فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام شد

فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام شد

این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمة معصوم (ع) به ارائه 6 عنوان کتاب برای گروه‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال می پردازد.

به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سلسله برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.

فهرست کتاب های این دوره از جشنواره به شرح زیر است که ضمن امکان دریافت از کتابخانه های عمومی سراسر کشور با کلیک بر روی آنها نیز می توانید آن ها را از پرتال این جشنواره دانلود کنید:

کتاب 10 قصه از امام رضا علیه السلام برای بچه ها  برای متولدین 1385 تا 1392 (ویژه کودکان 4 تا 11 سال)

کتاب ماه غریب من  برای متولدین 1379 تا  1384 (ویژه نوجوانان 12 تا 17 سال)

کتاب امام رضا علیه السلام و زندگی  برای متولدین  1378 به قبل (ویژه جوانان و بزرگسالان 18 سال به بالا)

کتاب مهارت های زندگی در سیره رضوی  برای متولدین  1378 به قبل (ویژه جوانان و بزرگسالان 18 سال به بالا)

کتاب بانوی ملکوت  برای متولدین  1378 به قبل (ویژه جوانان و بزرگسالان 18 سال به بالا)

کتاب چلچراغ شیراز  برای متولدین  1378 به قبل (ویژه جوانان و بزرگسالان 18 سال به بالا)

سؤالات این دوره از جشنواره  در 4 حوزه «اطلاعات صریح متن»، «استنباط مستقیم»، «تفسیر و تلفیق ایده‌ها و اطلاعات» و «بررسی و ارزیابی متن» طراحی و منتشر و توزیع شده است. همچنین در این جشنواره برای کودکان مسابقه نقاشی، قصه گویی، معرفی کتاب و یا خواندن بخشی از کتاب های جشنواره و ارسال فایل ویدئویی آن در این رده سنی نیز در نظر گرفته شده است.

با توجه به برگزاری مسابقه در دو بخش مکتوب و الکترونیکی، به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، حمایت از طبیعت و در راستای تحقق اهداف سال اقتصاد مقاومتی، برای شرکت‌کنندگانی که با روش الکترونیکی پاسخ سؤالات را می‌دهند (در صورت پاسخ صحیح به 18 سؤال) امتیاز کامل و امکان شرکت در قرعه‌کشی در نظر گرفته خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال پرسشنامه‌های هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی 1 تیرماه 1396، خواهد بود. به برگزیدگان جشنواره علاوه بر لوح‌سپاس و تندیس جشنواره، جوایزی اهدا خواهدشد.     

اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره را می توانید از اینجا دریافت نمایید.