نشستی با محوریت کتابهای مطهری برگزار شد

نشستی با محوریت کتابهای مطهری برگزار شد

در این نشست کتابهای نظام حقوق زن در اسلام، امدادهای غیبی و فریادهای مطهری بر تحریف های عاشورا محور بحث و گفتگو قرار گرفت.

خبرنگار: محبوبه قدیریان

نشستی با محوریت آثار و اندیشه های شهید مرتضی مطهری در کتابخانه ملامحسن فیض کاشانی با حضور جمعی از علاقمندان عصر چهارشنبه برگزار شد.

در این نشست کتابهای نظام حقوق زن در اسلام، امدادهای غیبی و فریادهای مطهری بر تحریف های عاشورا محور بحث و گفتگو قرار گرفت.

کتاب نظام حقوق زن، شامل یازده بخش است و از نظر فقهی و حقوقی موضوعاتی نظیرخواستگاری و نامزدی، ازدواج موقت، زن و استقلال اجتماعی، مهر و نفقه، مسئله ارث، حق طلاق و تعدد زوجات را بررسی می کند. اسلام و تجدد زندگی، مقام انسانی زن از نظر قرآن، مبانی طبیعی حقوق خانوادگی و تفاوت های زن و مرد عناوین بخش هایی از این کتاب هستند.

کتاب امدادهای غیبی شامل پنج‏ گفتار با عناوین خورشید دین هرگز غروب نمی‏ کند، امدادهای غیبی در زندگی بشر، رهبری و مدیریت در اسلام، رشد اسلامی  و فیلم محلل است گفتار امدادهای غیبی به بحث چیستی غیب، جهان غیب در پس جهان شهادت، وجود امدادهای غیبی و تفاوت جهان بینی مادی و جهان بینی الهی می پردازد و بیان می دارد که جهان هستی نسبت به حق و ناحق، عدل و بی عدالتی، نیکی و بدی بی طرف نیست و به حمایت و یاری ویژه  کسانی می پردازد که در راه حق، عدل و نیکی گام برمی دارند. در بخشی از این کتاب آمده است: «امدادهای غیبی خداوند، تأثیر شگرفی در زندگی انسان‌ها دارد. در قرآن کریم و روایات معصومین(ع) این موضوع به تأکید مطرح شده، به گونه‌ای که دیگر نمی‌توان گفت امدادهای غیبی در زندگی انسان‌ها یک استثناست و تنها در موارد نادری نمایان می‌شود، بلکه یکی از سنت‌های الهی است که مؤمن می‌تواند در سختی‌های زندگی به آن دل ببندد و امید نجات داشته باشد.»

کتاب فریادهای مطهری بر تحریف عاشورا نیز به معنای تحریف و انواع تحریف هایی که در دنیا وجود دارد، انواع این تحریف ها در حادثه تاریخی عاشورا و وظایف علما و  مسلمان ها می پردازد.

علاقمندان برای حضور در این نشست ها می توانند با این کتابخانه با شماره 55237438 تماس حاصل کنند.