیبی که همسر مهندس حسین حجازی موسس مجموعه های معظم «گلکاران، تقطیران و باریج اسانس» است و خود سوابق مدیریتی زیادی دارد در این کتاب به شیوه ای بسیار صمیمانه و آموزنده، خاطراتی از همسرشان را مرور می کنند که یادآور چگونگی تاسیس و پاگیری مجموعه های نامبرده در دهه 60 است.

سرکار خانم مهندس فاطمه حسیبی که خود سالهاست تئوری های مدیریتی را دنبال و در مجموعه باریج اسانس به کار می بندد، در این کتاب می گوید« این کتاب روایتی بی پیرایه از دورانی است که بدون وجود علم روز کارآفرینی و شناخت اجتماعی نسبت به آن، فردی کاری را شروع می کند که مطلقا صفر است و حتی برای تامین برق و آب آن باید تلاش کند.»

در اولین سطور کتاب دلیل اهمیت آن توسط نویسنده کشف می شود. در این کتاب قرار نیست تئوری بخوانید؛ چرا که تئوری های مدیریتی همواره از کنشهای افرادی نظیر مهندس حجازی سرچشمه می گیرند. فردی که به تعبیر نویسنده با چنان «اشتیاق سوزانی» پا به عرصه کارآفرینی گذاشت که همه مال و اموال و شغل مهم خود که ریاست اداره کشاورزی بود را معامله کرد تا بتواند «ایده درخشانی»را که از طریق ساعتها مطالعه و تفکر کسب کرده بود پیاده سازی کند. و مگر مدیریت در چیزی جز این خلاصه می شود؟: خلق ایده (بر اساس مطالعه، تفکر، بررسی های محیطی)، اشتیاق سوزان در اجرای آن، مداومت و دوام آوردن، نتیجه گیری و باز فرآیند ایده یابی و گسترش و...

کتاب در قالب نامه هایی به رشته تحریر در آمده که خانم حسیبی به همسرشان نگاشته اند و طی آن خاطرات شکل گیری و توسعه ی واحدهای مختلف مجموعه باریج اسانس بازخوانی شده است. روایات کتاب بسیار خواندنی و جذاب از کار در آمده اند و مخاطب را درگیر خود می کنند. روایت ساده ی نویسنده در پس پشت خود انگاره های مهمی را یدک می کشد که مقوم کتابهای مهم مدیریتی این سالها بوده است.

این کتاب برای همه خوانندگانش مفید خواهد بود، چه به مثابه روایتی رمان گونه و چه به مثابه سرگذشتنامه ای مفید و چه به مثابه کتابی مدیریتی.

مجموعه باریج اسانس که از ابتدای دهه 60 شروع به فعالیت کرده است، اولین مجموعه ای است که از گیاهان دارویی، اسانس هایی را به بازر ارائه می کند که مصرفی دارویی و بهداشتی دارد. این مجموعه که بیش از هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آن ارتزاق می کنند افتخارات بسیاری را کسب نموده که گواهی بر فعالیت اصولی و مدرن مهندس حجازی و حسیبی و فرزندان ایشان می باشد.

5- کار عمیق :

انسان‌ها امروزه در دنیایی زندگی می‌کنند که پر از پریشانی و حواس‌پرتی است. از دیدگاه نویسنده این حواس‌پرتی‌ها بیشتر به دلیل استفاده بیش از حد از شبکه‌های مجازی و قرارگرفتن در معرض نوفه‌های (Noise) دیجیتالی به وجود آمده است. این کتاب با تمرکز بر این نوفه‌های دیجیتالی نوشته شده است که اکثر انسان‌ها در دنیای مدرن با آن‌ها مواجه هستند و می‌توانند تاثیرات زیادی بر توانایی‌ها و کارهای هدفمند و باارزش ما بگذارند. نیوپورت معتقد است ایجاد و پرورش قابلیت انجام کار عمیق، یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که هر فردی می‌تواند در دنیای پریشان‌حواسی و عدم تمرکز کنونی بگیرد. وی در این اثر پیشنهادات و رویکردهای متعددی را برای تحقق این امر ارائه کرده است. همانطور که همه ما می‌دانیم فناوری‌های مدرن برای زندگی ما آسایش به ارمغان آورده‌اند اما آرامش را با خود از بین برده‌اند؛ کتاب «کار عمیق» قصد دارد این آرامش از دست‌رفته را به زندگی انسان‌ها برگرداند و به زندگی آن‌ها ارزش بیشتری ببخشد. ایجاد و پرورش دیجیتالیِ ایده کار عمیق، ایده ی تازه‌ای نیست اما این اصطلاح توسط کال نیوپورت (Cal Newport) ابداع شده است.

نویسنده این کتاب درجه دکترای خود را در دانش رایانه از ام‌آی‌تی اخذ کرده و هم‌اکنون دانشیار دانشکده دانش رایانه در دانشگاه جورج تاون است. به کار بستن توصیه‌ها و پیشنهادات مطرح‌شده در این کتاب هم از نظر کاری زندگی انسان را پربارتر و هدفمندتر می‌کند و هم در زندگی خصوصی او را به آرامش بیشتری خواهد رساند. این که فرد بتواند فلسفه کار عمیق را در زندگیش درک کند تا نیمه راه موفقیت رفته است و با به مرحله اجرا در آوردن این آموزه‌ها خواهد توانست به هدف‌های مهم و ارزشمندی که سال‌ها در سر می‌پرورانده است نائل گردد. کار عمیق ارزشمند، کمیاب و هدفمند است و به افراد یاد می‌دهد که چگونه از رسانه‌های اجتماعی که زندگی آن‌ها را دچار بی‌نظمی کرده خارج شوند و وقتشان را به کارهای با اولویت بالاتری اختصاص دهند.

هر انسانی برای رسیدن به موفقیت در کارها و اهدافش باید کار عمیق را در پیش بگیرد. برای بیرون کشیدن تمام قطرات عصاره ی ارزشها از ظرفیت فعلی ذهنی تان باید کارهایتان را به عمیق‌ترین شکل ممکن انجام دهید. نیوپورت راههای رسیدن به کار عمیق را در این اثر با نثری گرم و صمیمی تشریح کرده است. مولف کار عمیق را فعالیت هایی حرفه ای می داند که در حالت تمرکز بدون خدشه و یکپارچه انجام می پذیرند و قابلیت های شناختی فرد را افزایش می دهد. این تلاش ها، باعث ایجاد ارزش های جدید می شوند و مهارت های فرد را بالا می برند و تکرار کردنشان کار آسانی نیست؛ در واقع اگر زندگی افراد تاثیرگذار و برجسته چه در تاریخ معاصر و چه در گذشته های دور را مطالعه کنید درمی یابید که آنها التزام به کار عمیق داشتند. کار عمیق با تمرکزهای غیرمنسجم و بریده بریده سازگار نیست. کار عمیق، تفکرهای طولانی و یکپارچه را می طلبد که چیزی آن را قطع نکند. رسیدن به کار عمیق فرآیندی متمرکز می خواهد که نیوپورت در این کتاب آن را به خوبی تشریح و تبیین کرده است. در دنیایی که ابزارهای شبکه ای، ما را از عمیق بودن به سطحی بودن می کشانند و بر تمرکز ما تاثیری غیرقابل انکار دارند، چنین کتابهایی می توانند رشته افکار ما را منسجم و تمرکز ما را بهبود ببخشند.

همچنین در این زمینه بخوانید:پرفروش های بهار و تابستان 99

4- تکه هایی از یک کل منسجم :

این کتاب مختص افرادی نوشته‌ شده است که که می‌خواهند به دنیای درونی خود نزدیک شوند و با تعمق بیشتری با دنیای ناشناخته روانشان ارتباط برقرار کنند. پونه مقیمی در مسیر هدف خویش از علم روانکاوی بهره گرفته است. در این اثر مکانیزم‌های دفاعی ناهشیار شامل راه‌های فرار، شیوه‌های خودفریبی و تشریح و راه‌های مبارزه و خنثی‌کردن آن‌ها بیان شده است. کتاب تعارض‌های محتمل در روابط انسانی را آشکار می‌کند و مفهوم تنهایی را به اختصار برای مخاطب اثر تشریح می‌کند. مولف، این کتاب را تکه‌هایی از یک کل منسجم می‌داند؛ کلی که هنوز تکمیل نشده اما در مسیر پیداشدن و بیرون‌آمدن از ابهام است. به باور نویسنده شاید این کتاب بتواند بخش‌هایی از درون شما را احیا کند و به پیداشدن بخش‌های گمشده‌تان کمک کند. این کتاب حاصل یادداشت‌های پونه مقیمی در صفحه مجازی وی در اینستاگرام است. وی که یک روانشناس بالینی است یادداشت‌های متناسب با فضای پیرامونش می‌نویسد. متن‌های کوتاه این کتاب در طول سه سال نوشته شده است و در دل هر متن از آن نکته‌ای وجود دارد که ممکن است بتواند بینشی جدید را برای مخاطب اثر به ارمغان آورد. کتاب فوق مفاهیمی در ارتباط با اصل صمیمیت در روابط را مورد توجه قرار داده و برای مخاطب روشن می‌کند چگونه زندگی هر یک از ما می‌تواند در مسیر اتقاقات تازه جریان پیدا کند.

این کتاب در نه فصل تدوین شده است و مولف در آن با زبانی ساده و با متن‌های جداگانه و تقریبا مستقل از یکدیگر به بررسی چالش‌های صمیمیت می‌پردازد؛ این صمیمیت هم با درون آدمی و هم با روابط وی با پیرامونش مربوط می‌شود. اگر در مورد روابط عاطفی‌تان هر نوع ابهامی آزارتان داده یا اینکه به دنبال درک بهتر روابط خودتان و رسیدن به نوع خودآگاهی در ارتباط با دیگران هستید این کتاب می‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند و به شما کمک کند به خودتان نزدیک‌تر شوید و دنیای درونی، آسیب‌پذیری‌های ناشناخته و توانایی‌های کمتر دیده‌شده خودتان را کشف کنید.

3- اثر مرکب: آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما :

ﮐﺘﺎب اﺛﺮ ﻣﺮﮐﺐ ﮐﺘﺎﺑﯽ است ﮐﻪ برای ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ در تمام ﻋﺮﺻﻪ های زﻧﺪﮔﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻤﺎم افرادی ﮐﻪ ﺧﻮﺍﻫﺎﻥ ﺗﻐﯿﯿﺮ و ﭘﺒﺸﺮﻓﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺷﺪه است. اﯾﻦ ﮐﺘﺎب ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺗﻀﻤﯿﻦ می دهد ﮐﻪ ﺑﺎ ﻋﻤﻞ ﺑﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎی ﮐﺘﺎب به آن ﭼﯿﺰی ﮐﻪ می خواهید ﺗﺒﺪﯾﻞ می شوید. ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﮐﺘﺎبﮐﺴﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ برای ﺑﺪﺳﺖ آوردن پول این کتاب را نوشته ﺑﺎﺷﺪ. دارن هاردی ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﮐﺘﺎب ﭘﺮﻓﺮوش دیوانگان ثروت ساز ﻧﺎﺷﺮ و دبیر ﻣﺠﻠﻪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ و ﺻﺎﺣﺐ دو شبکه مردم و ﺷﺒﮑﻪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﺳﺖ. او در ﻫﺠﺪه ﺳﺎﻟﮕﯽ درآﻣﺪی ﺻﺪ ﻫزار دلاری داﺷﺖ و در ﺑﯿﺴﺖ و ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﺎﻟﮏ ﺷﺮﮐﺘﯽ ﺑﺎ درآمد 50 ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ دلار اﺳﺖ و ﺟﺰو ﺑﺮﺗﺮﯾﻦ ﻣﺪﯾﺮان دﻧﯿﺎ اﺳﺖ. دارن هاردی ﺑﺎ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺑﺎ ﻫﺰاران فرد ﻣﻮﻓﻖ و تحقیقات ﺑﺮ اﻟﮕﻮﻫﺎی آنها این کتاب را ﻧﻮﺷﺘﻪ است. ﻫﺎردی می گوید ﺑرای رسیدن ﺑﻪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻫﺎی بزرگ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﻗﺪﻣﻬﺎی ﺑﺰرگ ﻧﯿﺴﺖ و ﺑﺎ ﻗﺪﻣﻬﺎی ﮐﻮﭼﮏ ﻫﻢ می توانید ﺑﻪ ﻧﻘﻄﻪ ﺍاوج ﺑﺮﺳﯿﺪ. ﺟﺰﺋیات را دﺳﺖ ﮐﻢ ﻧﮕﯿﺮﯾﺪ و ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭘﯿﺶ بروید. ﺑﻪ ﮐﻮﭼﮑﯽ قدم نگاه ﻧﮑﻨﯿﺪ. اثر ﻣﺮﮐﺐ بدون ﺷﮏ ﻋﻤﻞ می کند. برای ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ در ﻫﺮ ﺟﻨﺒﻪ از زندگیتان این کتاب را ﺑﺨﺮﯾﺪ.

2- خودت باش دختر: از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌تان گفته می‌شود دست بردارید تا تبدیل به همان کسی شوید که واقعا هستید :

این کتاب در لیست پرفروش ‌ترین آثار آمازون و نیویورک تایمز قرار گرفته است. مخاطب این کتاب زنان و دختران هستند و نویسنده بر دغدغه ‌های آن ‌ها در زندگی تمرکز کرده است. نویسنده در این کتاب با ذکر داستان ‌های متنوع سعی دارد به مخاطب خود بقبولاند که وی مسئول تمام خوشی‌ ها و غم ‌های زندگی ‌اش است و هر چه برای وی در زندگی رخ می‌دهد به خود وی بستگی دارد. ریچل هالیس در این کتاب داستان ‌ها و نکاتی از زندگی خویش را نیز بیان کرده است که در آن ‌ها مجبور شده بسیاری از حقایق زندگی خود را از دیگران پنهان کند. به باور نویسنده درک معنای حقیقی زندگی در این است که فرد از باورکردن دروغ‌هایی که دیگران درباره وی می‌گویند دست بکشد و زندگی خود را بر مبنای حقایق پایه‌ریزی نماید.

نویسنده هدف از نوشتن این کتاب را همچنان که از عنوان روی جلد آن مشخص است، دست‌برداشتن از دروغ‌هایی عنوان کرده است که دیگران درباره شما می‌گویند، وبا این کار به همان شخصی تبدیل می‌شوید که واقعا هستید. کتاب «خودت باش دختر» که ترجمه‌ای از کتابی با عنوان انگلیسی Girl, Wash Your Face است درباره حقایق زندگی افراد سخن به میان می‌آورد و به آن‌ها توصیه می‌کند از گفتن دروغ‌ در زندگی اجتناب کنند زیرا این دروغ‌ها شخصیتی دروغین از شما می‌سازد که از بروز شخصیت حقیقی شما جلوگیری می‌کند.

به باور نویسنده بدون اطلاع از وضعیت کنونی و جایی که الان در آن قرار دارید نمی‌توانید به مقصد و هدف خود دست یابید. با رسیدن به خوداگاهی از شخصیت کنونی خود می‌توانید به فرد جدیدی در زندگی‌تان تبدیل شوید و بسیاری از ضدارزش‌ها را از زندگی خود دور بریزید. هر شخصی در زندگی‌اش در مواجه با انواع دروغ‌ها قرار می‌گیرد، از دروغی که جامعه و رسانه به فرد القا می‌کند تا دروغ‌های که خود شخص از خویش و زندگی‌اش ساخته و پرداخته استپس تا این دروغ‌ها را باور داشته باشیم قادر به تغییر زندگی خود نیستیم.

1- روابط از دست رفته.علل اصلی افسردگی واضطراب وراهکارهای غیرمنتظره:

در این کتاب جوهن هری (Johann Hari) علل اصلی افسردگی و اضطراب و راهکارهای غیرمنتظره مقابله با آنها را بیان کرده است.

کتاب در سه بخش اصلی تدوین شده است. در بخش دوم اثر نه (9) علت افسردگی همچون نداشتن کار معنی دار، ارتباط نداشتن کار معنی دار، فاصله گرفتن از ارزش های معنی دار، فاصله گرفتن از مقام، منصب و احترام و نداشتن آینده امیدبخش مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

در بخش سوم از راهکارهای موثر مقابله با افسردگی و اضطراب سخن به میان آمده است. اگر می خواهید بدانید ما چرا افسرده می شویم؟ و مهمتر از آن چرا این همه داروی ضدافسردگی شایع و گسترده شده، حتما این کتاب را مطالعه کنید.

افسردگی و اضطراب بر کیفیت زندگی افراد و توانایی ها و نحوه تصمیم گیری هایشان در زندگی تاثیری غیر قابل انکار دارد. مولف در این اثر از روابط از دست رفته با لحن و نگاهی انسانی سخن به میان می آورد و از زاویه دید جدیدی به این موضوع نگاه می اندازد. کتاب پیش رو ریشه های روانی و اجتماعی افسردگی و اضطراب را مورد کنکاش قرار می دهد و سعی می کند راه حلهای کاربردی و اساسی برای خوانندگان اثر ارائه کند. نیازهای پاسخ نگرفته را محقق به عنوان دلیل اصلی افسردگی ارائه می کند و این خود کلید ورود به مباحث اثر است.