(031) 55 995 به فروشگاه اینترنتی ساربوک خوش آمدید
صفحه اصلیدسته بندی هانویسندگانوبلاگهمکاری با مادرباره ماتماس با ما
کتاب‌های پرفروش‌ خاص 1400

کتاب‌های پرفروش‌ خاص 1400

در این مقاله لیستی از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های 1400 ارائه شده است. این کتاب‌ها در گروه‌های فلسفی، تاریخی، ادبیات و روانشناسی برای شما آورده شده که می‌توانید اطلاعات لازم را از آن‌ها کسب کرده و با تخفیف‌های ویژه فروشگاه‌های ساربوک از ما خریداری فرمایید.

روزنامه نیوریوک‌تایمز هر هفته یکی از ستون‌های صفحه هنر و فرهنگ خود را به معرفی پرفروش‌ترین کتاب هفته اختصاص داده است. البته ستون نویسان نیوریوک‌تایمز در گزارش خود به‌نقد این آثار پرداخته و گاه پنبه آن‌ها را حسابی می‌زنند. در کشور ما نیز معمولاً در پایان هرماه اگر حوصله‌ای باشد و اتفاق ویژه‌ای در بازار نشر رخ دهد، سایت‌ها و مجلات، گزارشی از بازار کتاب‌فروشی‌ها و معرفی آثار برتر ارائه می‌دهند.

پرفروش ترین کتاب های 1400

پرفروش‌ترین کتاب‌های 2020 با انتخاب نیویورک تایمز

سایت ساربوک با توجه به کار حرفه‌ای خود و در راستای اطلاع‌رسانی به دوستان خوب خود، بر آن شده است که تحلیلی از گزارش فروش، استقبال و کتاب‌های چاپ‌شده به‌صورت دو ماهه یک‌بار ارائه دهد. این گزارش‌ها با توجه به مراجعه مشتریان به فروشگاه‌های واقعی و وب سایت و شبکه های مجازی ساربوک و میزان علاقه و فروش گروه‌های مختلف کتاب، انجام‌شده و خواهد شد؛ البته که نیم نگاهی هم به جریان بازار و فروش سایر دوستان کتابفروش نیز خواهیم داشت.

با آن‌که فروشگاه‌ها و وب سایت ساربوک در تمام گروه‌های موضوعی، کتاب داشته و می‌تواند پرفروش‌ترین کتاب‌های مذهبی، مدیریت، هنر، کودک و نوجوان، خانواده، زبان، کمک درسی، حقوق، دانشگاهی و... را ارائه نماید، جهت خارج نشدن گزارش از حوصله مخاطب، تحلیل پرفروش‌ها در این بخش از مقاله تنها در مورد چهار گروه پرفروش که مخاطب بیشتری دارد، ارائه می‌شود این گروه‌ها عبارت‌اند از:

• گروه ادبیات

• گروه تاریخ

• گروه فلسفه

• گروه روانشناسی

خرید کتاب‌های معرفی شده زیر را با توجه به ارسال کاملاً رایگان و تخفیف همیشگی سایت ساربوک در اولویت قرار دهید. ؛)

کتاب‌های پرفروش‌ خاص 1400

پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات:

با تعبیری محاوره‌ای می‌توان گفت ادبیات، چشم کتاب‌فروشی است! هر فروشگاه کتاب با قفسه ادبیات خود وزن می‌شود. حضور صدها ناشر، نویسنده و مترجم تخصصی در این حوزه، کار را برای علاقه‌مندان کتاب آسان کرده است. در دو ماه ابتدایی سال 1400 دنیای کتاب ادبیات شروع پرهیجانی را نداشت و کتاب شاخصی را به علاقه‌مندان معرفی نکرد. لیست کتاب‌های پرفروش دو ماه ابتدایی 1400 مانند پایان سال گذشته بود و عنوان پرفروش جدیدی به این حوزه اضافه نشد.

کارشناسان فروش کتاب ساربوک معتقد هستند در روزهای پیش‌رو، بازار گروه ادبیات، روند فروش بهتری پیداکرده و کتاب‌های بیشتری وارد بازار فروش خواهد شد.

گروه ادبیات ساربوک پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات فروردین و اردیبهشت 1400 را به دو حوزه فارسی و ترجمه طبقه‌بندی کرده‌اند که در هر گروه گزارش کتاب‌های پرفروش به‌قرار زیر است:

پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات فارسی 1400:

ماشالله‌خان در بارگاه هارون‌الرشید

ماشالله خان و هارون الرشید

ژانر کتاب طنز بوده و جزء سفرنامه‌های خیالی است. این کتاب توسط ایرج پزشکزاد بزرگ‌ترین طنزنویس معاصر ایرانی نوشته‌شده است. فرهنگ معاصر نیز این کتاب را بعد از مدت‌ها توقیف با اجازه مؤلف به چاپ رسانده است.

چشم‌هایش

چشمهایش

کتابی عاشقانه که توسط بزرگ علوی نوشته‌شده است. ماجرای کتاب درباره چشم‌هایی است که استاد ماکان در سال‌های آخر عمرش کشیده است. ناظم راوی داستان تلاش می‌کند راز چشم‌های ماکان را پیدا کند. داستان، تم سیاسی داشته و در زمان رضاشاه اتفاق می‌افتد.

یک عاشقانه آرام

یک عاشقانه آرام

نادر ابراهیمی، نویسنده، روزنامه‌نگار، فیلم‌ساز و مترجم ایرانی است که آثار متعددی از او در حوزه نشر روانه بازار شده است. یکی از آثار پرفروش مرحوم ابراهیمی «یک عاشقانه آرام» است. داستان درباره زندگی عاشقانه زوج جوانی است که به دلیل مبارزات سیاسی ناچار به تحمل سختی‌های زندگی می‌شوند. راوی کتاب داستان عشق این دو نفر و زندگی عاشقانه را روایت می‌کند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های ترجمه:

پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات ترجمه به لطف تعدد آثار و طیف گسترده ژانر، فروش بیشتری نسبت به ادبیات فارسی داشته است. برای همین لیست پرفروش‌ترین کتابهای ادبیات ترجمه تعداد بیشتری نسبت به ادبیات فارسی است که به غیر از کتاب‌های گفته شده به آثاری چون «مردی به نام اوه»، «وقتی نیچه گریست»، «شب‌های روشن» و «بادبادک‌باز» اشاره کرد. سرآمد کتابهای ادبیات پرفروش ترجمه به قرار زیر است:

جز از کل

جز از کل

نشر چشمه ناشر تخصصی کتاب‌های ادبیات داستانی است و در طول سالیان گذشته بار اصلی کتاب ادبیات را به دوش کشیده است. «جز از کل» در طول هفت سال بیش از 67 مرتبه چاپ شده است. داستان درباره زندگی پسری به نام جسپر است که بعد از مرگ پدرش تلاش می‌کند با مرور گذشته، درباره زندگی‌اش درک بهتری پیدا کند. او با یادآوری جزئیات زندگی‌اش به کلیات زندگی‌اش می‌رسد.

مغازه خودکشی

مغازه خودکشی

کمدی سیاه «مغازه خودکشی» این روزها طرفداران زیادی دارد. خانواده آقای تواچ مغازه منحصربه‌فردی دارند به نام «مغازه خودکشی». آن‌ها اعتقاددارند هرکس که در زندگی موفق نبوده است لااقل در مرگ خود باید موفق باشد. کتاب «مغازه خودکشی» برعکس نامش کتابی در ستایش زندگی است.

سیر عشق

سیر عشق

آلن دوباتن فیلسوف، داستان‌نویس و مجری تلویزیون است. او که به خاطر نوشتن «جستارهایی درباب عشق» معروف شده است، در ادامه محتوای عاشقانه خود رمان «سیر عشق» را تألیف کرده است. ربیع و کریستین دو جوان عاشق‌پیشه هستند که بعد از شروع زندگی وارد چالش‌های زناشویی شده و تلاش می‌کنند زندگی عاشقانه خود را ادامه دهند.

در کنار کتاب‌های فوق کلاسیک‌های عاشقانه همچنان پرفروش هستند. «غرور و تعصب»، «اما»، «بربادرفته» و «گتسبی بزرگ» ازجمله کتاب‌های پرفروش هستند.

پرفروش‌ترین کتابهای تاریخی ساربوک:

کتاب‌های تاریخی همیشه جزء صدرنشینان لیست پرفروش‌ها بوده‌اند. کارشناسان بخش تاریخ سایت ساربوک اعتقاد دارند خواندن کتاب‌های تاریخی بر اساس منبع و رفرنس صحیح، بیشتر از پرفروش بودن اهمیت دارد.

اسلام گرایی: سومین جنبش مقاومت رادیکال

اسلام گرایی

یکی از کتاب‌های پرفروش در سال گذشته و دوماهه ابتدای سال که توسط نشر «ثالث» به بازار عرضه ‌شده است. این کتاب باهدف آشنایی مردم کشور آلمان با اسلام و جنبش‌های اسلامی نوشته‌شده است؛ اما آنچه برای مخاطب ایرانی جذاب است معرفی «اسلام‌ سیاسی» است که ایران پرچم‌دار آن است. نگاه جنجالی «ارنست نولته» به اسلام، جنبش‌های اسلامی و دلیل مبارزات مسلمان‌ها باعث توقیف کتاب در چند ماه ابتدایی فروشش شد اما بعد از آن رفع توقیف شد و به دست علاقمندان رسید.

ایران بین دو انقلاب

ایران بین دو انقلاب

یرواند آبراهامیان استاد تاریخ جهان و خاورمیانه کالج باروک دانشگاه نیویورک (CUNY) است . او کتاب «ایران بین دو انقلاب» را با ذکر اسناد و نگاه تحلیلی ارائه داده است. کتاب درواقع سه کتاب است که تاریخ ایران را بین دو انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی بررسی کرده است. در کتاب یا بخش اول، آبراهامیان به انقلاب مشروطه تا حکومت مصدق نگاه انداخته است و آن دوران را بررسی کرده است. بخش دوم نقش «حزب توده» در مبارزات سیاسی در دوران پهلوی است و در کتاب یا بخش سوم به رخدادهای قبل از انقلاب توجه می‌کند. کتاب «ایران بین دو انقلاب» توسط دو ناشر نوشته شده است که «نشر نی» کتاب بهتری است.

آیشمن در اورشلیم

آیشمن در اورشلیم

آدولف آیشمن مسئول امور یهودیان در اداره امنیت رایش بود. او که مسئول اصلی اردوگاه‌های کار اجباری یهودیان و کوره‌های آدم‌سوزی بود بعد از جنگ جهانی دوم به کشور آرژانتین گریخت و چند سالی آنجا زندگی کرد تا زمانی که دستگیر شد و دادگاهی برای او تشکیل شد. هانا آرنت مؤلف کتاب به دادگاه می‌رود و گزارش مستندی از دادگاه تهیه می‌کند که نتیجه آن کتاب «آیشمن در اورشلیم» می‌شود. این کتاب که با زیرعنوان «گزارشی در باب ابتذال شر» منتشر شده است نظریه جالبی ارائه می‌دهد که طبق آن نظریه این بیماران روانی یا متعصبان جاهل نیستند که باعث شر در جهان می‌شوند. بسیاری از گرفتاری‌ها و مشکلات جهانی ازآنجا آغاز می‌شود که افراد گمان می‌کنند کارهای آن‌ها به نفع مردم جهان است.

کدام کتاب فلسفه در دو ماه گذشته از همه پرفروش‌تر بوده است؟

اگر قصد خرید کتاب فلسفی و عرفانی دارید و نمی‌دانید چگونه باید خواندن فلسفه را آغاز کنید می توانید مقاله «بهترین رمان‌های فلسفی» ساربوک را نیز مطالعه بفرمایید. اما اکنون قصد داریم برای مخاطبان حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای ساربوک پرفروش‌ترین کتاب‌های فلسفی فروردین و اردیبهشت سال 1400 را معرفی کنیم.

آدمی یک تاریخ نویدبخش

آدمی یک تاریخ نویدبخش

روتخر برخمان کتاب را با یک ایده نوشته است. ما آدم‌ها در قرن 21 اسیرشده‌ایم، اسیر اخبار، رسانه‌ها، رهبران مذهبی، رهبران سیاسی و هر روز برای زندگی می‌جنگیم، اما در این جهان چیزی وجود دارد که ما را به آینده امیدوارتر می‌کند و آن امید است. «آدمی یک تاریخ نویدبخش»، درباره امید است. برخمان ما را امیدوار می‌کند که ما همچنان به زندگی در کنار یکدیگر علاقه داریم و همچنان باهم رفیق هستیم و با یکدیگر در شرایط خاص، همکاری می‌کنیم. چنین ایده‌ای می‌تواند برای انسان گرفتار در قرن 21 چشم‌انداز مسرت‌بخشی برای حرکت به‌سوی آینده باشد.

در باب حکمت زندگی

در باب حکمت زندگی

شوپنهاور اعتقاد دارد شر بر خیر پیروز می‌شود؛ اما آدمی نتوانسته است تابه‌حال بر خوی حیوانی‌اش غلبه کند و آن را مهار کند. او در کتاب «در باب حکمت زندگی» سرنوشت آدمی را به سه بخش تقسیم می‌کند. "آنچه هستیم، آنچه داریم و آنچه نشان می‌دهیم" او بیان می‌کند انتخاب انسان او را به سعادت نمی‌رساند. او نشان می‌دهد انسان جهان را آن‌طور می‌بیند که می‌خواهد، پس آدمی باید انتخاب خود را عوض کرده و مسیر دیگری برای سعادت برگزیند. این کتاب با ترجمه‌های متعددی به چاپ رسیده است؛ اما بهترین چاپ به‌زعم کارشناسان بخش فلسفه sarbook.com ترجمه «محمد بشری» است که توسط «نشر نیلوفر» به چاپ رسیده است.

همه دروغ می‌گویند

همه دروغ میگویند

چه ایده جالبی برای این کتاب وجود دارد، همه به یکدیگر دروغ می‌گویند به‌جز جناب «گوگل». دیوید وینز به موضوع جالبی اشاره می‌کند او می‌گوید شاید ما درباره یک موضوع به شریک و همسرمان دروغ بگوییم؛ اما برای حل مشکل به سراغ گوگل می‌رویم؛ اما چرا همه‌چیز در گوگل وجود دارد و چرا ما به گوگل اعتماد می‌کنیم. آیا درباره Big Data چیزی می‌دانید، آیا می‌دانید چگونه اطلاعات شما در اختیار شرکت‌های بزرگ قرار می‌گیرند آیا میدانید حتی گوگل به شما دروغ می‌گوید؟ به‌راستی فلسفه گوگل چیست؟

چرا کتاب‌های روانشناسی پرفروش‌تر از کتاب‌های دیگر است؟

جواب این سؤال را از کارشناسان بخش روانشناسی فروشگاه ساربوک پرسیدیم که این روزها حسابی سرشان شلوغ است و وقت سرخاراندن ندارند. آن‌ها یک جواب می‌دهند: مردم همه به دنبال موفقیت هستند و فهمیده‌اند اگر موفق نمی‌شوند مشکل درخودشان نهفته است نه دیگری برای همین به دنبال توسعه فردی خودشان هستند.

زمانی که از آن‌ها پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی ماه را می‌خواهیم برعکس گروه‌های دیگر آن‌ها یک لیست بلندبالا به ما ارائه می‌دهند که به‌ناچار تنها سه کتاب پرفروش روانشناسی را «انسان در جستجوی خویشتن»:

یکی از صد کتابی به گفته استاد ملکیان هر شخص باید بخواند کتاب «انسان در جستجوی خویشتن» است. یکی از مباحثی که این روزها نقل محافل شده است. مسئله آگاهی از خویشتن است. «رولو می» در کتاب خود به این پرسش جواب می‌دهد که مهم‌ترین مشکل درونی انسان امروزی چیست؟ چرا انسان امروزی تا این حد احساس تنهایی می‌کند؟ «رولو می» در بخشی از کتاب بیان می‌کند بزرگ‌ترین عامل گرفتاری انسان امروزی مشکل تهی بودن است؛ اما انسان از چه چیزی تهی شده است؟ پاسخ این سؤالات را در کتاب «انسان در جستجوی خویشتن» نشر «دان‍ژه» می‌توانید پیدا کنید.

گندزدایی از مغز

گندزدایی از مغز

همه آدم‌ها نیاز به روان‌درمانی و روانکاوی ندارند. این جمله‌ای است که فیث. جی.هارپر در کتاب «گندزدایی از مغز» بازگو می‌کند. به عقیده هارپر ما زیادی درباره خودمان حساس شده‌ایم و مدام فکر می‌کنیم که چرا بدبخت شده‌ایم. همه تقصیرها را گردن ‍ ژن‌های معیوب می‌اندازیم، درحالی‌که تنها دو تا سه درصد ‍ژن معیوب در بدن ما موجود است و این موجب بدبختی ما نیست. پس چه عاملی باعث افسردگی، گرفتاری و مشکلات ما است؟ همه‌چیز به مغز شما برمی‌گردد و شما به‌راحتی با توصیه‌های خانم هارپر می‌توانید مشکلات خود را حل کنید.

فرضیه خوشبختی

فرضیه خوشبختی

چرا بعضی‌ها احساس خوشبختی می‌کنند و بعضی‌ها نه؟ پاسخ این سؤال را می‌توانید در کتاب «جاناتان‌هایت» به نام «فرضیه خوشبختی» پیدا کنید. این کتاب درباره نظریات باستانی است که منجر به شادی و خوشبختی می‌شود. هایت درباره خاستگاه‌های شادی و شادمانی در باستان بحث می‌کند و اعلام می‌کند که چرا قدیمی‌ترها بیشتر احساس خوش‌بختی می‌کرده‌اند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اطلاعات تماس

کاشان، میدان پانزده خرداد، فروشگاه ساربوک

واحد فروش 09120187055

info@sarbook.com

logo-samandehi
logo-Enamad
logo-ecunion