اهدای «کتاب» برای بچه های ایران

اهدای «کتاب» برای بچه های ایران

همزمان با دومین سالگرد درگذشت دکتر صادق طباطبایی، با همت همسرش، برای کودکان برخی از روستاهای کشورمان کتاب ارسال شد.

همزمان با دومین سالگرد درگذشت زنده‌یاد دکتر صادق طباطبایی، با همت همسرش خانم فاطمه صدرعاملی، برای کودکان و نوجوانان برخی از روستاهای دورافتاده کشورمان کتاب ارسال شد.

خانم صدرعاملی در این باره گفته است: «من امسال تصمیم گرفتم که همزمان با دومین سالروز درگذشت صادق، برخی از روستاهای محروم و بویژه مدارس و کتابخانه‌های روستایی را شناسایی کرده و برای کودکان و نوجوانان روستاها کتاب‌هایی تهیه و ارسال کنیم. کتاب‌های اهدایی به مناطق محروم و روستاهایی در استان‌های "چهارمحال و بختیاری"، "بوشهر" و "کهگیلویه و بویراحمد" ارسال می‌شود که این کار اکنون در حال انجام است. البته بخشی از کتاب‌ها نیز در تهران، به دست کودکان کار می‌رسد که تمام این کارها تا روز 2 اسفند (سالروز درگذشت دکتر طباطبایی) تکمیل و تمام خواهد شد. ما با توجه به وضعیت برخی از روستاها و مدارس و کتابخانه‌های روستایی، کتاب‌هایی را متناسب با گروه سنی کودک و نوجوان تهیه کردیم و برایشان فرستادیم و فکر می‌کنم این کار بهتر از هر کاری بود که معمولاً در یادبودِ عزیزی درگذشته انجام می‌دهیم.»

صادق طباطبایی نویسنده، سیاستمدار و استاد دانشگاه در سال 1322 متولد شد. تحصیلات خود را در ایران و سپس در کشور آلمان تکمیل و دکترای خود را نیز از دانشگاه بوخوم دریافت کرد. همچنین او در زمان نخست‌وزیری مهندس بازرگان، مسئولیت سخنگویی دولت موقت را برعهده داشت. دکتر طباطبایی به علت بیماری سرطان در تاریخ 2 اسفند 1393 در شهر دوسلدورف آلمان چشم از جهان فروبست.