امسال هم کتاب عیدی دهیم

امسال هم کتاب عیدی دهیم

فروشگاه های ساربوک در این دوره از طرح های تخفیفی وزارت ارشاد هم شرکت می کنند.

بعد از طرح‌های «کتابفروشی به وسعت ایران»، «عیدانه کتاب»، «تابستانه کتاب» و «پاییزه کتاب» پنجمین گام به منظور توجه به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با شعار «امسال هم کتاب عیدی دهیم» اجرا می شود.

 

 

 

طرح عیدانه کتاب عنوانی است که  در آن به هر ایرانی 200 هزار ریال یارانه، برای خرید کتاب تعلق می گیرد. البته سقف یک میلیون ریالی خرید هم برای آن در نظر گرفته شده است. وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی با تخصیص این یارانه ها و برگزاری چنین طرح هایی در طول سال قصد افزایش کتاب خوانی و فرهنگ سازی در این زمینه را دارد.

در این طرح به هر کتاب فروشی 20 میلیون  ریال اجازه تخفیف داده می شود که فقط شامل کتاب هایی است که در پایگاه خانه کتاب ثبت شده اند. این طرح از 15 اسفندماه 95 شروع شده است و 15 فروردین ماه 1396 آخرین مهلت استفاده از آن است. کتاب فروشی هایی قبل از تاریخ پایان، تمام یارانه تخفیف خود را مصرف کنند به طور خودکار دیگر امکان تخصیص تخفیف به خریداران را نخواهند داشت.

 

 

 

 

مجموعه فروشگاه های ساربوک در شعبه های میدان 15 خرداد و چهارراه آیت الله کاشانی در این طرح شرکت کرده اند و علاوه بر آن برای تمام اعضا تخفیف های ویژه ای به شرح زیر در نظر گرفته اند:

نوع خرید

درصد تخفیف

عادی

20 الی 25 درصد

اعضای فروشگاه (برنزی – نقره ای – طلایی)

30 درصد

تجهیز کتابخانه مدارس

40 درصد

 

در طرح عیدانه امسال 742 فروشگاه از سراسر ایران شرکت کرده اند که شرح آن در ادامه نشان داده شده است.

تهیه کننده: ایمان رنجبر