شعر در دفاع مقدس

شعر در دفاع مقدس

مراسم پایانی نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع مقدس به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور

خبرنگار: محیا باقری

بر طبق اعلام دبیرخانه کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، اولین دوره از این کنگره با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد»، که مجموعه ای متشکل از خاطرات علی خوش لفظ است، برگزار می گردد.

از جمله اهداف این کنگره می توان به جامه عمل پوشاندن به منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس، کمک به رشد و اعتلای فرهنگ کتابخوانی عمومی به ویژه در میان هنرمندان و شاعران و همچنین تشویق شاعران جوان به بهره گیری از گنجینه دفاع مقدس در خلق آثار ادبی اشاره داشت.

تعداد آثار ارسالی جهت داوری به دبیرخانه این کنگره بالغ بر 600 اثر بوده که در این میان حدود 450 اثر در قالب کلاسیک و باقی در قالب های نو، آزاد و دیگر قالب ها ارائه شده اند.

 

مراسم پایانی نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع مقدس که به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشوربرپا گشته، از ساعت 15 الی 17  دوشنبه، هشتم آبان ماه سال 1396 با حضور جمعی از شاعران، مدیران ومسئولان فرهنگی کشور، در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی تهران، واقع در میدان شوش، خیابان ری، نرسیده به پارک کوثر، نبش خیابان شهید محمد یزدی برگزار می گردد.

در این مراسم 10 جایزه 10 میلیون ریالی به 10 اثر برتر در بخش اصلی و 3 جایزه 20 میلیون ریالی به 3 اثر برتر در بخش ویژه اهداء خواهد شد.