تقدیر از اعضای برتر ساربوک در کنکور سراسری 96

تقدیر از اعضای برتر ساربوک در کنکور سراسری 96

در حاشیه برگزاری باشگاه نجوم ماه امرداد در ساربوک که با حضور جمعی از علاقه مندان به نجوم با موضوع سرنوشت کیهان برگزار شد از اعضای برتر ساربوک در کنکور سراسری 96 تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار: محبوبه قدیریان

باشگاه نجوم ماه امرداد شامگاه پنج شنبه با حضور جمعی از علاقه مندان در ساربوک برگزار و در حاشیه این نشست از اعضای برتر ساربوک در کنکور سراسری 96 تقدیر شد.

این گردهمایی در بخش های مختلفی همچون اخبار، توضیحاتی درباره رویدادهای نجومی پیش رو و نخستین باشگاه گفتمان علمی با موضوع سرنوشت کیهان توسط کارشناسان این انجمن برگزار گردید.

کشف اولین قمر فراخورشیدی توسط تلسکوپ فضایی کپلر، دفاع از زمین در برابر میکروبهای فضایی، کشف ملکولی با نقشی اساسی در حیات در ماه از جمله خبرهای نجومی این ماه بودند. مقارنه ماه و زحل در 8 شهریور، مقابله نپتون در 13 شهریور، عطارد در بیشترین کشیدگی غربی در 21 شهریور، ماه نو در 29 شهریور و اعتدال پاییزی در 31 شهریور نیز به عنوان رویدادهای مهم نجومی پیش رو ذکر شدند و با تعاریف اصطلاحاتی چون مقارنه داخلی و مقارنه خارجی و مقابله در مورد رویدادهای ذکر شده توضیحاتی ارائه شد.

سرنوشت کیهان نیز موضوع نخستین باشگاه گفتمان علمی انجمن نجوم سپهر در این گردهمایی بود که در آن به 4 نظریه درباره این که سرنوشت کیهان به کجا می انجامد پرداخته شد. همچنین انبساط دنیا و علت و چرایی آن، انرژی تاریک که 68 درصد دنیای ما و ماده تاریک  که 27 درصد آن را تشکیل می دهد موضوعات دیگری بودند که توضیحاتی در این نشست پیرامون آن ها بیان گشت.

در پایان این مراسم از 7 تن از اعضای باشگاه مشتریان ساربوک که حائز رتبه های برتر در کنکور سراسری 96 شده بودند تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
اسامی تقدیر شدگان به این شرح بود:

  • زینب ابن علی، رتبه 4 گروه علوم انسانی
  •  مائده مظلومی، رتبه 6 گروه زبان خارجه
  • امیر مازوچی، رتبه 9 گروه هنر
  • علی رضا توکلی، رتبه 25 گروه هنر، رتبه 55 گروه ریاضی و فنی، رتبه 74 گروه زبان های خارجه
  • محمدهادی رضازاده، رتبه 33 گروه تجربی
  • مریم بهمنی، رتبه 47 گروه علوم انسانی
  • ابوالفضل معدندار آرانی، رتبه 95 گروه ریاضی و فنی