نخستین جلسه کارگاه آموزش قصه گویی در کاشان برگزار شد

نخستین جلسه کارگاه آموزش قصه گویی در کاشان برگزار شد

با حضور مصطفی رحماندوست و 60 نفر از مربیان مهدکودک ها و پیش دبستانی ها، دانشجویان و والدین از سوی انتشارات ادبستان نوین و آموزشگاه شهید هاشمی

خبرنگار: محبوبه قدیریان

جلسه نخست کارگاه آموزشی آموزشِ قصه گویی کودک با حضور مصطفی رحماندوست در هتلسرای عامری ها در عصر روز چهارشنبه با همکاری انتشارات و مرکز فرهنگی دیجیتال ادبستان، آموزشگاه شهید هاشمی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، اداره آموزش و پرورش کاشان، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان و خانه تاریخی عامری ها برگزار شد.

 محسن سلطانی مدیر مسئول انتشارات ادبستان نوین درباره انگیزه و هدف برگزاری این کارگاه گفت:  ما از خیلی وقت پیش نیاز به آموزش قصه گویی را احساس می کردیم و در آموزشگاه شهید هاشمی پیشنهاد دادند که کارگاهی برای آموزش قصه گویی میان مهدها قرار بدهیم. اعتقادمان این است که وقتی اتفاقی می افتد باید به بهترین شکل ممکن رخ بدهد و تصمیم گرفتیم از یک چهره شناخته شده کشوری استفاده کنیم که سابقه درخشانی دارند تا کیفیت کارگاه تا حدی بالا باشد که بعدها بتوانیم از آموزش دیده های این کارگاه ها در بحث انتقال این آموزش ها بیشتر استفاده کنیم.

به گفته مدیر مسئول انتشارات ادبستان در این کارگاه دو روزه 60 نفر از کتابداران، مربیان مهد کودک و پیش دبستانی ها، آموزگاران کلاس اول دبستان، مربیان کانون پرورش فکری و همچنین والدین علاقمند آموزش می بینند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که اگر نیاز بیشتر شود همین دوره و کارگاه ها تجدید خواهد شد تا  بتوان با همین کسانی که در این کارگاه ها رشد یافته و تقویت می شوند مسیر کیفیت آموزش را ارتقا داد.

به گفته سلطانی انتشارات و مرکز فرهنگی دیجیتال ادبستان در نشر مکتوب و در زمینه ادبیات به صورت تخصصی از سال 93 کار خود را شروع کرده است و 22 عنوان کتاب در نشر مکتوب چاپ کرده است و در یک سال اخیر نیز در زمینه نشر دیجیتال به تولید کتابهای گویا و الکترونیک، اپلیکیشن و بازیهای تلفن هوشمند پرداخته است.

.