آغاز طرح «مهمون ما» در ساربوک

آغاز طرح «مهمون ما» در ساربوک

دیدار شهردار پایتخت کتاب کشور از فروشگاه ساربوک همراه با رونمایی از چند طرح پایتختی کتاب

به گزارش روابط عمومی ساربوک؛  درآستانه میلاد کریم اهل البیت (ع) درنشستی با حضور نونهالان «کلاس اولی» و دانش آموزان «روزه اولی»، شهردار کاشان که شهرداری پایتخت کتاب کشور را به عهده دارد، هدایایی ویژه به این عزیزان تقدیم نمود.

دراین نشست که به بهانه رونمایی از چند طرح پایتختی کتاب برگزار شد، مصطفی جوادی؛ دبیر شورای شهرهای دوست دار کتاب، ضمن تقدیر از زحمات مجموعه ساربوک، ماه رمضان را ماه کتاب دانست. ماهی که کتاب آسمانی مسلمانان نازل شده است واشاره داشت که ماه رمضان ماه کتاب و تدبر در کتاب است.

او در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم اجرایی نمودن طرح های 40 گانه پایتختی اشاره داشت و گفت: هرکس می تواند در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، طرح مناسب و کاربردی را در دبیرخانه ثبت و اجرایی نماید. ما نباید صرفا به 40 طرح تدوین شده اکتفا نماییم. هر طرحی که روش مطالعه و ساعات مطالعه را به سمت بهبود تغییر دهد، طرح بهینه ای است.

درادامه شهردار پایتخت کتاب کشور نیز ضمن تشکر از مجموعه فرهنگی ساربوک  و آرزوی بهره مندی از فیوضات این ماه مبارک، خدمت به مردمی هوشمند، صمیمی و فاضل را توفیق خداوند دانست.

وی اشاره کرد: همه توفیق شهردار یک شهر در گرو مردمان آن شهراست. اگر از بنده بپرسند که شهر خوب کجاست؟ خواهم گفت: شهرخوب شهری است که مردمان خوب داشته باشد و این جمعه مصداق این ادعا است.

سعید ابریشمی اذعان داشت: وجود مجموعه ساربوک و مدیران آن که برای پایتختی کتاب کاشان و ترویج فرهنگ مطالعه کمک شایانی نموده اند، مایه مباهات و تشکر است. علاقمندی این مجموعه به حضور و مشارکت در فعالیت های فرهنگی، محیطی و اجتماعی قدردانی و تقدیر مرا ویژه و دوچندان می نماید.

شهردارکاشان اشاره کرد: شهر کاشان و پایتختی، فرصتی را فراهم آورد تا مدیریت شهری بتواند با این مجموعه آشنا و ارتباط  مناسبی برقرار نماید. اگر مشارکت ساربوک در بحث پایتختی کتاب کشور نبود، تدوین طرح ها و اجرای آنها بدین شکل پیش نمی رفت.

رئیس کمیته پایتختی کتاب کاشان خاطرنشان کرد: توسعه وابسته به فرهنگ و فرهنگ به دانش گره خورده است و کتاب بهترین ابزار برای توسعه دانش است. کتاب مجموعه دانش و بینش، تحقیقات و تجربیات موثر افراد است که به رشته تحریر درآمده است تا دیگران از این نعمت بهره مند شوند. کتاب ارزشمندترین ابزار برای توسعه و انتقال دانش است و بایستی بهانه ای شود تا این نونهالان و دانش اموزآن به مطالعه علاقمند گردند و اگر این گونه مدیریت نماییم می توانیم به توسعه  شهر و آینده کاشان امید ببندیم.

شهردار پایتخت کتاب کشور در ادامه صحبت های خود ضمن تقدیر ازاینکه مجموعه ساربوک جامعه هدف و مخاطب خود در این طرح ها را «کلاس اولی ها» و«روزه اولی ها» قرار داده است افزود: ابتکارجالبی است که از رده های پایه، ارزشمندی و فضیلت ها آموزش داده شود و امید دارم عزیزانی که به صورت نمادین و به نمایندگی از جامعه آماری بزرگتری دراین برنامه موفق به دریافت هدایای خود می شوند، طوری مدیریت شوند که پیوند مناسبی بین کتاب، نونهالان و دانش آموزان  و مدیریت شهری ایجاد گردد. این عزیزان باید بدانند که آینده کشور و شهر خود را با مشارکت و آگاهی کنار مطالعه و دانش می سازند.

در پایان این نشست هدایایی به رسم یادبود از طرف مجموعه ساربوک به همراه هدیه ویژه شهردار پایتخت کتاب کشور تقدیم روزه اولی ها وکلاس اولی ها شد و در راستای ترویج فرهنگ سادگی، از حاضرین با افطاری ساده پذیرایی شد.

روزه اولی ها، کلاس اولی ها، تکریم اسماء اله، همیارقرائت قرآن و افطاری ساده از طرح هایی است که به بهانه ماه مبارک رمضان و به همت مجموعه ساربوک با همکاری و مشارکت شهرداری کاشان، آموزش وپرورش کاشان، موسسه فرهنگی هنری اکنون و شرکت ازنو؛ مجری انحصاری تفکیک از مبداء،  در راستای اجرای طرح های پایتختی کتاب کشور در کاشان انجام پذیرفته است.