فراخوان سی وپنجمین جایزه کتاب سال

فراخوان سی وپنجمین جایزه کتاب سال

این فراخوان از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت می کند کتاب‌های پیشنهادی خود را تا پایان شهریور به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

تنظیم: محبوبه قدیریان

دبیرخانه جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، فراخوان سی و پنجمین دوره این جایزه را  منتشر کرد.

این دبیرخانه از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت کرده با ثبت نام در تارنمای اینترنتی www.ketabsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را تا ۳۰ شهریورماه سال جاری به دبیر خانه کتاب سال به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، طبقه دوم ارسال کنند.

آثار باید برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ انتشار یافته و جزو کتاب‌های کمک‌درسی و افست نباشند. همچنین کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد و پدیدآورنده یا ناشر کتاب، باید حتما کاربرگ ثبت نام را در تارنمای جایزه تکمیل و به همراه دو نسخه از کتاب ارسال کند. همچنین، ارسال لوح فشرده متن اصلی آثار ترجمه‌شده الزامی است و آثار دریافت‌شده بازگردانده نخواهد شد.

همچنین کتاب‌های داستان بزرگسال، تاریخ و نقد ادبی(تالیف)، مستندنگاری، شعر بزرگسال و کودک و نوجوان، به دلیل هم‌پوشانی با جایزه جلال آل احمد و جایزه شعر فجر در کتاب سال بررسی نمی‌شوند

گفتنی است کتاب سال جمهوری اسلامی ایران عنوان یک جایزه ایست که هر ساله در بهمن ماه توسط خانه کتاب ایران و  در دهه فجر، با تأیید نهایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نویسندگان برگزیده در بخش‌های  مختلف شامل کلیات، فلسفه و روانشناسی، دین، علوم اجتماعی، زبان، علوم کاربردی، هنر، ادبیات، تاریخ  و جغرافیا و کودک و نوجوان اعطا می‌شود.