«ادواردو» در پویش کتابخوانی روشنا

«ادواردو» در پویش کتابخوانی روشنا

دوازدهمین دوره مسابقۀ بزرگ کتابخوانی «پویش کتابخوانی روشنا»، با محوریت کتاب «ادواردو»

دوازدهمین دوره مسابقۀ بزرگ کتابخوانی «پویش مطالعاتی روشنا»، با محوریت کتاب «ادواردو» آغاز شد.


رمان «ادواردو»، زندگی متفاوت یکی از ثروتمندترین مردان جهان، به نام ادواردو آنیلی است که به قلم بهزاد دانشگر، نوشته شده است.
داستان این رمان در قلب اروپا رخ می‌دهد، در کاخ سناتور آنیلی، صاحب کارخانۀ فیات. داستان از آخر زندگی ادواردو شروع می‌شود و سه خط داستانی به هم بافته، در هم می‌تنند و هر چین و شکن این بافته، فصلی از رمان است و داستان را پیش می‌برد.
خط اول داستان خود ادواردو است؛ خانواده‌اش، دوستانش، مسلمان‌شدنش، اتفاقاتی که برایش می‌افتد و ظلم‌هایی که مافیای صهیونیستی بر او می‌برند. نمی‌توان از مسلمان شدن ادواردو حرف زد و از دانشجویان پیرو خط امام و امام حرف نزد. انگار ریشۀ استبصار عده‌ای، چون آنیلی به امام بر می‌گردد. تا دهۀ هفتاد کسی دقت نکرده بود آ. ن. که با موهای بور در نماز جمعه، پشت سر حضرت آیت الله خامنه‌ای ایستاده است و در صف اول نماز می‌خواند، پسر سناتور ایتالیایی، امپراطور ثروت و قدرت ایتالیاست. تا همین سال‌های اخیر کسی نمی‌دانست ادواردو دقایقی توفیق زیارت و مصاحبت حضرت امام (ره) را داشته است. 
خط دوم داستان جریان مستندسازان ایرانی است که برای کندوکاو جریان ادواردو به ایتالیا سفر می‌کنند و اتفاقاتی برای‌شان می‌افتد. جریان سوم داستان هم جریان خبرنگار ایتالیایی است که در فرهنگ خود و بستر زندگی خود به‌دنبال حقیقت جریان می‌گردد. این سه خط در هم می‌تنند و تا پایان داستان به هم می‌رسند.
رمان 280 صفحه‌ای ادواردو، از انتشارات عهد مانا، رمان جالبی است؛ به لحاظ ساختار و به لحاظ معنا انگار که پروندۀ کاملی از ماجرای قتل یک نفس است. رمان از نظر شکلی، اثری ساختارگرایانه و فرم‌پردازانه از کار در آمده است. واقعیات و مستندات آنچنان در لابه‌لای داستان پیچیده که رمان به ژانر مستند داستانی نزدیک شده است؛ با این وجود شکل و شمایل رمانی خود را از دست نداده است.

 

  • نحوه شرکت در پویش مطالعاتی روشنا

به روش‌های زیر می‌توانید در قرعه‌کشی مسابقۀ بزرگ کتاب‌خوانی کتاب «ادواردو» شرکت کنید:

  • روش اول: پاسخ به سوالات 

برچسب را بخراشید و پاسخ‌های صحیح سوالات پشت برگۀ مسابقه را طبق الگوی زیر، به شمارۀ 3000868585 ارسال کنید:

1323123212 * 54 * 6315729480

نکتۀ 1: شمارۀ گزینه‌های صحیح باید پشت‌سرهم و بدون فاصله درج شود.
نکتۀ 2: برای شرکت در این بخش، از طریق تارنمای مسابقه، به‌نشانی http://rushanacamp.ir/azmoon/ نیز می‌توانید اقدام کنید.

  • روش دوم: انتشار عکس، فیلم و یادداشت دربارۀ کتاب در اینستاگرام 

عکسی از کتاب، یا فیلمی از خودتان را در حال معرفی کتاب، همراه با یادداشتی با هشتگ‌ #ادواردو در اینستاگرام منتشر کنید. سپس پست خود را به صفحۀ rushanacampaign@ ارسال کنید. برای شرکت در مسابقۀ این بخش، برچسب کتاب را بخراشید و طبق الگوی زیر، کد شرکت در مسابقه را همراه با شناسۀ اینستاگرامتان به شمارۀ  3000868585 پیامک بزنید. 

  • روش سوم: نوشتن نقد یا یادداشت ترویجی دربارۀ کتاب 

نقد یا یادداشتی ترویجی دربارۀ کتاب «ادواردو» بنویسید و آن را در تلگرام به
rushanacampaign@ارسال کنید. یادداشت شما باید حداقل 200 و حداکثر 1500 کلمه باشد. 
نکته: برچسب را بخراشید و همراه با یادداشت، کد برگۀ مسابقۀ خود را نیز برای ما ارسال کنید.

  • روش چهارم: معرفی کتاب در فضای عمومی

علاقه‌مندان به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند با حضور در مساجد، مدارس، نماز جمعه، و در حضور اقوام و آشنایان و ... کتاب «ادواردو» را معرفی نمایند یا نمایشگاهی برای آن دایر نموده و گزارش آن را در قالب عکس و متن به دبیرخانۀ پویش ارسال نمایید.
نکته: برندگان این بخش، پس از داوری آثار ارسالی مشخص می‌شوند.
یازدهمین دوره پویش مطالعاتی روشنا با محوریت کتاب «ادواردو» تا شهریورماه سال 1398 برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان در این پویش می‌توانند در کنار مطالعه کتاب، از امکان بهره‌مندی از 14 جایزه یک میلیون تومانی و یک جایزه 10 میلیون تومانی نیز برخوردار شوند.
 

فروشگاه اینترنتی ساربوک در حمایت از این پویش، کتاب فوق را با قیمت 19500 تومان و با ارسال پستی رایگان به سراسر ایران عرضه می نماید.

برای ورود به صفحه خرید این کتاب کلیک کنید:


دیگر کتاب های این پویش که در دوره های قبل محور خوانش قرار گرفته اند: