بهترین کتب موسیقی در ساربوک

بهترین کتب موسیقی در ساربوک

موسیقی وشعر از جمله هنرهایی است که از دیر باز مورد توجه ایرانیان بوده است،

خشک سیمی خشک چوبی خشک پوست

از کجا می آید این آوای دوست

«بهترین کتب موسیقی در یک نگاه»:

موسیقی وشعر از جمله هنرهایی است که از دیر باز مورد توجه ایرانیان بوده است، از باربد و نکیسا تا رودکی؛ که گویا اولین کسی است که شعر و موسیقی را تلفیق کرده و «بوی جوی مولیان» را با آوای خوش و همراهی ساز رود خوانده و نواخته است. در تمام شرایط و قرون سخت، موسیقی ایرانی خود را حفظ کرده واکنون در قالب ردیف های هفت دستگاه به ما منتقل شده است.

در روزگارما با کمرنگ شدن تدریجی محدودیت های آموزش موسیقی در سبک های مختلف، اقبال مردم نیز به آموزش موسیقی، علی الخصوص کودکان و نوجوانان به شدت افزایش یافته است .

«مجموعه ساربوک» با توجه به رسالت خود در تامین کتابهای مورد نیاز همه اقشار جامعه، اقدام به تامین کتاب های آموزشی موسیقی در سبک های سنتی، پاپ، کلاسیک و...، و همچنین کتابهای تئوری موسیقی، خاطرات و زندگینامه ی هنرمندان موسیقی پرداخته است .

در سطور زیر به گوشه ای از کتابهای موجود در فروشگاه مجازی ساربوک اشاره می شود تا علاقمندان یادگیری موسیقی بتوانند در زمینه های مورد علاقه آثار مهم و کلیدی را شناسایی و خرید نمایند.

در حوزه ی ساز سنتور، کتابهای اساتیدی همچون فرامرز پایور، پشنگ کامکار، پرویز مشکاتیان، اردوان کامکار، سورنا صفاتی و دیگر اساتید موجود است. همچنین کتابهایی درباره اساتید سنتور، خاطرات و زندگینامه ی آنها هم در سایت موجود گشته است.

در زمینه ی ساز سه تار کتابهای آموزشی اساتیدی چون روح اله خالقی، حسین علیزاده، جلال ذوالفنون، کیوان ساکت، هاشم شریف زاده موجود است و قطعات آشنا و معروفی که برای این ساز باستانی تنظیم شده است نیز، قابل عرضه است. در حوزه ی آموزش ساز تار نیز کتب اساتیدی نظیر حسین علیزاده، کیوان ساکت و ... تامین شده است.

در زمینه ی آموزش ساز ویولن به سبک و شیوه ی ایرانی، کتابهای آموزشی اساتید بنام این رشته نظیر ابوالحسن صبا، رحمت اله بدیعی، لطف اله مفخم پایان و بهمن فردوسی قابل سفارش هستند و در زمینه ی آموزش ساز ویولن به شیوه ی کلاسیک، مجموعه کتابهای ل ویلون (LE VIOLON) ،کتابهای آموزشی سوزوکی و... در سایت عرضه شده اند.

جهت آموزش ساز ضربی تمبک، کتابهای آموزشی استاد بی نظیر تمبک «بهمن رجبی» و استاد «حسین تهرانی» و آثار «مرتضی قاسمی» و همچنین کتاب مخصوص آموزش تمبک به کودکان «لطف تمبک»، ارائه گردیده اند. در زمینه ی کتابهای آموزش پیانوی کلاسیک، مجموعه آموزشی بیر(BEYER)، سوزوکی، اشمیت، تامسون و...در سایت موجود می باشند که درعین حال کتابهای قطعاتی از اساتید پیانو نوازی به سبک ایرانی از جمله آثار استاد جواد معروفی نیز به این مجموعه حس و حالی ایرانی بخشیده است.

در زمینه ی عودنوازی آثار و آموزش های استاد منصور نریمان، حمید خوانساری، شهرام غلام پور و... از بهترین های این حوزه هستند.

آموزش ساز نی هم به قلم استاد محمدعلی کیانی نژاد، استاد عبدالنقی افشارنیا و استاد مسعود جاهد آماده ی عرضه به دوستداران این ساز باستانی است.

کتابهایی هم درباره ردیف موسیقی ایران از استاد داریوش طلایی، فرهاد فخرالدینی و بزرگانی دیگر در دراین زمینه قابل فروش هستند.

همچنین کتب خاطرات اساتید موسیقی ایرانی مانند استاد همایون خرم، بیژن ترقی، عارف قزوینی، درویش خان و ایضاً کتابهایی نیز که سرشار از یاد بزرگانی چون استاد محمدرضا شجریان، مجید وفادار، حبیب سماعی، رضا خان محجوبی، محمد رضا لطفی و...هستند وروح علاقه مندان به موسیقی اصیل ایرانی را نوازش می دهند، در سایت قابل تهیه می باشند.

جهت تهیه ی آثار فوق و همچنین بقیه عناوین کتب موسیقی که در نوشتار بالا فرصت اشاره به آنها وجود نداشت، می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

https://b2n.ir/966696

به قلم : علیرضا سبزیی