تقدیر از مروجان کتابخوانی

تقدیر از مروجان کتابخوانی

چهارمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی با حضور 23 هزار نفر امام جماعت

خبرنگار: محیا باقری

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)  به نقل از ستاد اطلاع رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی،  مدیرکل امور فرهنگی کانون‌های مساجد اظهار داشت: تا به حال بالغ بر 23 هزار کانون و همچنین 14 هزار کتابخانه در مساجد، در سراسر کشور در این زمینه در حال فعالیت هستند. با توجه به اینکه ائمه جماعت مسئولیت فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های مساجد را بر عهده دارند، 23 هزار نفر امام جماعت در جریان برگزاری چهارمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی قرار گرفته‌اند.          

ابوالفضل هاشمی در ادامه افزود: دبیرخانه‌های استانی ما، در حوزۀ چهارمین دورۀ پایتخت کتاب نیز در طراحی، نگارش و اجرای برخی طرح‌ها با ادارات ارشاد استان‌ها همکاری می‌کنند.

او در ادامه افزود: روستاهایی که کانون یا کتابخانه دارند هم به بحث جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ورود کرده‌ و عملکرد خوبی نیز داشته اند. ما نیز علاوه بر حمایت‌های معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، حمایت‌های لازم را در کتابخانه‌ها و کانون‌های زیر پوشش انجام داده‌ایم.

مدیرکل امور فرهنگی کانون‌های مساجد در رابطه با حضور ائمه جماعت در این جشنواره گفت: هنوز هم پس از گذشت سه دوره از جشنواره، بسیاری از ائمه جماعت چون خود را مروج کتاب نمی دانند، در این جشنواره حضور ندارند. در صورتی‌که به اعتقاد من، هرکس که بتواند حتی یک نفر را کتابخوان کند، مروج کتابخوانی است و لازم است که کارش دیده شود.

وی در پایان افزود: این جشنواره توسط شبکه گروه‌های ترویج کتابخوانی و حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، 24 آبان ماه با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان می‌دهد.