(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
هنرهای دستی را در خانه یاد بگیریم

هنرهای دستی را در خانه یاد بگیریم

در این مقاله ما می‌خواهیم دربارۀ مزایای یادگیری صنایع دستی به کمک کتاب‌های خودآموز، برای شما مطالبی را بگوییم. شاید در نگاه نخست به نظر بیاید که این روش نسبت به سه روش اول در اولویت آخر قرار دارد؛ اما دلایلی قانع‌کننده داریم که این روش را در اولویت اول قرار بدهیم؛ پس اگر تصمیم دارید تغییری در سبک زندگی خود در منزل داشته باشید و دنبال یک انتخاب درست هستید، این نوشته را از دست ندهید و با ما همراه باشید:

آیا شما خانه‌دار هستید؟ آیا کارمند هستید اما از شرایط درآمد خود به نسبت زمانی که صرف می‌کنید، ناراضی هستید؟ آیا بعد از پایان دانشگاه راه‌های مختلف را برای کاریابی امتحان کرده‌اید و هنوز موقعیت دلخواه خود را کسب نکرده‌اید؟ آیا به‌تازگی مادر شده‌اید و به‌ناچار باید کار خود را رها کنید و در خانه مراقب فرزندتان باشید؟ آیا کار خود را از دست داده‌اید و از ماندن در خانه افسرده شده‌اید؟ آیا به دلیل بیماری کرونا یا دلایل مختلف دیگر امکان خروج از منزل را ندارید؟

خب، خب، خب!

ما از ساربوکی‌ها توقع افسرده‌شدن و ناله‌کردن و این حرف‌ها رو نداریم؛ چون ما کنار هم یاد گرفته‌ایم با مطالعه زندگی خود را بهبود ببخشیم، بیرون از خانه نمی‌شود، خب در خانه کار کنیم.

می‌دانم که الان در دلتان به ساربوک اینطوری نگاه می‌کنید و می‌گویید خب در خانه چه بکنیم؟

بله! حق با شماست. اول باید کارهایی بلد باشیم که بتوانیم در خانه انجام بدهیم تا هم سرگرم شویم و هم بتوانیم بعد از مدتی به کسب درآمد مطلوبمان برسیم.

برای یادگرفتن صنایع‌دستی خانگی چه راهکارهایی وجود دارد؟

1. شرکت در کلاس‌های آموزشی

2. شرکت در کلاس‌های آنلاین

3. تهیه سی‌دی‌های آموزشی و یادگیری به‌صورت آفلاین

4. استفاده از کتاب‌های خودآموز صنایع‌دستی

در این مقاله ما می‌خواهیم دربارۀ مزایای یادگیری صنایع دستی به کمک کتاب‌های خودآموز، برای شما مطالبی را بگوییم. شاید در نگاه نخست به نظر بیاید که این روش نسبت به سه روش اول در اولویت آخر قرار دارد؛ اما دلایلی قانع‌کننده داریم که این روش را در اولویت اول قرار بدهیم؛ پس اگر تصمیم دارید تغییری در سبک زندگی خود در منزل داشته باشید و دنبال یک انتخاب درست هستید، این نوشته را از دست ندهید و با ما همراه باشید:

مزایای استفاده از کتاب‌های خودآموز صنایع دستی و هنرهای خانگی:

1. امکان بهره‌گیری از تجربیات اساتید مطرح

2. فراگیری هنرهای درآمدزا با کمترین هزینه

3. بدون نیاز به هیچ‌گونه امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری

4. دسترسی آسان

5. آموزش هنرهایی که انجام آن با امکانات خانگی و در دسترس امکان‌پذیر باشد

6. امکان کمک‌آموزشی برای کلاس‌های حضوری، آنلاین و آفلاین (پس حتی اگر سراغ سایر گزینه‌ها بروید، از کتاب بی‌نیاز نخواهید بود)

و در پایان یک دلیل بسیار مهم

فرض کنید که شما کلی هزینه کردید و زمان گذاشتید و انرژی زیادی را صرف یادگیری یک هنر خاص کرید، بعد از مدتی که این کار را شروع کردید متوجه می‌شوید که اصل قضیه با چیزی که تصور می‌کردید، کلی تفاوت دارد یا انگیزه‌تان را از دست دادید، حالا شما هم پولتان را از دست داده‌اید و هم انگیزه‌تان

اما اگر قبل از شروع فراگیری یک هنر به‌صورت حرفه‌ای، کتابی ساده تهیه کنید و با زیروبم‌های آن هنر آشنا شوید، در زمانی بسیار کوتاه و بدون هیچ هزینه خاصی، علایق خود را می‌سنجید و بهترین انتخاب را می‌کنید و این یعنی دو سر برد

خب حالا که تا اینجا آمدیم، بد نیست که با چند تا از هنرهای خانگی آشنا شویم:

1. آشپزی

خودمانیم! یکی از تفریحات ما ایرانی جماعت، خوردن است؛ چراکه پختن غذاهای خوشمزه از مجموعه‌ هنرهای ما ایرانی‌هاست.

امروزه روز هم که هزینه رستوران و غذاهای بیرونی سر به فلک می‌کشد، بد نیست که با یادگرفتن پخت غذاهای خوشمزه، هم نیاز خودمان را رفع کنیم و هم درآمدی کسب کنیم.

ساربوک در این مورد چند پیشنهاد برای شما دارد:

  • کتاب مستطاب آشپزی؛ از سیر تا پیاز

2. طراحی زیورآلات

این هنر در سال‌های اخیر طرفداران زیادی بین خانم‌ها و آقایان پیدا کرده است؛ این هنر در نوع خانگی خود هم بسیار پرطرفدار شده است؛ چون شما با سفارش زیورآلات مدنظر خود می‌توانید یک محصول تک به خودتان آویزان کنید.

هنری ظریف، با هزینه کم و درآمد بالا و پرمشتری

این هم از پیشنهاد ساربوک برای علاقه‌مندان به هنر طراحی زیورآلات؛

3. شمع‌سازی

در گذشته نه‌چندان دور، شمع‌سازی هنری بود که بیشتر افرادی به سلایق خاص در دکور منزل به آن گرایش داشتند؛ اما امروزه با رشد روش‌های طراحی در شمع‌سازی، افراد با سلایق مختلف، در طراحی دکور منزل خود از شمع استفاده می‌کنند؛ در ضمن شمع زینتی یکی از آن دسته وسایلی است که در کادو دادن بسیار مورد توجه است.

هنر دشواری نیست. اگر خلاقیت داشته باشید، مشتری‌های زیادی را می‌توانید جلب کنید.

این هم یکی از نمونه کتاب‌های خودآموز شمع‌سازی که در سایت ساربوک برای شما فراهم شده است:

4. طراحی کاریکاتور

این هنر درگذشته بیشتر منحصر به روزنامه‌ها و مجلات انتقادی و طنز بوده است؛ ولی در این سال‌ها مردم بیشتر هنر کاریکاتور و کاربردهای آن را درک کرده‌اند و در صنایع مختلفی مانند تولید محتوا، طراحی لوگو و طراحی لباس و ... استفاده می‌شود.

اگر در زمینۀ طراحی استعداد دارید، بد نیست طراحی کاریکاتور را هم امتحانی بکنید، شاید این پل پیشرفت شما باشد.

5. خیاطی و طراحی لباس

گرایش به دوخت لباس از گذشته بوده و همچنان هم هست؛ اما امروزه حتی خیلی از افرادی که به‌اصطلاح روی فرم هستند هم دوست دارند لباسشان را بدوزند؛ چراکه در این صورت می‌توانند خاص باشند و به همین دلیل هنر طراحی لباس در کنار خیاطی رشد فراوانی یافته است.

البته اگر به‌سمت هنر خیاطی می‌روید باید با سختی‌های آن آشنا باشید و بدانید که زمان زیادی می‌برد تا یک خیاط و طراح لباس حرفه‌ای شوید و به کسب درآمد برسید.

پس حتماً قبل از شروع کار بامطالعه یک خودآموز خیاطی یا طراحی لباس و انجام تمرین‌هایش خودتان را محک بزنید. ساربوک برای این نیاز شما هم چند کتاب دارد که به سه نمونه آن اشاره می‌کنیم:

6. صابون‌سازی

شاید نام این هنر کمتر به گوشتان خورده باشد. به‌هرحال داشتن یک صابون با طراحی زیبا و درعین‌حال مفید و گیاهی امروز یک امر مهم است و به‌خصوص در بین بانوان طرفداران زیادی دارد. هنر آسان و جذابی است. ساربوک این کتاب را به شما پیشنهاد می‌دهد:

7. هنر بافتنی و انواع آن

هنر بافتنی گسترۀ وسیعی دارد و از لباس و عروسک تا دکوری منزل را شامل می‌شود. خیلی‌ از خانواده‌های ایرانی و به‌ویژه بانوان این هنر را از دوران نوجوانی یاد گرفته‌اند. هنری است که بلد بودن آن در ساده‌ترین حالت نیاز شما را به خرید از بیرون بی‌نیاز می‌کند. اگر هنوز بافتنی را یاد نگرفته‌اید، این کتاب‌ها را بخوانید و تمرین کنید:

ساربوکی‌های عزیز، مواردی که اینجا برای شما مطرح کردیم، فقط نمونه‌هایی بود تا نگاه شما را نسبت به فراگیری خودآموز هنرهای خانگی باز کند. برای آشنایی با کتاب‌های بیشتر حتماً به دسته‌بندی خانه و خانواده در سایت ساربوک سر بزنید.

نویسنده: فاطمه لطفیان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion